VENNIFEM

KATEGORIA:
LEKI OGÓLNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

VENNIFEM - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku VENNIFEM. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku VENNIFEM w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - VENNIFEM CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA VENNIFEM? – OPIS I WSKAZANIA

Vennifem jest lekiem w postaci żelu przeznaczonym do stosowania na skórę. Zawiera heparynę sodową, która podana miejscowo, działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania do stosowania:
• wspomagająco w leczeniu:
– chorób żył powierzchownych, takich, jak stany zapalne żył kończyn dolnych, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych
– stanów pourazowych: krwiaków podskórnych, stłuczeń i obrzęków
• zapobieganie i leczenie przerosłych blizn i bliznowców.

SKŁAD VENNIFEM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest heparyna sodowa. 1 g żelu zawiera 1000 j.m./g heparyny sodowej

Ponadto lek zawiera: etanol 96%, karbomer 980, trolaminę, metylu parahydroksybenzoesan, olejek z pomarańczy gorzkiej, olejek lawendowy, propylu parahydroksybenzoesan, wodę oczyszczoną.

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE VENNIFEM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Vennifem stosuje się miejscowo, na skórę. Na skórę należy nanieść pasek żelu o długości 3 do 10 cm i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia żelu. Stosować od 1 do 3 razy na dobę.

W przypadkach ostrych obrzeków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres 10 dni. W leczeniu chorób żył powierzchownych zaleca się stosowanie od 1 do 2 tygodni.

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI VENNIFEM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie opisano przypadku przedawkowania leku zawierającego heparynę podczas jego stosowania miejscowo na skórę. Gdyby jednak taki przypadek miał miejsce, należy skontaktować się z lekarzem. Zastosowanie siarczanu protaminy spowoduje unieczynnienie heparyny sodowej w wyniku powstania trwałych, nieaktywnych farmakologicznie kompleksów.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ VENNIFEM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Heparyna podana miejscowo na skórę nie przenika przez łożysko ani do mleka matki.

U kobiet w ciąży nie można wykluczyć powikłań w następstwie zastosowanego leczenia lub nasilenia objawów chorobowych.

Z uwagi na brak wystarczających wyników badań dotyczących miejscowego stosowania heparyny podczas ciąży lub laktacji, żel należy stosować ostrożnie w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku konieczności, o której powinien zadecydować lekarz. Nie należy jednak stosować leku długotrwale na dużą powierzchnię skóry.

ULOTKA LEKU VENNIFEM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – VENNIFEM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

VENNIFEM OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here