VAMINOLACT

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
, , , , , , , , , , , ,

VAMINOLACT - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku VAMINOLACT. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku VAMINOLACT w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA VAMINOLACT? – OPIS I WSKAZANIA

Vaminolact jest roztworem aminokwasów stosowanym u dzieci do infuzji dożylnych. Zawiera zarówno aminokwasy wytwarzane przez organizm, jak i niewytwarzane w organizmie. Skład aminokwasów został
dobrany na podstawie składu mleka kobiecego.

Aminokwasy podawane w postaci roztworu mają właściwości odżywcze. Aby zostały w pełni przyswojone, organizm musi otrzymać również odpowiednią ilość węglowodanów i tłuszczów.

Vaminolact utrzymuje dodatni bilans azotowy (czyli przyjęcie większej ilości azotu niż wydalenie) u wcześniaków i noworodków urodzonych o czasie. Ma to duże znaczenie w prawidłowym rozwoju organizmu dziecka.

Wskazania do stosowania:
Vaminolact jest wskazany jako źródło aminokwasów w żywieniu pozajelitowym dzieci.

SKŁAD VAMINOLACT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są:

1000 ml roztworu zawiera:
L-alanina 6,3 g
L-arginina 4,1 g
L-asparaginowy kwas 4,1 g
L-cysteina (+L-cystyna) 1,0 g
L-glutaminowy kwas 7,1 g
Glicyna (kwas aminooctowy) 2,1 g
L-histydyna 2,1 g
L-izoleucyna 3,1 g
L-leucyna 7,0 g
L-lizyna jednowodna
odpowiada L-lizynie 5,6 g
L-metionina 1,3 g
L-fenyloalanina 2,7 g
L-prolina 5,6 g
L-seryna 3,8 g
Zmiana IB (QRD) 3
Tauryna 300 mg
L-treonina 3,6 g
L-tryptofan 1,4 g
L-tyrozyna 500 mg
L-walina 3,6 g

Pozostały składnik to woda do wstrzykiwań.

Całkowita zawartość aminokwasów: 65,3 g/l
Zawartość niezbędnych aminokwasów: 31,9 g, w tym cysteina, histydyna i tyrozyna
pH: 5,2
Osmolalność: 510 mOsm/kg wody
Zawartość azotu: 9,3 g/l
Elektrolity: brak
Wartość energetyczna: 1,0 MJ/l (240 kcal/l)
Substancje przeciwutleniające: brak

JAKIE JEST DAWKOWANIE VAMINOLACT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie każdemu pacjentowi w zależności od wieku, masy ciała i stanu zdrowia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI VAMINOLACT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zbyt szybkiego podawania leku mogą wystąpić wymioty, uderzenia gorąca i pocenie. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ VAMINOLACT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ta informacja nie dotyczy leku Vaminolact, ponieważ jest on przeznaczony do stosowania u dzieci.

ULOTKA LEKU VAMINOLACT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – VAMINOLACT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - VAMINOLACT CENA, REFUNDACJA

VAMINOLACT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here