Urorec


Działanie i wskazania

Co to jest Urorec
Urorec należy do grupy leków zwanych blokerami receptora alfa1A-adrenergicznego.

Urorec działa wybiórczo na receptory zlokalizowane w gruczole krokowym, pęcherzu i cewce moczowej. Poprzez blokowanie tych receptorów powoduje on rozluźnienie mięśnia gładkiego w tych tkankach. Ułatwia to pacjentowi oddawanie moczu i łagodzi objawy choroby.

W jakim celu stosuje się Urorec
Urorec jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu objawów ze strony układu moczowego, związanych z łagodnym powiększeniem gruczołu krokowego (rozrostem gruczołu krokowego), takich jak:
– trudności z rozpoczęciem oddawania moczu,
– uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza,
– częstsza potrzeba oddawania moczu, nawet w nocy.

Skład

Urorec 8 mg
Substancją czynną leku jest sylodosyna. Każda kapsułka zawiera 8 mg sylodosyny.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, mannitol (E421), magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171).

Urorec 4 mg
Substancją czynną leku jest sylodosyna. Każda kapsułka zawiera 4 mg sylodosyny.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, mannitol (E421), magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to jedna kapsułka leku Urorec 8 mg na dobę przyjmowana doustnie.

Kapsułkę należy zawsze przyjmować z posiłkiem, najlepiej o stałej porze każdego dnia.

Nie przełamywać ani nie gryźć kapsułki, lecz połykać ją w całości, najlepiej popijając szklanką wody.

Pacjenci z chorobami nerek
Jeśli pacjent ma chorobę nerek o umiarkowanym nasileniu, lekarz może przepisać inną dawkę. W tym celu dostępny jest Urorec 4 mg kapsułki twarde.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia więcej niż jednej kapsułki należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza.

Jeśli pacjent ma zawroty głowy lub czuje się słabo, powinien niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Nie dotyczy.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Weryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
(23 ocen, średnia: 5,87 na 10)
Loading...

3 KOMENTARZE

  1. Praktycznie od pierwszych dni stosowania, problemy z sexem, wzwod jest, ale dojście do orgazmu graniczy z cudem, niestety orgazm bez wytrysku, stosuje lek 3 tyg, wkurza już mnie, czy zna ktoś jakiś zamiennik który nie ma takich skutków ubocznych.
    48 lat, łagodny przerost prostaty.

  2. po trzech dniach stosowania leku wstrzymałem kurację tym lekiem ponieważ zauważyłem tylko negatywne skutki działania leku to co napisałem w poprzedniej opinii i zamiast mniej wizyt w toalecie to ja i moja partnerka zauważyliśmy częstsze wizyty w toalecie niestety lek w moim przypadku mi się nie sprawdza podaję adres mail może ktoś się podzieli z mną swoimi uwagami na temat działania leku u niego zdzislaw67@o2.pl

  3. mam 52 lata i problem z prostatą lecz po biopsji trochę pozytywów nie mam komórek rakowych ale częste oddawanie moczu rozbraja mnie lekarz zastosował u mnie lek UROREC no i duże rozczarowanie u mnie aspekt negatywny jest ale pozytywu niestety nie ma tak jak pisze w ulotce mam suchy wytrysk a wręcz nie ma nasienia w moczu nadmieniam że wziąłem tylko 2 tabletki biorę przez kilka lat inny lek no i trwam w tym dziwnym stanie może któryś z nas panów potrafi mi dać dobrą radę jak sobie pomóc

Please enter your comment!
Please enter your name here