VITAMINUM B1 RICHTER

CO TO JEST I JAK DZIAŁA VITAMINUM B1 RICHTER? – OPIS I WSKAZANIA

Chlorowodorek tiaminy, czyli witamina B1, substancja czynna leku Vitaminum B1 Richter, należy do grupy witamin uczestniczących w regulacji przemian glukozy w organizmie. Witamina B1 wpływa korzystnie na układ nerwowy i mięśniowy oraz czynność serca. Objawy niedoboru witaminy B1 dotyczą przede wszystkim układu nerwowego. Mogą również występować objawy ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności, brak łaknienia, zaparcia oraz niewydolność serca.

W określonych stanach – w okresie ciąży, karmienia piersią, podczas długotrwałego wysiłku fizycznego czy też napięcia nerwowego (stresu) – zapotrzebowanie na witaminę B1 zwiększa się i dlatego przyjmowane dawki powinny być większe. Osoby w podeszłym wieku i pacjenci nadużywający alkoholu mają zwiększone zapotrzebowanie na witaminę B1.

SKŁAD VITAMINUM B1 RICHTER, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest tiaminy chlorowodorek.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, Ludipress (laktoza jednowodna, powidon, krospowidon).

JAKIE JEST DAWKOWANIE VITAMINUM B1 RICHTER? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zazwyczaj stosowana dawka leku to od 1 do 3 tabletek (3 do 9 mg) na dobę.

Lek Vitaminum B1 Richter stosuje się doustnie. Tabletki najlepiej jest przyjmować zawsze o tej samej porze dnia, niezależnie od posiłku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI VITAMINUM B1 RICHTER, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku nie ma zagrożenia dla zdrowia pacjenta, ponieważ większe dawki (takie, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia) nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek przyjmuje się niezależnie od posiłków. Alkohol i herbata zmniejszają wchłanianie witaminy B1.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ VITAMINUM B1 RICHTER W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek Vitaminum B1 Richter można przyjmować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

ULOTKA LEKU VITAMINUM B1 RICHTER – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – VITAMINUM B1 RICHTER CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - VITAMINUM B1 RICHTER CENA, REFUNDACJA

VITAMINUM B1 RICHTER OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here