Konsultacja merytoryczna:

Vitaminum E Medana

Vitaminum E Medana

Substancja czynna leku – witamina E jest czynnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu, który chroni przed szkodliwym działaniem nadmiernych ilości związków o silnych właściwościach utleniających oraz zapobiega hemolizie czerwonych krwinek. Ochrona przed uszkodzeniem przez rodniki tlenowe wydaje się istotna w rozwoju i funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśniowego. Witamina E może także działać jako kofaktor w niektórych układach enzymatycznych (składnik niezbędny w pewnych procesach przemiany materii).

Wskazania do stosowania Vitaminum E Medana:
Leczenie niedoboru witaminy E spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem się oraz zaburzeniami przemiany materii. Wspomagająco w miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca i jej wtórnej profilaktyce oraz we wszystkich chorobach, których etiologia związana jest ze stresem oksydacyjnym.

Jaki jest skład Vitaminum E Medana, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest all-rac-α-tokoferylu octan.
Każda kapsułka zawiera 100 mg all-rac-α-tokoferylu octanu.

Pozostałe składniki to: olej arachidowy oczyszczony, żelatyna, glicerol, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Vitaminum E Medana – jak stosować ten lek?

Podanie doustne.
Kapsułkę należy połknąć i popić wodą.

Dorośli: 2 lub 3 kapsułki na dobę.
Dzieci powyżej 8 lat: 1 kapsułkę na dobę.

Leczniczo w stanach niedoboru witaminy E dawkowanie ustala lekarz.

Uwaga: dzieciom poniżej 8 lat należy podawać witaminę E w postaci płynu doustnego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przedawkowaniu Vitaminum E Medana mogą wystąpić: brak łaknienia, biegunka, bóle brzucha, inne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, uczucie zmęczenia i osłabienia, nieostre widzenie, bóle głowy, wysypka, zaburzenia czynności gruczołów płciowych, zmniejszenie stężenia hormonów tarczycy w osoczu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vitaminum E Medana – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować w czasie lub po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vitaminum E Medana w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Vitaminum E Medana – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Vitaminum E Medana, 100 mg, kapsułki elastyczne (int-rac-α-Tocopherylis acetas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 120.62 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vitaminum E Medana m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Vitaminum E Medana, 100 mg, kapsułki elastyczne (int-rac-α-Tocopherylis acetas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 115.66 KB

Cena - ile kosztuje Vitaminum E Medana?

Cena Vitaminum E Medana i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Vitaminum E Medana.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vitaminum E Medana? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Aspirin C tabletki musujące (Opakowanie: 10 )Aspirin C tabletki musujące (Opakowanie: 10 ) to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy, zawierający kwas acetylosalicylowy.

Aspirin C musująca może być stosowana przy słabym i umiarkowanym bólu, a także przy przeziębieniach.
Efekt działania Aspirin C tabletki musujące (Opakowanie: 10 )Aspirin C tabletki musujące (Opakowanie: 10 ) zawiera kwas acetylosalicylowy, który należy do grupy…

19.99 

Zastosowanie Procto-Hemolan krem doodbytniczy (Opakowanie: 20 g)Procto-Hemolan krem doodbytniczy (Opakowanie: 20 g) to krem na hemoroidy, który jest lekiem stosowanym przy hemoroidach. Łagodzi ból i świąd. Wykazuje działanie miejscowe oraz jest bezpieczny w stosowaniu.

Krem na hemoroidy posiada działanie znieczulające i uszczelniające ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu żylaki mogą zostać wchłonięte.Efekt działania Procto-Hemolan krem doodbytniczy (Opakowanie: 20 g)Krem…

24.71 

Zastosowanie Doppelherz aktiv Na prostatę Forte kapsułki (Opakowanie: 30 )Doppelherz aktiv Na prostatę Forte kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla mężczyzn po 40. roku życia. Zawiera kompleks witamin, minerałów i ekstraktów, które chronią gruczoł prostaty i układ moczowy.

Doppelherz na prostatę przyczynia się do łagodzenia już występujących dolegliwości związanych z prostatą.Efekt działania Doppelherz aktiv Na prostatę Forte kapsuł…

36.40 

Zastosowanie Corsodyl płyn do jamy ustnej (Opakowanie: 300 ml)Corsodyl płyn do jamy ustnej (Opakowanie: 300 ml) to lek, który hamuje tworzenia się płytki nazębnej. Stosowany jest pomocniczo w leczeniu i zapobieganiu zapalenia dziąseł oraz do utrzymania higieny jamy ustnej, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie można właściwie szczotkować zębów (np. po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej oraz u…

22.99 

Zastosowanie Duo Fem tabletki na menopauzę na dzień i na noc (Opakowanie: 28 )Duo Fem tabletki na menopauzę na dzień i na noc (Opakowanie: 28 ) jest suplementem diety, łagodzący nieprzyjemne objawy związane z okresem menopauzy takie, jak: uderzenia gorąca, drażliwość, niepokój, pocenie się.

Tabletki Duo Fem mogą być przyjmowane przez kobiety doświadczające problemów z utrzymaniem zdrowego wyglądu skóry, problemów z zasypianie…

28.04 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief