Trymiga

Lek Trymiga jest stosowany w doraźnym leczeniu ostrych napadów migreny. Tabletki leku Trymiga zawierają naratryptan (w postaci chlorowodorku), który należy do grupy leków zwanych tryptanami (lub agonistami receptora 5-HT1).

Przypuszcza się, że przyczyną powstawania migreny jest poszerzenie naczyń krwionośnych w obrębie głowy. Uważa się, że lek Trymiga zmniejsza rozszerzenie tych naczyń krwionośnych. To działanie pomaga uśmierzyć ból głowy oraz złagodzić inne objawy napadu migreny, takie jak nudności lub wymioty oraz nadwrażliwość na światło i dźwięki.

Jaki jest skład Trymiga, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest naratryptan (w postaci naratryptanu chlorowodorku).
Każda tabletka powlekana zawiera 2,5 mg naratryptanu.

Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: laktoza bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian;
otoczka tabletki (Opadry green 03K51657): hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E171), triacetyna, żelaza tlenek żółty (E172); indygotyna, lak (E132).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Trymiga – jak stosować?

Lek Trymiga należy przyjmować tylko po wystąpieniu migrenowego bólu głowy. Nie należy stosować leku Trymiga w celu zapobiegania występowaniu napadów migreny.

Dorośli w wieku od 18 do 65 lat
Zwykle stosowana dawka to jedna tabletka 2,5 mg leku Trymiga. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Lek najlepiej jest przyjąć jak najszybciej po wystąpieniu bólu migrenowego, chociaż można go zastosować później w jakimkolwiek momencie napadu migreny.

Dzieci, młodzież oraz osoby w podeszłym wieku
Nie zaleca się stosowania leku Trymiga u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat oraz u osób dorosłych w wieku powyżej 65 lat

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie wolno przyjmować więcej niż dwie tabletki leku Trymiga w ciągu 24 godzin.

Jeśli pacjent przyjął zbyt dużo tabletek, może się źle poczuć. Jeśli pacjent przyjął więcej niż dwie tabletki w ciągu 24 godzin: należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Trymiga – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Trymiga w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania leku Trymiga u kobiet w ciąży są ograniczone, chociaż dotychczas nie ma dowodów, aby lek powodował zwiększone ryzyko występowania wad wrodzonych. Lekarz może zalecić, aby pacjentka nie stosowała leku Trymiga, jeśli jest w ciąży.

Karmienie piersią
Nie należy karmić dziecka piersią przez 24 godziny po przyjęciu leku Trymiga. Jeśli gruczoły mlekowe produkują mleko w tym czasie, pokarm należy zniszczyć i nie należy go podawać dziecku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Trymiga

Ulotka Trymiga – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Trymiga przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Trymiga m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Trymiga w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Trymiga

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Trymiga? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Trymiga. Podziel się doświadczeniami na forum.