Konsultacja merytoryczna:

Valinger Forte

Lek Valinger Forte zawiera substancję czynną – syldenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu (penisie), zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Lek Valinger Forte pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego.

Lek Valinger Forte stosuje się w leczeniu dorosłych mężczyzn z zaburzeniem wzwodu, określanym niekiedy jako impotencja. Definiuje się to jako niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Valinger Forte, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest syldenafil. Każda tabletka zawiera 50 mg syldenafilu w postaci syldenafilu cytrynianu.

– Pozostałe składniki to:
– Rdzeń tabletki: wapnia wodorofosforan dwuwodny, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa.
– Otoczka: hypromeloza (2910; 6 mPa∙s), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, talk, indygotyna, lak (E 132).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Valinger Forte – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jeśli pacjent stosował wcześniej leki zawierające syldenafil w dawce 50 mg lub większej, zalecana dawka to 50 mg. W przeciwnym razie syldenafil w dawce 50 mg należy stosować tylko w przypadku, jeśli pacjent po zastosowaniu syldenafilu w dawce 25 mg nie odczuł pożądanego efektu (czyli nie uzyskał wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku). Jeśli zastosowanie leku zawierającego syldenafil w niższej dawce (25 mg) pozwoliło na uzyskanie erekcji umożliwiającej odbycie stosunku seksualnego nie należy stosować dawki 50 mg.

Leku Valinger Forte nie należy stosować częściej niż raz na dobę.

Nie należy przyjmować leku Valinger Forte razem z innymi lekami zawierającymi syldenafil.

Lek Valinger Forte należy przyjąć na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

W razie wrażenia, że działanie leku Valinger Forte jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Valinger Forte pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku Valinger Forte jest różny u różnych osób, ale zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie leku Valinger Forte może nastąpić później, jeśli zostanie on przyjęty razem z obfitym posiłkiem.

Jeśli po zażyciu leku Valinger Forte nie dochodzi do wzwodu lub czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie zwiększa skuteczności leku.

Nie należy przyjmować większej liczby tabletek niż wskazano w ulotce dla pacjenta.

Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecona.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Valinger Forte – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Valinger Forte może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Jednakże przyjmowanie leku Valinger Forte podczas obfitego posiłku może wydłużyć czas do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości leku Valinger Forte, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Valinger Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Valinger Forte nie jest wskazany do stosowania u kobiet.

Ulotka Valinger Forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Valinger Forte, 50 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 278.10 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Valinger Forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Valinger Forte, 50 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 294.51 KB

Cena - ile kosztuje Valinger Forte?

Cena Valinger Forte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Valinger Forte.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Valinger Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Preparat rekomendowany dla osób, które mają zaburzone wchłanianie witaminy B12 z pokarmów. Suplement diety Swanson Witamina B12 + kwas foliowy ma postać tabletek do ssania lub rozpuszczania pod językiem o smaku truskawkowym. Nie zawiera cukru.

PLUSSSZ Multiwitamina + Magnez działa antystresowo, poprawia samopoczucie, stymuluje mechanizmy obronne organizmu, zapobiega spadkom nastroju oraz codziennemu zmęczeniu.

Domowa Apteczka Slim Shape Redukcja tłuszczu to preparat, który działa modelująco i wyszczuplająco. Pobudza przemianę materii oraz spalanie tłuszczów. Zapobiega ich odkładaniu w organizmie.

Pasta do zębów Biała Perła Fresh to preparat enzymatyczno-ziołowy wzbogacony o zawartość cynku. Pasta działa bakteriostatycznie, dzięki czemu neutralizuje nieświeży oddech. Zapewnia łagodne wybielenie oraz skuteczną ochronę dziąseł.

Naturaginum Biointima chusteczki do higieny intymnej, szybko i skutecznie zapewnią komfort intymny w każdych okolicznościach. Zawierają niedrażniące substancje oczyszczające i odświeżające okolice intymne oraz antybakteryjną chlorheksydynę i kwas mlekowy.

LACTOCONTROL stanowi źródło laktazy, czyli enzymu który odpowiada za rozkład i trawienie laktozy występującej w mleku i produktach mlecznych. Zapobiega występowaniu wzdęć i nadmiernych gazów u osób nietolerujących laktozy.

Suplement diety Magleq B6 Max pomaga uzupełnić codzienną dietę w magnez i witaminę B6. Zaletą preparatu jest zastosowanie łatwo przyswajalnej postaci magnezu, czyli cytrynianu magnezu. Dodatkowo jedna tabletka zawiera aż 102 jonów magnezu.

Jedna porcja preparatu Allnutrition Carbo Multi Max o smaku passion fruit to aż 47g węglowodanów! Co ważne, charakteryzują się one różnym czasem wchłaniania. Dzienna porcja zwiększa wytrzymałość organizmu w trakcie ćwiczeń.

Calcium C Forte +Witamina C Forte, to zestaw suplementów w postaci tabletek musujących, który uzupełnia niedobory wapnia i wit. C w codziennej diecie. Ponadto preparaty te są pomocne w okresie występowania przeziębień i podnoszą…

REUTTER Cukierki melisowe, dzięki zawartości melisy pozytywnie wpływa na funkcjonowanie części wegetatywnej układu nerwowego. Preparat przywraca równowagę i spokój.

Suplement diety Herbatka wzmacniająca zawiera w swoim składzie kompleks witamin, magnez, suszone zioła m.in. pokrzywę, żeń-szeń i kozieradkę. Jest on polecany jako uzupełnienie codziennej diety w składniki wspierające utrzymanie organizmu w zdrowiu.

PELETHROKREM 2% to produkt odpowiadający za wzmocnienie i obkurczenie ścian naczyń krwionośnych. Przyczynia się do łagodzenia ciężkości nóg, opuchnięć oraz zaburzenia krążenia krwi nóg.

OLIGOBS Ciąża to jeden z suplementów diety, które uzupełniając w organizmie matki poziom witamin i składników mineralnych, zapobiegają powstawaniu zaburzeń procesów życiowych i niekorzystnemu wpływowi na rozwój dziecka.

Produkt leczniczy w postaci płynu na skórę Clotrimazolum 1% do stosowania w zakażeniach skóry o podłożu grzybiczym. Za skuteczność leku odpowiada zastosowana w nim substancja czynna – klotrymazol.

Na kaszel suchy i na kaszel mokry! Syrop Tussicare baby polecany jest do łagodzenia objawów kaszlu. Swoją skuteczność zawdzięcza unikalnej formule złożonej z naturalnych wyciągów roślinnych, w tym z ekstraktu z bluszczu oraz…

Trzy składniki – magnez (w postaci węglanu magnezu) oraz witaminy D i B6 – zawarto w suplemencie diety Detrinova 4000 D3 + magnez. Preparat przeznaczony jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety u osób powyżej 75. roku życia.

SWANSON AjiPure L-Cysteina wykazuje właściwości antyoksydacyjne – chroni przed działaniem wolnych rodników i opóźnia proces starzenia. Pobudza naturalne mechanizmy obronne organizmu.

Spray do nosa Acatar Hipertonic to niezbędny preparat dla osób, które chorują na zapalenie błon śluzowych nosa i szukają środka, który pomoże usunąć zalegającą wydzielinę. Polecany także po zabiegach operacyjnych nosa.

REGULACID przyczynia się do unormowania gospodarki kwasowo-zasadowej i elektrolitowej organizmu. Zmniejsza zakwaszenie związane ze stosowaniem nieodpowiedniej diety.

Lek w postaci tabletek do ssania o smaku pomarańczowym, działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo i przeciwbólowo. Substancjami czynnymi produktu leczniczego Orofar Total Action jest chlorek benzoksoniowy i chlorowodorek lidokainy.