Kategorie powiązane: Leki przeciwzakrzepowe, V,

Vennifem

Vennifem jest lekiem w postaci żelu przeznaczonym do stosowania na skórę. Zawiera heparynę sodową, która podana miejscowo, działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania do stosowania:
• wspomagająco w leczeniu:
– chorób żył powierzchownych, takich, jak stany zapalne żył kończyn dolnych, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych
– stanów pourazowych: krwiaków podskórnych, stłuczeń i obrzęków
• zapobieganie i leczenie przerosłych blizn i bliznowców.

Skorzystaj z apteki internetowej o sprawdzonej renomie na rynku niemieckim, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów - kupuj leki bez wychodzenia z domu.

Jaki jest skład Vennifem, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest heparyna sodowa. 1 g żelu zawiera 1000 j.m./g heparyny sodowej

Ponadto lek zawiera: etanol 96%, karbomer 980, trolaminę, metylu parahydroksybenzoesan, olejek z pomarańczy gorzkiej, olejek lawendowy, propylu parahydroksybenzoesan, wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Vennifem – jak stosować ten lek?

Vennifem stosuje się miejscowo, na skórę. Na skórę należy nanieść pasek żelu o długości 3 do 10 cm i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia żelu. Stosować od 1 do 3 razy na dobę.

W przypadkach ostrych obrzeków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres 10 dni. W leczeniu chorób żył powierzchownych zaleca się stosowanie od 1 do 2 tygodni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie opisano przypadku przedawkowania leku zawierającego heparynę podczas jego stosowania miejscowo na skórę. Gdyby jednak taki przypadek miał miejsce, należy skontaktować się z lekarzem. Zastosowanie siarczanu protaminy spowoduje unieczynnienie heparyny sodowej w wyniku powstania trwałych, nieaktywnych farmakologicznie kompleksów.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vennifem – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vennifem w okresie ciąży i karmienia piersią?

Heparyna podana miejscowo na skórę nie przenika przez łożysko ani do mleka matki.

U kobiet w ciąży nie można wykluczyć powikłań w następstwie zastosowanego leczenia lub nasilenia objawów chorobowych.

Z uwagi na brak wystarczających wyników badań dotyczących miejscowego stosowania heparyny podczas ciąży lub laktacji, żel należy stosować ostrożnie w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku konieczności, o której powinien zadecydować lekarz. Nie należy jednak stosować leku długotrwale na dużą powierzchnię skóry.

Ulotka Vennifem – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VENNIFEM 1000 j.m./g, żel (Heparinum natricum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vennifem m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VENNIFEM 1000 j.m./g, żel (Heparinum natricum)

Cena Vennifem i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Vennifem i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Vennifem oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Vennifem - forum pacjentów

Stosujesz Vennifem? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz