VENNIFEM

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU VENNIFEM ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

Vennifem jest lekiem w postaci żelu przeznaczonym do stosowania na skórę. Zawiera heparynę sodową, która podana miejscowo, działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania do stosowania:
• wspomagająco w leczeniu:
– chorób żył powierzchownych, takich, jak stany zapalne żył kończyn dolnych, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych
– stanów pourazowych: krwiaków podskórnych, stłuczeń i obrzęków
• zapobieganie i leczenie przerosłych blizn i bliznowców.

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU VENNIFEM ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

Substancją czynną leku jest heparyna sodowa. 1 g żelu zawiera 1000 j.m./g heparyny sodowej

Ponadto lek zawiera: etanol 96%, karbomer 980, trolaminę, metylu parahydroksybenzoesan, olejek z pomarańczy gorzkiej, olejek lawendowy, propylu parahydroksybenzoesan, wodę oczyszczoną.

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU VENNIFEM? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Vennifem stosuje się miejscowo, na skórę. Na skórę należy nanieść pasek żelu o długości 3 do 10 cm i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia żelu. Stosować od 1 do 3 razy na dobę.

W przypadkach ostrych obrzeków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres 10 dni. W leczeniu chorób żył powierzchownych zaleca się stosowanie od 1 do 2 tygodni.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

Nie opisano przypadku przedawkowania leku zawierającego heparynę podczas jego stosowania miejscowo na skórę. Gdyby jednak taki przypadek miał miejsce, należy skontaktować się z lekarzem. Zastosowanie siarczanu protaminy spowoduje unieczynnienie heparyny sodowej w wyniku powstania trwałych, nieaktywnych farmakologicznie kompleksów.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

Nie dotyczy.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Heparyna podana miejscowo na skórę nie przenika przez łożysko ani do mleka matki.

U kobiet w ciąży nie można wykluczyć powikłań w następstwie zastosowanego leczenia lub nasilenia objawów chorobowych.

Z uwagi na brak wystarczających wyników badań dotyczących miejscowego stosowania heparyny podczas ciąży lub laktacji, żel należy stosować ostrożnie w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku konieczności, o której powinien zadecydować lekarz. Nie należy jednak stosować leku długotrwale na dużą powierzchnię skóry.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU VENNIFEM

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

VENNIFEM ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU VENNIFEM (pliki PDF lub DOC)


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - VENNIFEM CHPL (pliki PDF lub DOC)


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE O VENNIFEM - FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here