VENNIFEM

REKLAMA

VENNIFEM WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Vennifem jest lekiem w postaci żelu przeznaczonym do stosowania na skórę. Zawiera heparynę sodową, która podana miejscowo, działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania do stosowania:
• wspomagająco w leczeniu:
– chorób żył powierzchownych, takich, jak stany zapalne żył kończyn dolnych, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych
– stanów pourazowych: krwiaków podskórnych, stłuczeń i obrzęków
• zapobieganie i leczenie przerosłych blizn i bliznowców.

REKLAMA

VENNIFEM SKŁAD

Substancją czynną leku jest heparyna sodowa. 1 g żelu zawiera 1000 j.m./g heparyny sodowej

Ponadto lek zawiera: etanol 96%, karbomer 980, trolaminę, metylu parahydroksybenzoesan, olejek z pomarańczy gorzkiej, olejek lawendowy, propylu parahydroksybenzoesan, wodę oczyszczoną.

VENNIFEM DAWKOWANIE

Vennifem stosuje się miejscowo, na skórę. Na skórę należy nanieść pasek żelu o długości 3 do 10 cm i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia żelu. Stosować od 1 do 3 razy na dobę.

W przypadkach ostrych obrzeków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres 10 dni. W leczeniu chorób żył powierzchownych zaleca się stosowanie od 1 do 2 tygodni.

REKLAMA

PRZEDAWKOWANIE

Nie opisano przypadku przedawkowania leku zawierającego heparynę podczas jego stosowania miejscowo na skórę. Gdyby jednak taki przypadek miał miejsce, należy skontaktować się z lekarzem. Zastosowanie siarczanu protaminy spowoduje unieczynnienie heparyny sodowej w wyniku powstania trwałych, nieaktywnych farmakologicznie kompleksów.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie dotyczy.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Heparyna podana miejscowo na skórę nie przenika przez łożysko ani do mleka matki.

U kobiet w ciąży nie można wykluczyć powikłań w następstwie zastosowanego leczenia lub nasilenia objawów chorobowych.

REKLAMA

Z uwagi na brak wystarczających wyników badań dotyczących miejscowego stosowania heparyny podczas ciąży lub laktacji, żel należy stosować ostrożnie w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku konieczności, o której powinien zadecydować lekarz. Nie należy jednak stosować leku długotrwale na dużą powierzchnię skóry.

VENNIFEM ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here