Konsultacja merytoryczna:

TRUE Test 36

TRUE Test 36 jest stosowany w diagnostyce alergicznego kontaktowego zapalenia skóry. Kontaktowe zapalenie skóry jest reakcją skórną na działanie obcych substancji powodujących reakcję alergiczną.

TRUE Test 36 jest gotowym do użycia testem płatkowym dla określenia przyczyny alergicznego kontaktowego zapalenia skóry.

TRUE Test 36 przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych.

Test składa się z 3 plastrów samoprzylepnych zawierających po 12 płatków. Każdy płatek zawiera substancję testową, mogącą wywołać reakcję skórną u ludzi z nadwrażliwością. Takie substancje nazywane są alergenami. Każdy płatek zawiera inny alergen, a jeden pusty płatek nie zawiera żadnego alergenu. TRUE Test 36 zawiera 35 najczęściej występujących alergenów/mieszanin alergenów, a także jeden pusty płatek.

TRUE Test 36 wykonuje się w celu potwierdzenia uczulenia na którąkolwiek z substancji testujących (alergeny) wchodzących w skład paneli. Jeśli substancja, na którą pacjent jest uczulony zetknie się ze skórą, spowoduje to reakcję zapalną nazywaną kontaktowym zapaleniem skóry.
Substancje te mogą być składnikiem perfum lub wody po goleniu, maści lub kremu, rękawiczek gumowych, przemysłowych środków chemicznych itp. Substancje w TRUE Test 36 są znanymi alergenami. Jeśli pacjent jest uczulony na określoną substancję zawartą w płatku, wtedy reakcją skóry pod płatkiem będzie zaczerwienienie i zapalenie. Jeśli pacjent nie jest uczulony na określoną substancję w płatku, nie dojdzie do reakcji skóry. Można być uczulonym na więcej niż jedną substancję testową.

Jaki jest skład TRUE Test 36, jakie substancje zawiera?

True Test 36 - skład

a) Pięć części benzokainy oraz po jednej części chlorowodorku cynchokainy i chlorowodorku tetrakainy.
b) Pięć części geraniolu oraz wyciąg z mchu dębowego, po cztery części hydroksycytronellalu i alkoholu cynamonowego, po dwie części aldehydu cynamonowego i eugenolu oraz po jednej części izoeugenolu i aldehydu amylocynamonowego.
c) Parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan etylu, parahydroksybenzoesan propylu, parahydroksybenzoesan butylu oraz parahydroksybenzoesan benzylu w równych proporcjach wagowych.
d) Difenyloguanidyna, dietyloditiokarbaminian cynku oraz dibutyloditiokarbaminian cynku w równych proporcjach wagowych.
e) Dwie części N-izopropylo-N’-fenylo-parafenylenodiaminy, pięć części N-cykloheksylo-N’-fenylo-parafenylenodiaminy oraz pięć części N,N’-difenylo-parafenylenodiaminy.
f) Aktualnie preparat zawiera N-hydroksymetylo imid kwasu bursztynowego.
g) Morfolinylomerkaptobenzotiazol i N-cykloheksylobenzotiazylosufonamid oraz disiarczek dibenzotiazylu w równych proporcjach wagowych.
h) Disulfiram, disiarczek dipentametylenotiuramu, disiarczek tetrametylotiuramu oraz siarczek tetrametylotiuramu w równych proporcjach wagowych.
i) Kliochinol i chlorchinaldol w równych proporcjach wagowych.

Oprócz substancji czynnych test zawiera następujące substancje pomocnicze: Plaster z włókien poliestrowych oraz spoiwo (kopolimer etylenoacetylu) z klejem akrylowym, płatki poliestrowe, powidon 90, hydroksypropyloceluloza, metyloceluloza, beta-cyklodekstryna, sodu węglan, sodu wodorowęglan, butylohydroksyanizol i butylohydroksytoluen.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu TRUE Test 36 – jak stosować ten lek?

TRUE Test 36 jest aplikowany przez lekarza.

TRUE Test 36 powinien pozostawać na skórze przez 48 godzin. Nie należy go odklejać i przesuwać.
Przestrzegać by nie został zamoczony (woda, pot).

Jeśli plaster zostanie zdjęty lub odklejony przedwcześnie, możliwe, że nie wystąpią dodatnie reakcje skórne na alergeny, na które pacjent jest rzeczywiście uczulony. Jeśli plaster zostanie zdjęty lub odklejony przed upływem 48 godzin, należy skontaktować się z lekarzem.
Po 48 godzinach pacjent lub lekarz może oderwać plastry.

Kiedy należy dokonać odczytu wyników?
Lekarz powinien dokonać odczytu wyników testu pół godziny po usunięciu testu i ponownie po 1-2 dniach po jego usunięciu, kiedy reakcje alergiczne się w pełni rozwinęły, a łagodne podrażnienia skóry ustąpiły.
Pewne alergeny mogą czasami wywoływać reakcje, które mogą pojawić się później niż 4-5 dni po usunięciu testu. W takich przypadkach należy poinformować o tym lekarza.

Na co lekarz zwróci uwagę?
Lekarz powinien zbadać dokładnie obszar testowy pod kątem stwierdzenia objawów reakcji alergicznej. Reakcja ta zazwyczaj występuje jako wysypka z obrzękiem, zaczerwienienie i małe pęcherzyki. Samo zaczerwienienie nie musi jednakże wskazywać na reakcję alergiczną. Jeśli wystąpi alergia, lekarz przekaże następujące informacje:
• gdzie na co dzień występuje prawdopodobieństwo kontaktu z drażniącymi substancjami,
• jak najlepiej unikać tych substancji. Lekarz może zasugerować substancje zastępcze wobec tych, których powinno się unikać.

W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

W przypadku odczuwania dyskomfortu w obszarach testowych, należy skontaktować się z lekarzem.
Lekarz może zdecydować o zdjęciu testu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie dotyczy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania TRUE Test 36 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować TRUE Test 36 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania TRUE Test 36 u kobiet w ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza że może być w ciąży powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem TRUE Test 36.

Ulotka TRUE Test 36 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TRUE Test 36, Plaster do prób prowokacyjnych

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 199.46 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat TRUE Test 36 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TRUE Test 36, Plaster do prób prowokacyjnych

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 161.89 KB

Cena - ile kosztuje TRUE Test 36?

Cena TRUE Test 36 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę TRUE Test 36.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz TRUE Test 36? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Biofax Classic kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Cykliczne zmiany, siedzący tryb życia, gorące lato i obfite posiłki mogą zakłócać naturalną gospodarkę wodną w organizmie. Może pojawić się problem doskonale znany kobietom - obrzęk palców i stawów. Biofax Classic kapsułki (Opakowanie: 60 szt.) pomaga organizmowi poprzez łagodny i naturalny drenaż. Często po zimie - gdy jedliśmy za dużo, mieliśmy…

KICK the TICK EXPERT Zest.do bezp.usuw.kleszczy 9ml (Opakowanie: 1 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Clotidal krem dopochwowy + aplikator (Opakowanie: 1 )Clotidal krem dopochwowy + aplikator (Opakowanie: 1 ) to produkt leczniczy o właściwościach grzybobójczych do stosowania na skórę i błony śluzowe. Może być używany w przypadku infekcji okolic zewnętrznych narządów płciowych, stóp lub rąk. Maść ma szerokie spektrum działania.
Efekt działania Clotidal krem dopochwowy + aplikator (Opakowanie: 1 )Clotidal krem dopochwowy + aplikator (Opakowanie: 1 )…

Zastosowanie SEPTISILVER Specjalistyczny Preparat d/pielęgnacji (Opakowanie: 30 ml)SEPTISILVER Specjalistyczny Preparat d/pielęgnacji (Opakowanie: 30 ml) to specjalistyczny preparat w formie płynnej wspomagający w codziennej pielęgnacji i czyszczeniu powierzchni skóry z drobnoustrojów.
Preparat przeznaczony jest dla osób profilaktycznie dbających o oczyszczenie powierzchni skóry poza domem czy podczas spacerów.
Produkt może być polecany również w przypadku braku dostępu…

Zastosowanie CeraVe nawilżający krem do twarzy SPF25 (Opakowanie: 52 ml)CeraVe nawilżający krem do twarzy SPF25 (Opakowanie: 52 ml) to nawilżający krem na dzień z filtrem przeciwsłonecznym SPF 25. Zapewnia ochronę przed UVA i UVB oraz innymi, negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Wzmacnia i regeneruje skórę.
Efekt działania CeraVe nawilżający krem do twarzy SPF25 (Opakowanie: 52 ml)CeraVe nawilżający krem do twarzy SPF25 (…