Vizendo

Montelukast jest antagonistą receptorów leukotrienowych, który blokuje substancje nazywane leukotrienami. Leukotrieny powodują zwężenie i obrzęk dróg oddechowych w płucach. Poprzez zablokowanie działania leukotrienów Vizendo zmniejsza objawy astmy oskrzelowej i pomaga kontrolować napady astmy.

Lek Vizendo 4 mg został przepisany przez lekarza w celu leczenia astmy oskrzelowej u dziecka i w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy w ciągu dnia i w nocy.
– Vizendo 4 mg jest stosowany w leczeniu pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, u których aktualnie stosowane leczenie przeciwastmatyczne nie zapewnia odpowiedniej kontroli astmy i którzy wymagają dodatkowego leczenia.
– Vizendo 4 mg może być także stosowany zamiast glikokortykosteroidów wziewnych u pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, którzy ostatnio nie stosowali glikokortykosteroidów doustnych w leczeniu astmy i którzy nie potrafią stosować glikokortykosteroidów wziewnych.
– Vizendo 4 mg pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywoływanemu wysiłkiem fizycznym u pacjentów w wieku 2 lat i starszych.

Lek Vizendo 5 mg został przepisany przez lekarza w celu leczenia astmy oskrzelowej i w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy w ciągu dnia i nocy
– Vizendo 5 mg jest stosowany w leczeniu pacjentów, u których aktualnie stosowane leczenie przeciwastmatyczne nie zapewnia odpowiedniej kontroli astmy i którzy wymagają dodatkowego leczenia.
– Vizendo 5 mg może być także stosowany zamiast glikokortykosteroidów wziewnych u pacjentów w wieku od 6 do 14 lat, którzy nie stosowali ostatnio glikokortykosteroidów doustnych w leczeniu astmy i którzy nie potrafią stosować glikokortykosteroidów wziewnych.
– Vizendo 5 mg pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywoływanemu wysiłkiem fizycznym.

Lek Vizendo 10 mg został przepisany przez lekarza w celu leczenia astmy oskrzelowej i w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy w ciągu dnia i nocy
– Vizendo 10 mg jest stosowany w leczeniu pacjentów, u których aktualnie stosowane leczenie przeciwastmatyczne nie zapewnia odpowiedniej kontroli astmy i którzy wymagają dodatkowego leczenia.
– Vizendo 10 mg pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywoływanemu wysiłkiem fizycznym.
– U pacjentów z astmą oskrzelową lek Vizendo 10 mg stosowany w leczeniu astmy może również łagodzić objawy sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa

Lekarz określi, jak stosować lek Vizendo w zależności od występujących objawów i stopnia nasilenia astmy.

Co to jest astma?
Astma jest to choroba przewlekła.

Astma to:
– trudności z oddychaniem spowodowane zwężeniem dróg oddechowych. Drogi oddechowe ulegają zwężeniu lub rozszerzeniu w odpowiedzi na różne czynniki.
– wrażliwość dróg oddechowych reagujących na wiele czynników, takich jak dym papierosowy, pyłki roślin, zimne powietrze lub wysiłek fizyczny.
– obrzęk (stan zapalny) błony wyściełającej drogi oddechowe.
Objawy astmy to: kaszel, świszczący oddech i uczucie ucisku w klatce piersiowej.

Co to jest alergia sezonowa?
Alergia sezonowa (znana także jako gorączka sienna lub sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa) to reakcja alergiczna często wywołana przez pyłki z drzew, traw i chwastów. Do objawów alergii sezonowej zwykle należą: wysięk, niedrożność i swędzenie nosa, kichanie, nadmierne łzawienie, obrzęk, przekrwienie i swędzenie oczu.

Jaki jest skład Vizendo, jakie substancje zawiera?

Co zawiera lek Vizendo 4 mg
Substancją czynną leku jest montelukast. Każda tabletka zawiera montelukast sodowy w ilości odpowiadającej 4 mg montelukastu.
Pozostałe składniki to: mannitol (E 421), celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, żelaza tlenek czerwony (E 172),

Co zawiera lek Vizendo 5 mg
Substancją czynną leku jest montelukast. Każda tabletka zawiera montelukast sodowy w ilości odpowiadającej 5 mg montelukastu.
Pozostałe składniki to: mannitol (E 421), celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, żelaza tlenek czerwony (E 172), kroskarmeloza sodowa, aromat wiśniowy, aspartam (E 951) i magnezu stearynian (E 572).

Co zawiera lek Vizendo 10 mg
Substancją czynną leku jest montelukast. Każda tabletka powlekana zawiera montelukast sodowy w ilości odpowiadającej 10 mg montelukastu.
Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna (89,3 mg), kroskarmeloza sodowa, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona i magnezu stearynian.
Składniki otoczki tabletki to: hypromeloza 4cP (E 464), hydroksypropyloceluloza (E 463), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172) i żelaza tlenek czerwony (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Vizendo – jak stosować ten lek?

– Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
– Lek ten należy podawać dziecku pod nadzorem osoby dorosłej. Dla dzieci, które mają problemy w zażywaniu tabletki do rozgryzania i żucia, dostępna jest postać granulatu.
– Dziecku należy podawać jedną tabletkę leku Vizendo 4 mg raz na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza.
– Lek należy przyjmować nawet wówczas, gdy u dziecka nie występują objawy astmy, a także w przypadku ostrego napadu astmy.
– Lek należy przyjmować doustnie.

Vizendo 4 mg
Dzieci w wieku 2 do 5 lat:
Należy przyjmować 1 tabletkę do rozgryzania i żucia 4 mg raz na dobę wieczorem. Leku Vizendo 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed lub 2 godziny po posiłku.

Należy upewnić się, że dziecko, które przyjmuje lek Vizendo 4 mg, nie stosuje innych leków, które
zawierają w swoim składzie tę samą substancję czynną, montelukast.

Dla dzieci w wieku 2 do 5 lat, dostępny jest lek Vizendo 4 mg w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 4 mg oraz granulatu 4 mg.

Dla dzieci w wieku 6 do 14 lat, dostępny jest lek Vizendo 5 mg w postaci tabletek do rozgryzania i żucia 5 mg.

Lek Vizendo 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia nie jest wskazany w wieku poniżej 2 lat.

Vizendo 5 mg
Stosowanie u dzieci w wieku od 6 do 14 lat:
Należy przyjmować 1 tabletkę do rozgryzania i żucia 5 mg raz na dobę wieczorem. Leku Vizendo 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed lub 2 godziny po posiłku.

Należy upewnić się, że pacjent dorosły lub dziecko, które przyjmuje lek Vizendo 5 mg, nie stosuje innych leków, które zawierają w swoim składzie tę samą substancję czynną, montelukast.

Vizendo 10 mg
Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat:
Należy przyjmować 1 tabletkę 10 mg raz na dobę, wieczorem. Lek Vizendo 10 mg można stosować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków.

Należy upewnić się, że pacjent przyjmujący lek Vizendo 10 mg, nie stosuje innych leków, które zawierają w swoim składzie tę samą substancję czynną, montelukast.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W większości przypadków przedawkowania nie zaobserwowano działań niepożądanych.

W przypadku przedawkowania u dzieci i osób dorosłych najczęściej obserwowano ból brzucha, senność, wzmożone pragnienie, ból głowy, wymioty oraz wzmożoną pobudliwość ruchową.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vizendo – czy mogę spożywać alkohol?

Leku nie należy przyjmować podczas posiłku; należy go przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub dwie godziny po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vizendo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz oceni, czy może ona przyjmować lek Vizendo w tym czasie.

Ulotka Vizendo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Vizendo 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia Dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat (Montelukastum)


Vizendo 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia Dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat (Montelukastum)


Vizendo 10 mg, tabletki powlekane Dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia (Montelukastum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vizendo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Vizendo 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia Dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat (Montelukastum)


Vizendo 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia Dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat (Montelukastum)


Vizendo 10 mg, tabletki powlekane Dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia (Montelukastum)

Cena Vizendo i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Vizendo i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Vizendo oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Vizendo - forum pacjentów

Stosujesz Vizendo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz