Konsultacja merytoryczna:

Vitaminum B1 Polfarmex

Vitaminum B1 Polfarmex 3 mg

Witamina B1 bierze udział w metabolizmie węglowodanów, a także kwasów tłuszczowych i związków steroidowych. Jej formą czynną jest ester z kwasem pirofosforanowym (kokarboksylaza). W przypadku zwiększonej zawartości węglowodanów w pożywieniu wzrasta zapotrzebowanie w organizmie na tę witaminę. Niedobór witaminy B1 powoduje zaburzenia czynności układu nerwowego, mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych, co może objawiać się brakiem łaknienia, osłabieniem mięśniowym, parestezjami, obniżonym ciśnieniem krwi i hipotermią. Choroba beri-beri obecnie występuje niezmiernie rzadko.

Lek Vitaminum B1 Polfarmex wskazany jest do stosowania:
– w stanach niedoboru witaminy B1 oraz zapobieganiu ich powstawania w organizmie;
– w zaburzeniach czynności układu nerwowego, mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych oraz wspomagająco w zaburzeniach sercowo – naczyniowych i alkoholizmie.

Jaki jest skład Vitaminum B1 Polfarmex, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tiaminy chlorowodorek. 1 tabletka zawiera 3 mg tiaminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Vitaminum B1 Polfarmex – jak stosować ten lek?

Dorośli:
– zapobiegawczo – 3 mg do 9 mg na dobę (1 do 3 tabletek zawierających 3 mg witaminy B1);
– stany niedoboru oraz zaburzenia czynności układu nerwowego, mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych – 25 mg do 50 mg na dobę (1 do 2 tabletek zawierających 25 mg witaminy B1);
– wspomagająco w alkoholizmie – 50 mg na dobę 2 razy w tygodniu (2 tabletki zawierające 25 mg witaminy B1).

Dzieci:
Ściśle według wskazań lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek jest słabo toksyczny i przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vitaminum B1 Polfarmex – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych dotyczących wpływu pokarmu na wchłanianie witamin z grupy B.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vitaminum B1 Polfarmex w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek może być stosowany w okresie ciąży po konsultacji z lekarzem.

Brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania tiaminy w okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem leku zaleca się konsultację z lekarzem.

Ulotka Vitaminum B1 Polfarmex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VITAMINUM B1 POLFARMEX, 3 mg, tabletki (Thiamini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 160.19 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vitaminum B1 Polfarmex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VITAMINUM B1 POLFARMEX, 3 mg, tabletki (Thiamini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 200.98 KB

Cena - ile kosztuje Vitaminum B1 Polfarmex?

Cena Vitaminum B1 Polfarmex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Vitaminum B1 Polfarmex.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vitaminum B1 Polfarmex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie MiLAX-M Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 )MiLAX-M Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 ) to wyrób medyczny przeznaczony dla osób dorosłych cierpiących na uciążliwe zaparcia. Ułatwia on wypróżnienie poprzez rozluźnienie stolca i ułatwienie jego transportu. Zwiększa poślizg stolca, dzięki czemu redukuje nieprzyjemne objawy.
SkładGlicerol, stearynian sodu i wodorowęglan sodu.
Środki ostrożnościNie stosować w razie znanej nadwrażliwości na…

4.99 

Zastosowanie Zendium complete protection roztwór (Opakowanie: 500 ml)Zendium complete protection roztwór (Opakowanie: 500 ml) to płyn do płukania jamy ustnej, który zapewnia ochronę dziąseł i zębów przed próchnicą i stanami zapalnymi. Zmniejsza ryzyko powstania paradontozy. Preparat może być stosowany nawet u osób wrażliwych.
Efekt działania Zendium complete protection roztwór (Opakowanie: 500 ml)Zendium complete protection roztwór (Opakowanie: 500…

21.92 

Zastosowanie DropiCe 100 mg/ml krople doustne (Opakowanie: 30 ml)DropiCe 100 mg/ml krople doustne (Opakowanie: 30 ml) to lek przeznaczony do stosowania w leczeniu stanów deficytowych witaminy C w organizmie lub profilaktyce zapobiegawczej występowaniu takich niedoborów.

Preparat przeznaczony jest dla niemowląt, dzieci i dorosłych którzy borykają się z deficytem witaminy C w organizmie. Produkt może być przyjmowany także wtedy, gdy wprowadzenie odpowiedniej diety nie…

9.29 

Zastosowanie Meridol pasta do zębów, dwupak (Opakowanie: 2X75 ml)Meridol pasta do zębów, dwupak (Opakowanie: 2X75 ml) zatrzymuje aktywność bakterii w pozostałej po szczotkowaniu płytce nazębnej, która przenikając na linii dziąseł jest główną przyczyną powstawania chorób dziąseł. Składniki aktywne zawarte w paście meridol optymalnie rozmieszczają się w całej jamie ustnej, dzięki czemu jej…

27.99 

Zastosowanie Sen Apotex (Opakowanie: 30 )Sen Apotex (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający melatoninę, który ułatwia zasypianie i wspiera spokojny sen. Melatonina skraca czas niezbędny do zaśnięcia oraz zmniejsza odczucia związane ze zmianą strefy czasowej. Preparat zawiera także inne składniki, które wspierają organizm i wzmacniają efektywność odpoczynku. Szyszki chmielu mają właściwości odprężające i relaksujące oraz wspierają…

19.77 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief