Konsultacja merytoryczna:

Visipaque

Lek Visipaque jest stosowany do kardioangiografii, angiografii mózgowej (konwencjonalnej), arteriografii obwodowej (konwencjonalnej), angiografii brzusznej (i.a. DSA – dotętnicza cyfrowa angiografia subtrakcyjna), urografii, flebografii, w tomografii komputerowej wzmocnionej kontrastowo.

Produkt przeznaczony wyłącznie do diagnostyki.

Mielografia lędźwiowa, piersiowa i szyjna.

Jaki jest skład Visipaque, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest jodiksanol.

Pozostałe składniki to: trometamol, sodu chlorek, wapnia chlorek, sodu wapnia edetynian, kwas solny (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Visipaque – jak stosować ten lek?

Dawkowanie może różnić się w zależności od typu badania, wieku, wagi, pojemności minutowej serca i stanu ogólnego pacjenta oraz techniki podania. Zazwyczaj stosuje się takie same stężenia oraz objętości jodu, jak innych jodowych środków kontrastowych, będących w powszechnym użyciu, ale w niektórych typach badań można uzyskać klinicznie użyteczne informacje, stosując nieco mniejsze stężenia jodu. Przed podaniem leku oraz po jego zakończeniu należy zapewnić właściwe nawodnienie pacjenta, tak samo jak jest to konieczne przy stosowaniu innych środków kontrastowych.

Visipaque przeznaczony jest do stosowania dożylnego, dotętniczego, dokanałowego.

W tabeli podano zalecane dawkowanie leku. Dawki do wstrzyknięć dotętniczych dotyczą pojedynczego podania, które mogą być powtarzane.

Szczegółowe dawkowanie znajdziecie Państwp w ulotce dla pacjenta załączonej w dolnej części strony.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjentów z prawidłową czynnością nerek przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Czas badania ma decydujące znaczenie w przypadku tolerancji dużych dawek środka przez nerki (czas eliminacji leku wynosi około 2 godzin).

W sytuacji przypadkowego przedawkowania woda i elektrolity muszą być uzupełnione drogą wlewu dożylnego. Czynność nerek powinna być kontrolowana przynajmniej przez 3 następne doby. Jeżeli jest to konieczne, jodiksanol można usunąć z układu krążenia drogą hemodializy.

Nie ma specyficznego antidotum dla tego leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Visipaque – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Visipaque w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Brak jest danych klinicznych dotyczących stosowania leku Visipaque u kobiet w okresie ciąży.
Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego ani pośredniego szkodliwego wpływu na reprodukcję, rozwój zarodka lub płodu, przebieg ciąży lub rozwój około- i pourodzeniowy.
Ponieważ u kobiet w ciąży, jeśli to możliwe, należy unikać ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie, należy rozważyć, czy korzyści związane z badaniem radiologicznym, z lub bez podania środka kontrastowego, przewyższają potencjalne ryzyko.

Nie należy stosować leku Visipaque u kobiet w ciąży, chyba, że korzyści przewyższają ryzyko, a lekarz uzna badanie za niezbędne.

W przypadku podania jodowego środka kontrastowego kobiecie w ciąży, należy kontrolować czynność tarczycy noworodka w pierwszym tygodniu życia. Przeprowadzenie kolejnego badania czynności tarczycy zalecane jest od 2. do 6. tygodnia życia, szczególnie w przypadku wcześniaków oraz noworodków z niską masą urodzeniową.

Karmienie piersią
Środek kontrastowy w niewielkich ilościach przenika do mleka kobiecego oraz w niewielkich ilościach jest wchłaniany przez jelita. Karmienie piersią może być kontynuowane w momencie, gdy środek kontrastowy podawany jest matce.

Ulotka Visipaque – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Visipaque, 550 mg/ml, (270 mg I/ml), 652 mg/ml, (320 mg I/ml), roztwór do wstrzykiwań (Iodixanolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 333.35 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Visipaque m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Visipaque, 550 mg/ml, (270 mg I/ml), roztwór do wstrzykiwań (Iodixanolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 362.92 KB


Visipaque, 652 mg/ml, (320 mg I/ml), roztwór do wstrzykiwań (Iodixanolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 359.26 KB

Cena - ile kosztuje Visipaque?

Cena Visipaque i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Visipaque.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Visipaque? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Hialuvagin Advanced - żel dopochwowy, chroni tkanki i odtwarza naturalny stan fizjologiczny błony śluzowej pochwy. Aktywnymi składnikami preparatu są kwas hialuronowy oraz kwas mlekowy.

OLIMP ZIELONA KAWA PREMIUIM to preparat wspierający proces odchudzania. Odpowiada za zatrzymywanie wchłaniania części cukrów z jedzenia oraz ogranicza łaknienie na słodycze. Zwiększa wydolność psychofizyczną.

Owocowo-ziołowa herbatka fix Bieganka to w pełni naturalny sposób na problemy trawienne. Specjalnie wyselekcjonowane zioła i owoce takie jak: owoc tarniny, borówki czernicy czy liść mięty pieprzowej wspomogą pracę jelit i żołądka.

AQUASAL FAMILY to doustny preparat, dostarczający organizmowi płynów i składników mineralnych, których deficyt w czasie uporczywej biegunki albo wymiotów może doprowadzić do wystąpienia objawów odwodnienia.

MYCONAFINE krem stosowany jest w łupieżu pstrym, w drożdżakowych zakażeniach skóry wywołanych przez rodzaj Candida oraz w zakażeniach grzybiczych skóry wywołanych przez dermatofity z rodzaju Trichophyton, Microsporum canis i Epidermophyton floccosum.

Lovi Medical+ to nowoczesna, wysokiej jakości butelka z dynamicznym smoczkiem, dzięki której spożywanie pokarmu przez niemowlę będzie maksymalnie zbliżone do efektu karmienia piersią. Butelka posiada innowacyjny system odpowietrzania zapobiegający kolkom.

Suplement diety wspomagający trawienie Medigestan w postaci tabletek do ssania zawiera naturalne wyciągi roślinne. Imbir, mięta, tymianek czy opuncja figowa stanowią wsparcie dla funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Repelent dla całej rodziny i to w wyjątkowo przyjemnej w użyciu formie – odświeżającego żelu. OFF! Family Care Junior działa odstraszająco na komary, czyli jedne z najbardziej uciążliwych owadów świata.

Zawarta w produkcie leczniczym Voltaren Express Forte substancja czynna, czyli diklofenak potasowy to składnik należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Kapsułki Voltaren Express Forte zalecane są w leczeniu bólu np. mięśni.

Miód Manuka MGO 250+ pozyskiwany jest od pszczół żyjących w Nowej Zelandii, które żywią się nektarem z krzewów Leptospermum scoparium - co czyni Miód Manuka produktem bogatym w Methylglyoxal - składnik aktywny w dawce 250 mg/…

ORAL-B Szczoteczka do zębów Stages 3 (dzieci od 5 do 7 lat) wyposażona jest we włókna POWER TIP dzięki którym czyści również tylne zęby. Zaokrąglona główka wspomaga ochronę dziąseł.

Suplement diety z witaminami, minerałami, inuliną i beta-glukanem w atrakcyjnej dla dzieci postaci pysznych tabletek do żucia. Marsjanki Futura 3-6 lat to preparat, który uzupełnia dietę maluchów w składniki wspierające prawidłowy rozwój…

Produkt leczniczy Hascosept w postaci płynu do przygotowywania roztworu do płukania jamy ustnej i gardła. Chlorowodorek benzydaminy zastosowany w leku to substancja czynna o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym oraz odkażającym.

Benzacne 10% w formie żelu, zawiera w składzie nadtlenek benzoilu o właściwościach: silnie utleniających, przeciwbakteryjnych i keratolitycznych. Ponadto używanie Benzacne w leczeniu trądziku, wpływa pobudzająco na procesy ziarnowania i syntezę kolagenu.

Wysoka porcja naturalnej witaminy E w jednej kapsułce – tym wyróżnia się wyjątkowy suplement diety Swanson Witamina E naturalna 400IU! Jest to preparat, który polecany jest jako wsparcie dla ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym.

POKRZYWA APTEO to naturalny produkt, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Wspiera jego oczyszczanie (działa moczopędnie) oraz przyśpiesza przemianę materii.

Wysiłek fizyczny może nadmiernie obciążać stawy. Jako wsparcie dla ich prawidłowego funkcjonowania zaleca się uzupełniać codzienną dietę w kolagen i witaminę C. Składniki te znajdują się w suplemencie diety Olimp Collaregen lemon.

Suplement diety polecany dla osób z cukrzycą typu 2. Doppelherz Aktiv Na poziom cukru to preparat, który pozwala uzupełnić codzienną dietę w wyciąg z cynamonowca, chrom oraz w cynk, tiaminę, ryboflawinę, kwas foliowy oraz witaminy B6 i…

Kompozycja dwóch składników wspierających utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Suplement diety Cyncor C pozwala uzupełnić codzienną dietę w cynk oraz w witaminę C. Preparat w postaci tabletek do połykania lub do…