Konsultacja merytoryczna:

Voriconazole Tiefenbacher

Voriconazole Tiefenbacher zawiera substancję czynną worykonazol. Voriconazole Tiefenbacher jest lekiem przeciwgrzybiczym. Działa on zabijając grzyby wywołujące zakażenia lub hamując ich wzrost.

Lek stosuje się w leczeniu pacjentów (dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2 lat) z:
– inwazyjną aspergilozą (rodzaj zakażenia grzybiczego wywołanego przez grzyby z rodzaju Aspergillus),
– kandydemią (inny rodzaj zakażenia grzybiczego wywołanego przez grzyby z rodzaju Candida) u pacjentów bez neutropenii (pacjenci bez zmniejszonej liczby białych krwinek),
– ciężkimi, inwazyjnymi zakażeniami grzybiczymi, wywołanymi przez grzyby z rodzaju Candida opornymi na flukonazol (inny lek przeciwgrzybiczy),
– ciężkimi zakażeniami grzybiczymi wywołanymi przez grzyby z rodzaju Scedosporium i Fusarium(dwa różne rodzaje grzybów).

Voriconazole Tiefenbacher jest przeznaczony dla pacjentów z postępującymi, mogącymi zagrażać życiu zakażeniami grzybiczymi. Ten lek należy stosować jedynie pod nadzorem lekarza.

Jaki jest skład Voriconazole Tiefenbacher, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest worykonazol. Każda tabletka zawiera 50 mg worykonazolu (Voriconazole Tiefenbacher 50 mg, tabletki powlekane) lub 200 mg worykonazolu (Voriconazole Tiefenbacher 200 mg, tabletki powlekane).

Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia żelowana, kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon (K30), magnezu stearynian
otoczka tabletki (Opadry II white – 31 K58875): laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), triacetyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Voriconazole Tiefenbacher – jak stosować ten lek?

Lekarz decyduje o dawce leku na podstawie masy ciała i rodzaju zakażenia.

Szczegółowe tabele przedstawiające zwykle zalecane dawkowanie, znajdziecie Państwo w ulotce załączonej w dolnej części strony.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjmie większą niż zalecona liczbę tabletek (lub jeśli ktoś inny przyjmie te tabletki) należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala, zabierając ze sobą opakowanie po leku Voriconazole Tiefenbacher. W wyniku zastosowania większej niż należy dawki leku Voriconazole Tiefenbacher może wystąpić nietolerancja na światło.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Voriconazole Tiefenbacher – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy przyjmować co najmniej godzinę przed posiłkiem lub godzinę po posiłku, połykając je w całości i popijając wodą.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Voriconazole Tiefenbacher w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować leku w okresie ciąży, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Podczas leczenia lekiem Voriconazole Tiefenbacher kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie stosowania tego leku powinna niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Nie stosować leku podczas karmienia piersią. Należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty przed przyjęciem jakiegokolwiek leku podczas karmienia piersią.

Ulotka Voriconazole Tiefenbacher – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Voriconazole Tiefenbacher 50 mg, 200 mg, tabletki powlekane (Worykonazol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 116.28 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Voriconazole Tiefenbacher m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Voriconazole Tiefenbacher 50 mg, 200 mg, tabletki powlekane (Worykonazol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 298.25 KB

Cena - ile kosztuje Voriconazole Tiefenbacher?

Cena Voriconazole Tiefenbacher i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Voriconazole Tiefenbacher.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Voriconazole Tiefenbacher? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Opakowanie zapasowych Pasków do pomiaru cholesterolu Pempa. Paski można stosować wyłącznie z urządzeniem pomiarowym Pempa 3w1. Opakowanie zawiera 10 sztuk.

Z suplementem diety Rokitnik i Acerola uzupełnisz codzienną dietę w naturalną witaminę C oraz porcję naturalnych antyoksydantów. Preparat zawiera proszek z owoców aceroli oraz ekstrakt z owoców rokitnika. Suplement w postaci kapsułek żelatynowych.

Laktoferyna to naturalny składnik o działaniu przeciwutleniającym, który doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Krem z laktoferyną Keladerm polecany jest do stosowania miejscowego na skórę z przebarwieniami.

Suplement diety Tretussin Zatoki to kompozycja substancji, które wspierają właściwe funkcjonowanie górnych dróg oddechowych. W składzie preparatu zawarto m.in. ekstrakt z werbeny, dziewanny i czarnego bzu oraz witaminy z grupy B.

Preparat dla osób, które chcą zadbać o swoje kości. Suplement diety Biovitum Calcium Liquid + witamina D3 zawiera dwa składniki znane z dobroczynnego wpływu na utrzymanie kości oraz zębów w dobrej kondycji.

Płukanie nosa i zatok to skuteczny i tani sposób dbania o higienę nosa i zatok oraz doskonała metoda walki z katarem. Zestaw podstawowy do płukania nosa i zatok Gargarin zawiera butelkę o pojemności 240ml (irygator)…

Aromatyczna, delikatna w smaku Herbata zielona marki Herbapol Kraków to doskonała alternatywa dla tradycyjnej czarnej herbaty. Zielona herbata jest skarbnicą naturalnych substancji aktywnych, korzystnie wpływa na organizm.

Pastylki o odświeżającym smaku pomarańczowym z dużą porcją witaminy C! Suplement diety Mniamki Witamina C 250mg to doskonały i pyszny sposób na uzupełnienie codziennej diety w tę jakże ważną dla prawidł…

Produkt leczniczy w postaci syropu Flegamina ambroxolum 0,015g/5ml z chlorowodorkiem ambroksolu wskazany jest do stosowania w leczeniu ostrych oraz przewlekłych chorób płuc i oskrzeli, gdy występują zaburzenia wydzielania śluzu.

Suplement diety Biaron System baby płyn to preparat zawierający cholekalcyferol, czyli witaminę D. W składzie zastosowano również wyciągi z owoców aronii, dzikiej róży i czarnego bzu. Do stosowania u dzieci powyżej 6. miesią…

Dwa ziołowe surowce w postaci smacznego syropu. Suplement diety Syrop na sen zawiera nalewkę z liści melisy i owoców głogu. Preparat polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w okresach zwiększonego napięcia nerwowego.

Suplement diety Helico Complex to preparat w postaci kapsułek, które zawierają unikalną mieszankę ziołową HelicoDiet, która m.in. wspiera trawienie. W jej skład wchodzi ekstrakt z ziela tymianku, ekstrakt z ziela oregano i ekstrakt z…

Wysokiej jakości susz – Dr Gaja Pokrzywa ziele cięte służy do sporządzania ziołowej herbatki. Pokrzywa jest cenionym surowcem, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu oddechowego i odpornościowego.

Szukasz preparatu z dużą porcją witaminy C, którą Twój organizm będzie mógł w pełni wykorzystać? Suplement diety Aliness Witamina C 1000mg Plus to kapsułki Vege zawierające oprócz witaminy C między innymi…

Suplement diety ProCreative WOMAN jest rekomendowany dla kobiet, które chcą zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę. Preparat uzupełnia codzienną dietę w składniki wspierające utrzymanie prawidłowej płodności i prawidłowych funkcji…

Pastylki do ssania Strepsils Herbal bez czarny i jeżówka to suplement diety polecany do stosowania w celu łagodzenia podrażnień gardła i strun głosowych. Zawarty w składzie cynk i witamina C wspierają prawidłowe funkcjonowanie ukł…

Kompozycja składników niezbędnych dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu dedykowana osobom starszym (po 50. roku życia). Skład suplementu diety Acti Vita-miner Senior D3 zawiera zwiększoną porcję cholekalcyferolu (witaminy D3).

Charakterystycznym objawem ospy wietrznej jest wysypka, której towarzyszy wyjątkowo uciążliwy świąd. Wyrób medyczny Ospa Comfort spray łagodzi świąd, dzięki czemu minimalizuje ryzyko rozdrapywania ran, a tym samym powstawania blizn.

Suplement diety Vimont Witamina D3 400IU zawiera w jednej kapsułce dokładnie taką porcję cholekalcyferolu, jaka jest rekomendowaną dla niemowląt karmionych piersią jako uzupełnienie ich codziennej diety. Preparat w postaci kapsułek twist-off.

Skład suplementu diety Now Foods L-Metionina 500mg tworzy aminokwas – L-metionina oraz witamina B6. Preparat polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w L-metioninę, która jako aminokwas egzogenny nie jest wytwarzana w organizmie.