Kategorie powiązane: Leki dla kobiet, Podtrzymanie ciąży, U,

Utrogestan

Nazwa tego leku to Utrogestan (w tej ulotce jest on określany jako Utrogestan). Utrogestan zawiera hormon zwany progesteronem.

W jakim celu stosuje się lek Utrogestan
Utrogestan można stosować w celu zwiększenia szansy zajścia w ciążę podczas cykli zapłodnienia in vitro (ang. IVF, In Vitro Fertilization).

Zwiększenie szansy zajścia w ciążę
Utrogestan jest przeznaczony dla kobiet, które potrzebują dodatkowych dawek progesteronu podczas leczenia w ramach programu technik wspomaganego rozrodu (ang. ART, Assisted Reproductive Technology).

Jaki jest skład Utrogestan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest progesteron. Każda kapsułka zawiera 200 mg progesteronu.

Pozostałe składniki to olej słonecznikowy oczyszczony i lecytyna sojowa. Pozostałe składniki zawarte w otoczce kapsułki to żelatyna, glicerol, tytanu dwutlenek (E 171) i woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Utrogestan – jak stosować ten lek?

Stosowanie tego leku w celu zwiększenia szansy zajścia w ciążę
• Ten lek należy stosować poprzez wprowadzenie go głęboko do pochwy.
• Nie należy przyjmować tego leku doustnie. Jednak jego przypadkowe przyjęcie drogą doustną nie prowadzi do szkodliwych działań, a jedynie zmniejsza szanse zajścia w ciążę.

Zalecana dawka
• Leczenie rozpoczyna się w dniu transferu zarodka.
• Należy codziennie stosować 200 mg leku Utrogestan rano, w porze obiadu i przed snem, bądź 200 mg rano i wieczorem, zgodnie z zaleceniami lekarza.
• Jeśli wyniki badań laboratoryjnych będą wskazywały na obecność ciąży, należy kontynuować ten sam schemat dawkowania do 7. – 12. tygodnia ciąży, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Utrogestan należy porozmawiać z lekarzem lub udać się do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Mogą wystąpić następujące zaburzenia: zawroty głowy lub uczucie zmęczenia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Utrogestan – czy mogę spożywać alkohol?

Utrogestan jest przeznaczony do podawania dopochwowego. Jedzenie i picie nie ma wpływu na leczenie.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Utrogestan w okresie ciąży i karmienia piersią?

• Utrogestan stosuje się, aby zwiększyć szanse zajścia w ciążę.
• Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować leku Utrogestan.

Ulotka Utrogestan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Utrogestan, 200 mg, kapsułki dopochwowe, miękkie (progesteron)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Utrogestan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Utrogestan, 200 mg, kapsułki dopochwowe, miękkie (progesteron)

Cena Utrogestan i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Utrogestan i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Utrogestan oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Utrogestan - forum pacjentów

Stosujesz Utrogestan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do wpisu „Utrogestan”

  1. Witam biorę utrogestan jak wezmę rano to za10 minut nie jestem w stanie się poruszyć i prawie śpię na stojąco biorę to ponieważ mam menopałze i lekarz kazał mi bo brać ale dowiedziałam się że można też dopochwowo czy ktoś używa to właśnie dopochwowo proszę o informację.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz