UROREC

KATEGORIA:
LEKI DLA MĘŻCZYZN
LEKI UROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

UROREC - INFORMACJE I OPINIE O LEKU

Na tej stronie znajdują się informacje, dzięki którym dowiecie się Państwo, jakie są zalecenia do stosowania leku UROREC, jak wygląda jego dawkowanie, a także jakie są bezwzględne przeciwwskazania do jego przyjmowania. Ponadto można tu znaleźć takie dane, jak:

  • zastosowanie,
  • skład leku (substancje czynne i pomocnicze),
  • informacje na temat interakcji z innymi produktami leczniczymi,
  • wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • opinie pacjentów.

Z myślą o osobach, które chcą więcej dowiedzieć się na temat stosowania leku UROREC została przygotowana ulotka w formacie PDF, która zawiera dodatkowe informacje, których nie zamieściliśmy w serwisie (w tym między innymi zawartość opakowania, sposób przechowywania produktu, wskazówki o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn). Poza ulotką dla pacjentów w naszej bazie znajduje się dokładna charakterystyka produktu leczniczego (CHPL), stanowiąca dokument przeznaczony wyłącznie dla personelu medycznego oraz pracowników aptek (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci).

Na końcu zamieściliśmy listę z zamiennikami, czyli preparatami powiązanymi według substancji czynnej oraz możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku, jak wygląda jego refundacja, a także zweryfikowania, która apteka posiada go w swoim asortymencie.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA UROREC? – OPIS I WSKAZANIA

Co to jest Urorec
Urorec należy do grupy leków zwanych blokerami receptora alfa1A-adrenergicznego.

Urorec działa wybiórczo na receptory zlokalizowane w gruczole krokowym, pęcherzu i cewce moczowej. Poprzez blokowanie tych receptorów powoduje on rozluźnienie mięśnia gładkiego w tych tkankach. Ułatwia to pacjentowi oddawanie moczu i łagodzi objawy choroby.

W jakim celu stosuje się Urorec
Urorec jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu objawów ze strony układu moczowego, związanych z łagodnym powiększeniem gruczołu krokowego (rozrostem gruczołu krokowego), takich jak:
– trudności z rozpoczęciem oddawania moczu,
– uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza,
– częstsza potrzeba oddawania moczu, nawet w nocy.

SKŁAD UROREC, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Urorec 8 mg
Substancją czynną leku jest sylodosyna. Każda kapsułka zawiera 8 mg sylodosyny.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, mannitol (E421), magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171).

Urorec 4 mg
Substancją czynną leku jest sylodosyna. Każda kapsułka zawiera 4 mg sylodosyny.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, mannitol (E421), magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE UROREC? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to jedna kapsułka leku Urorec 8 mg na dobę przyjmowana doustnie.

Kapsułkę należy zawsze przyjmować z posiłkiem, najlepiej o stałej porze każdego dnia.

Nie przełamywać ani nie gryźć kapsułki, lecz połykać ją w całości, najlepiej popijając szklanką wody.

Pacjenci z chorobami nerek
Jeśli pacjent ma chorobę nerek o umiarkowanym nasileniu, lekarz może przepisać inną dawkę. W tym celu dostępny jest Urorec 4 mg kapsułki twarde.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI UROREC, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia więcej niż jednej kapsułki należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza.

Jeśli pacjent ma zawroty głowy lub czuje się słabo, powinien niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ UROREC W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie dotyczy.

ULOTKA LEKU UROREC – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – UROREC CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - UROREC CENA, REFUNDACJA

UROREC OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(21 ocen, średnia: 5,86 na 10)
Loading...

3 KOMENTARZE

  1. Praktycznie od pierwszych dni stosowania, problemy z sexem, wzwod jest, ale dojście do orgazmu graniczy z cudem, niestety orgazm bez wytrysku, stosuje lek 3 tyg, wkurza już mnie, czy zna ktoś jakiś zamiennik który nie ma takich skutków ubocznych.
    48 lat, łagodny przerost prostaty.

  2. po trzech dniach stosowania leku wstrzymałem kurację tym lekiem ponieważ zauważyłem tylko negatywne skutki działania leku to co napisałem w poprzedniej opinii i zamiast mniej wizyt w toalecie to ja i moja partnerka zauważyliśmy częstsze wizyty w toalecie niestety lek w moim przypadku mi się nie sprawdza podaję adres mail może ktoś się podzieli z mną swoimi uwagami na temat działania leku u niego zdzislaw67@o2.pl

  3. mam 52 lata i problem z prostatą lecz po biopsji trochę pozytywów nie mam komórek rakowych ale częste oddawanie moczu rozbraja mnie lekarz zastosował u mnie lek UROREC no i duże rozczarowanie u mnie aspekt negatywny jest ale pozytywu niestety nie ma tak jak pisze w ulotce mam suchy wytrysk a wręcz nie ma nasienia w moczu nadmieniam że wziąłem tylko 2 tabletki biorę przez kilka lat inny lek no i trwam w tym dziwnym stanie może któryś z nas panów potrafi mi dać dobrą radę jak sobie pomóc

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here