Konsultacja merytoryczna:

Urorec

Co to jest Urorec
Urorec należy do grupy leków zwanych blokerami receptora alfa1A-adrenergicznego.

Urorec działa wybiórczo na receptory zlokalizowane w gruczole krokowym, pęcherzu i cewce moczowej. Poprzez blokowanie tych receptorów powoduje on rozluźnienie mięśnia gładkiego w tych tkankach. Ułatwia to pacjentowi oddawanie moczu i łagodzi objawy choroby.

W jakim celu stosuje się Urorec
Urorec jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu objawów ze strony układu moczowego, związanych z łagodnym powiększeniem gruczołu krokowego (rozrostem gruczołu krokowego), takich jak:
– trudności z rozpoczęciem oddawania moczu,
– uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza,
– częstsza potrzeba oddawania moczu, nawet w nocy.

Jaki jest skład Urorec, jakie substancje zawiera?

Urorec 8 mg
Substancją czynną leku jest sylodosyna. Każda kapsułka zawiera 8 mg sylodosyny.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, mannitol (E421), magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171).

Urorec 4 mg
Substancją czynną leku jest sylodosyna. Każda kapsułka zawiera 4 mg sylodosyny.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, mannitol (E421), magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Urorec – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to jedna kapsułka leku Urorec 8 mg na dobę przyjmowana doustnie.

Kapsułkę należy zawsze przyjmować z posiłkiem, najlepiej o stałej porze każdego dnia.

Nie przełamywać ani nie gryźć kapsułki, lecz połykać ją w całości, najlepiej popijając szklanką wody.

Pacjenci z chorobami nerek
Jeśli pacjent ma chorobę nerek o umiarkowanym nasileniu, lekarz może przepisać inną dawkę. W tym celu dostępny jest Urorec 4 mg kapsułki twarde.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia więcej niż jednej kapsułki należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza.

Jeśli pacjent ma zawroty głowy lub czuje się słabo, powinien niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Urorec – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Urorec w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie dotyczy.

Ulotka Urorec – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

UROREC, 4 mg; 8 mg, kapsułki twarde (Sylodosyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 94 razy

Rozmiar plku 126.06 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Urorec m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

UROREC, 4 mg; 8 mg, kapsułki twarde (Sylodosyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 39 razy

Rozmiar plku 126.06 KB

Cena - ile kosztuje Urorec?

Cena Urorec i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Urorec.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Urorec? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

3 komentarze do “Urorec”

 1. Praktycznie od pierwszych dni stosowania, problemy z sexem, wzwod jest, ale dojście do orgazmu graniczy z cudem, niestety orgazm bez wytrysku, stosuje lek 3 tyg, wkurza już mnie, czy zna ktoś jakiś zamiennik który nie ma takich skutków ubocznych.
  48 lat, łagodny przerost prostaty.

  Odpowiedz
 2. po trzech dniach stosowania leku wstrzymałem kurację tym lekiem ponieważ zauważyłem tylko negatywne skutki działania leku to co napisałem w poprzedniej opinii i zamiast mniej wizyt w toalecie to ja i moja partnerka zauważyliśmy częstsze wizyty w toalecie niestety lek w moim przypadku mi się nie sprawdza podaję adres mail może ktoś się podzieli z mną swoimi uwagami na temat działania leku u niego zdzislaw67@o2.pl

  Odpowiedz
 3. mam 52 lata i problem z prostatą lecz po biopsji trochę pozytywów nie mam komórek rakowych ale częste oddawanie moczu rozbraja mnie lekarz zastosował u mnie lek UROREC no i duże rozczarowanie u mnie aspekt negatywny jest ale pozytywu niestety nie ma tak jak pisze w ulotce mam suchy wytrysk a wręcz nie ma nasienia w moczu nadmieniam że wziąłem tylko 2 tabletki biorę przez kilka lat inny lek no i trwam w tym dziwnym stanie może któryś z nas panów potrafi mi dać dobrą radę jak sobie pomóc

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
33.67 

Visastin (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

11.55 

Zastosowanie Termometr elektroniczny AccuTerm Flexi DT-111B (Opakowanie: 1 )Termometr elektroniczny AccuTerm Flexi DT-111B (Opakowanie: 1 ) to termometr elektroniczny, który precyzyjnie mierzy temperaturę ciała z dokładnością do 0,1 °C. Posiada bezpieczną elastyczną końcówkę, umożliwiającą…

78.99 

Zastosowanie La Roche Posay Effaclar DUO+ zwalczający niedoskonałości SPF30 (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Effaclar DUO+ zwalczający niedoskonałości SPF30 (Opakowanie: 40 ml) to preparat przeznaczony do specjalistycznej pielęgnacji skóry trądzikowej, skóry…

104.99 

Zastosowanie Eucerin Anti-age Volume-Filler krem pod oczy (Opakowanie: 15 ml)Eucerin Anti-age Volume-Filler krem pod oczy (Opakowanie: 15 ml) to przeciwzmarszczkowy krem pod oczy przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu.

Receptura produkcji łączy w sobie innowacyjność oraz wykorzystanie…

22.45 

Zastosowanie Gripex Hot (HotActiv) saszetki (Opakowanie: 12 )Gripex Hot (HotActiv) saszetki (Opakowanie: 12 ) to lek stosowany w okresie przeziębienia i grypy. Łagodzi ból mięśni i gorączkę. Wspomaga objawowe leczenie kaszlu i kataru. Przyspiesza powrót do zdrowia i…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief