VENNIFEM

CO TO JEST I JAK DZIAŁA VENNIFEM? – OPIS I WSKAZANIA

Vennifem jest lekiem w postaci żelu przeznaczonym do stosowania na skórę. Zawiera heparynę sodową, która podana miejscowo, działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania do stosowania:
• wspomagająco w leczeniu:
– chorób żył powierzchownych, takich, jak stany zapalne żył kończyn dolnych, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych
– stanów pourazowych: krwiaków podskórnych, stłuczeń i obrzęków
• zapobieganie i leczenie przerosłych blizn i bliznowców.

SKŁAD VENNIFEM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest heparyna sodowa. 1 g żelu zawiera 1000 j.m./g heparyny sodowej

Ponadto lek zawiera: etanol 96%, karbomer 980, trolaminę, metylu parahydroksybenzoesan, olejek z pomarańczy gorzkiej, olejek lawendowy, propylu parahydroksybenzoesan, wodę oczyszczoną.

JAKIE JEST DAWKOWANIE VENNIFEM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Vennifem stosuje się miejscowo, na skórę. Na skórę należy nanieść pasek żelu o długości 3 do 10 cm i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia żelu. Stosować od 1 do 3 razy na dobę.

W przypadkach ostrych obrzeków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres 10 dni. W leczeniu chorób żył powierzchownych zaleca się stosowanie od 1 do 2 tygodni.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI VENNIFEM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie opisano przypadku przedawkowania leku zawierającego heparynę podczas jego stosowania miejscowo na skórę. Gdyby jednak taki przypadek miał miejsce, należy skontaktować się z lekarzem. Zastosowanie siarczanu protaminy spowoduje unieczynnienie heparyny sodowej w wyniku powstania trwałych, nieaktywnych farmakologicznie kompleksów.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ VENNIFEM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Heparyna podana miejscowo na skórę nie przenika przez łożysko ani do mleka matki.

U kobiet w ciąży nie można wykluczyć powikłań w następstwie zastosowanego leczenia lub nasilenia objawów chorobowych.

Z uwagi na brak wystarczających wyników badań dotyczących miejscowego stosowania heparyny podczas ciąży lub laktacji, żel należy stosować ostrożnie w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku konieczności, o której powinien zadecydować lekarz. Nie należy jednak stosować leku długotrwale na dużą powierzchnię skóry.

ULOTKA LEKU VENNIFEM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – VENNIFEM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - VENNIFEM CENA, REFUNDACJA

VENNIFEM OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here