VALSARTAN GENOPTIM

VALSARTAN GENOPTIM WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Valsartan Genoptim należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II, które pomagają kontrolować wysokie ciśnienie tętnicze. Angiotensyna II jest substancją powstającą w organizmie człowieka, która powoduje skurcz naczyń krwionośnych, tym samym podwyższając ciśnienie tętnicze. Lek Valsartan Genoptim działa poprzez blokowanie działania angiotensyny II, w rezultacie czego naczynia krwionośne rozkurczają się i ciśnienie tętnicze obniża się.

Valsartan Genoptim o mocy 80 mg oraz 160 mg można stosować w leczeniu następujących chorób:
– W leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów oraz u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Wysokie ciśnienie tętnicze zwiększa obciążenie serca i tętnic. Jeśli nie jest leczone, może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych w mózgu, sercu i nerkach, co może skutkować udarem, niewydolnością serca lub niewydolnością nerek. Wysokie ciśnienie tętnicze zwiększa ryzyko zawału serca. Obniżenie ciśnienia tętniczego do wartości prawidłowych zmniejsza ryzyko wystąpienia tych zaburzeń.
– W leczeniu dorosłych pacjentów po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego (ataku serca). Określenie „świeżo” oznacza 12 godzin do 10 dni wcześniej.
– W leczeniu objawowej niewydolności serca u dorosłych pacjentów. Lek Valsartan Genoptim jest stosowany, gdy grupa leków określanych jako inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE) (ang. Angiotensin converting enzyme inhibitors, ACEI) (leki stosowane w leczeniu niewydolności serca) nie mogą być zastosowane lub Valsartan Genoptim może być stosowany jednocześnie z inhibitorami ACE, wówczas gdy nie można zastosować innych leków stosowanych w leczeniu niewydolności serca. Objawy niewydolności serca to duszność oraz obrzęki stóp i nóg spowodowane nagromadzeniem się płynów. Objawy takie powstają, jeśli miesień sercowy nie jest w stanie pompować krwi z dostateczną siłą, aby dostarczyć wymaganą ilość krwi do całego organizmu.

REKLAMA

VALSARTAN GENOPTIM SKŁAD

Valsartan Genoptim, 80 mg, tabletki powlekane
Substancją czynną jest walsartan.
Każda tabletka powlekana zawiera 80 mg walsartanu.

Pozostałe składniki
Celuloza mikrokrystaliczna
Krospowidon
Krzemionka koloidalna bezwodna
Magnezu stearynian
Laktoza bezwodna
Otoczka – Opadry Pink 03F84865:
Hypromeloza 6cP
Tytanu dwutlenek (E 171)
Makrogol 8000
Żelaza tlenek żółty (E 172)
Żelaza tlenek czerwony (E 172)

Valsartan Genoptim, 160 mg, tabletki powlekane
Substancją czynną jest walsartan.
Każda tabletka powlekana zawiera 160 mg walsartanu.

Pozostałe składniki
Celuloza mikrokrystaliczna
Krospowidon
Krzemionka koloidalna bezwodna
Magnezu stearynian
Laktoza bezwodna
Otoczka – Opadry yellow 03F82908:
Hypromeloza 6cP
Tytanu dwutlenek (E 171)
Makrogol 8000
Żelaza tlenek żółty (E 172)

VALSARTAN GENOPTIM DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Osoby z wysokim ciśnieniem tętniczym często nie dostrzegają żadnych objawów tego zaburzenia. Wiele z tych osób czuje się całkiem dobrze. Dlatego tym ważniejsze jest zgłaszanie się na wizyty u lekarza, nawet w przypadku dobrego samopoczucia.

REKLAMA

Pacjenci dorośli z nadciśnieniem tętniczym
Zazwyczaj stosowana dawka to 80 mg raz na dobę. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić większą dawkę (np. 160 mg lub 320 mg), jak również zastosować dodatkowy lek (np. lek moczopędny) jednocześnie z lekiem Valsartan Genoptim.

Dzieci i młodzież (w wieku od 6 do 18 lat) z wysokim ciśnieniem tętniczym
U pacjentów o masie ciała mniejszej niż 35 kg zazwyczaj stosowana dawka walsartanu to 40 mg raz na dobę. U pacjentów o masie ciała 35 kg i więcej zazwyczaj stosowana dawka początkowa walsartanu to 80 mg raz na dobę. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić większą dawkę (dawkę można zwiększyć do 160 mg, a maksymalnie do 320 mg).

Pacjenci dorośli po świeżo przebytym zawale serca
Po zawale serca leczenie na ogół rozpoczyna się po 12 godzinach, zazwyczaj od małej dawki 20 mg dwa razy na dobę. Dawki 20 mg nie można uzyskać, stosując lek Valsartan Genoptim. Należy stosować inne leki zawierające 20 mg walsartanu. Lekarz będzie stopniowo zwiększał dawkę przez kilka tygodni, aż do uzyskania dawki maksymalnej 160 mg dwa razy na dobę. Ostateczna dawka leku zależy od indywidualnej tolerancji leku przez danego pacjenta. Lek Valsartan Genoptim można podawać razem z innymi lekami stosowanymi w leczeniu zawału serca, a lekarz zdecyduje, jakie leczenie jest odpowiednie dla pacjenta.

Pacjenci dorośli z niewydolnością serca
Leczenie na ogół rozpoczyna się od dawki 40 mg dwa razy na dobę. Lekarz będzie stopniowo zwiększał dawkę w okresie kilku tygodni do maksymalnej dawki 160 mg dwa razy na dobę. Ostateczna dawka leku zależy od indywidualnej tolerancji leku przez danego pacjenta. Lek Valsartan Genoptim można podawać razem z innymi lekami stosowanymi w leczeniu niewydolności serca, a lekarz zdecyduje, jakie leczenie jest odpowiednie dla pacjenta.

Lek Valsartan Genoptim można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku. Tabletkę leku Valsartan Genoptim należy połknąć, popijając ją szklanką wody. Lek Valsartan Genoptim należy przyjmować codziennie, mniej więcej o tej samej porze dnia.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku wystąpienia silnych zawrotów głowy i (lub) omdlenia należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Należy się położyć. W razie przypadkowego zażycia zbyt dużej ilości tabletek należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub zgłosić się do szpitala.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Lek Valsartan Genoptim można stosować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Ciąża
Należy poinformować lekarza o ciąży, podejrzeniu lub planowaniu ciąży. Zazwyczaj lekarz zaleci przerwanie stosowania leku Valsartan Genoptim przed planowaną ciążą lub natychmiast po stwierdzeniu ciąży i doradzi stosowanie innego leku zamiast leku Valsartan Genoptim. Nie zaleca się stosowania leku Valsartan Genoptim we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3. miesiącu ciąży, ponieważ może on być bardzo szkodliwy dla dziecka, jeśli zostanie zastosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Karmienie piersią
Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza rozpocząć karmienie piersią. Nie zaleca się stosowania leku Valsartan Genoptim u matek karmiących piersią − lekarz może zalecić inny lek, jeśli pacjentka zamierza karmić piersią, szczególnie noworodka lub wcześniaka

VALSARTAN GENOPTIM ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


VALSARTAN GENOPTIM CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

VALSARTAN GENOPTIM ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

VALSARTAN GENOPTIM OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here