Konsultacja merytoryczna:

Tresuvi

Co to jest lek Tresuvi
Substancją czynną leku Tresuvi jest treprostynil.
Treprostynil należy do grupy leków, które działają w sposób podobny do naturalnie występujących prostacyklin. Prostacykliny to substancje podobne do hormonów, które zmniejszają ciśnienie krwi poprzez działanie rozkurczające na naczynia krwionośne powodując ich rozszerzenie, co pozwala na łatwiejszy przepływ krwi. Prostacykliny mogą również zapobiegać krzepnięciu krwi.

W jakim celu stosuje się lek Tresuvi
Tresuvi stosuje się w leczeniu samoistnego lub dziedzicznego tętniczego nadciśnienia płucnego (TNP) u pacjentów z umiarkowanym nasileniem objawów choroby. Tętnicze nadciśnienie płucne to choroba, w której ciśnienie krwi w naczyniach krwionośnych między sercem a płucami jest zbyt wysokie, co powoduje duszność, zawroty głowy, zmęczenie, omdlenia, kołatanie serca lub nieprawidłowe bicie serca, suchy kaszel, ból w klatce piersiowej oraz obrzęk kostek i nóg.

Na początku leczenia Tresuvi jest podawany w ciągłym wlewie podskórnym (wlewie pod skórę). Niektórzy pacjenci nie tolerują takiego sposobu podawania ze względu na ból i obrzęk w miejscu podawania wlewu. Lekarz zdecyduje, czy zamiast tego sposobu podawania, Tresuvi można będzie podawać pacjentowi w ciągłym wlewie dożylnym (bezpośrednio do żyły). Będzie to wymagało wprowadzenia centralnego żylnego cewnika naczyniowego, który zazwyczaj umieszcza się na szyi, klatce piersiowej lub w pachwinie.

Jak działa lek Tresuvi
Tresuvi zmniejsza ciśnienie krwi w tętnicach płucnych poprawiając przepływ krwi i zmniejszając pracę serca. Poprawienie przepływu krwi prowadzi do lepszego zaopatrzenia organizmu w tlen i zmniejszenia obciążenia mięśnia sercowego poprawiając skuteczność jego pracy. Tresuvi łagodzi objawy związane z tętniczym nadciśnieniem płucnym i poprawia tolerancję wysiłku fizycznego pacjentów, którzy muszą ograniczać aktywność fizyczną.

Skład

Substancją czynną leku jest treprostynil 1 mg/ml, 2,5 mg/ml, 5 mg/ml lub 10 mg/ml.

Pozostałe składniki to:
sodu cytrynian, sodu chlorek, sodu wodorotlenek1 M, kwas solny 1 M (do ustalenia pH), metakrezol i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tresuvi – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Lek Tresuvi podaje się w ciągłym wlewie:
– podskórnie (pod skórę) przez cienką rurkę (kaniulę) umieszczoną na brzuchu lub udzie;
lub
– dożylnie przez rurkę (cewnik) zazwyczaj umieszczaną na szyi, klatce piersiowej lub w pachwinie.

W obydwu przypadkach, Tresuvi wprowadzany jest przez rurkę za pomocą przenośnej pompy.

Zanim pacjent opuści szpital lub przychodnię, lekarz powie pacjentowi jak przygotowywać lek Tresuvi i z jaką szybkością pompa powinna dostarczać treprostynil. Pacjent powinien zostać poinformowany o tym, jak prawidłowo używać pompy i co zrobić jeśli przestanie ona działać. Pacjent powinien być również poinformowany z kim należy się kontaktować w sytuacji awaryjnej.

Przepłukiwanie podłączonej linii infuzyjnej może spowodować przypadkowe przedawkowanie.

Lek Tresuvi rozcieńcza się tylko w przypadku podawania dożylnie:
Wyłącznie w przypadku podania we wlewie dożylnym: W przypadku podawania roztworu treprostenilu w ciągłym wlewie dożylnym, należy go rozcieńczyć jałową wodą do wstrzykiwań lub 0,9% chlorkiem sodu do wstrzykiwań (zgodnie z zleceniem lekarza).

Pacjenci dorośli
Tresuvi, roztwór do infuzji, jest dostępny w stężeniach 1 mg/ml; 2,5 mg/ml; 5 mg/ml lub 10 mg/ml. Lekarz określi szybkość wlewu i wielkość dawki odpowiednią do stanu klinicznego pacjenta.

Pacjenci z otyłością
W przypadku pacjentów z otyłością (waga przekracza o 30% lub więcej należną masę ciała), lekarz określi dawkę początkową i kolejne dawki na podstawie należnej masy ciała pacjenta.

Osoby w podeszłym wieku
Lekarz określi szybkość wlewu i wielkość dawki odpowiednią do stanu klinicznego pacjenta.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Dostępne są tylko ograniczone dane dotyczące stosowania leku u dzieci i młodzieży.

Dostosowanie dawkowania
Szybkość wlewu można zmniejszać lub zwiększać indywidualnie dla każdego pacjenta wyłącznie pod nadzorem lekarza.
Celem dostosowania dawki jest ustalenie skutecznej dawki podtrzymującej, która łagodzi objawy TNP i minimalizuje występowanie działań niepożądanych.
Jeśli objawy nasilą się lub pacjent potrzebuje całkowitego odpoczynku lub jest ograniczony do przebywania w łóżku lub fotelu, lub jeśli jakikolwiek wysiłek fizyczny powoduje dyskomfort, a objawy występują w spoczynku, nie zwiększać dawki bez porady lekarza. Ten lek może być niewystarczający w leczeniu objawów pacjenta i może być konieczne zastosowanie innego leczenia.

Zapobieganie zakażeniom krwi podczas dożylnego podawania leku Tresuvi
Podobnie, jak w przypadku każdego długotrwałego leczenia dożylnego, istnieje ryzyko wystąpienia zakażenia krwi. Lekarz powinien przeszkolić pacjenta jak temu zapobiegać.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przedawkowania tego leku, u pacjenta mogą wystąpić nudności, wymioty, biegunka, niskie ciśnienie krwi (zawroty głowy, uczucie pustki w głowie lub omdlenie), nagłe zaczerwienienie skóry twarzy i (lub) ból głowy.

Jeśli nasilenie któregokolwiek z tych objawów będzie ciężkie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala. Lekarz może zmniejszyć szybkość wlewu lub zaprzestać jego podawania do czasu ustąpienia objawów. Podawanie leku Tresuvi będzie następnie wznowione w dawce zaleconej przez lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tresuvi – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tresuvi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Tresuvi nie jest zalecany do stosowania, jeśli pacjentka jest w ciąży, gdy planuje mieć dziecko lub przypuszcza, że może być w ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku Tresuvi u kobiet w ciąży.

W trakcie leczenia lekiem Tresuvi zaleca się stosowanie antykoncepcji.

Lek Tresuvi nie zaleca się do stosowania u kobiet karmiących piersią, chyba że lekarz uzna to za konieczne. W razie przepisania pacjentce leku Tresuvi zaleca się przerwanie karmienia piersią, ponieważ nie wiadomo, czy ten lek przenika do mleka kobiet karmiących piersią.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed przyjęciem tego leku.

Ulotka Tresuvi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tresuvi, 1 mg/ml; 2,5 mg/ml; 5 mg/ml; 10 mg/ml, roztwór do infuzji (Treprostynil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 165.18 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tresuvi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tresuvi, 1 mg/ml; 2,5 mg/ml; 5 mg/ml; 10 mg/ml, roztwór do infuzji (Treprostynil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 337.34 KB

Cena - ile kosztuje Tresuvi?

Cena Tresuvi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tresuvi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tresuvi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Tresuvi”

 1. Zamiennik Tresuvi jest okropny. Wkłucua utrzymują sie 10-14 dni (z oryginałem 2,5 mca) tylko ból i ból. Po 8 dniach z wkłucia wyciekają śmierdzące wydzieliny. Oddechowo źle. Mało co robię.
  Z oryginalem jezdzilam na rowerze. Z zamiennikiem nie mogę ubrać butów bo nie moge się schylić.
  Ten zamiennik to porażka

  Odpowiedz
  • Witam jestem na leku Tresuvi z początku było nawet w miarę z podwyższeniem dawki leku wklucie boli cały tydzień i nawet dłużej a jak zapalenie i ból nie mija to zmiana wklucia i powtórka z rozrywki czyli ciąg dalszy bólu i może to trwać w nieskończoność a tak się nie da a z oryginałem było o wiele lepiej i wklucie trzymało dłużej

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Korzeń żeń-szenia właściwego to często stosowany naturalny składnik w suplementach. Suplement diety Żeń Szeń Noble Health polecany jest jako wsparcie dla właściwego krążenia krwi, a także dla utrzymania odpowiednich zdolności…

Czerwone drożdże ryżowe są źródłem wyjątkowej substancji – monakoliny K. Suplement diety Bio-Czerwony Ryż zawiera w jednej tabletce 10mg monakoliny K. Składnik ten pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

Masz problem z częstymi zakażeniami dróg moczowych? Wypróbuj wieloskładnikowy preparat MultiURI, który zawiera m.in. ekstrakt z żurawiny, bakterie Lactobacillus oraz laktoferynę, czyli substancje wspierające funkcjonowanie organizmu.

Kompleks 24 minerałów i witamin zawarty w suplemencie diety Centrum ONA 50+ został skomponowany z myślą o kobietach po 50. roku życia. Preparat uzupełni codzienną dietę pań między innymi w wapń, żelazo, witaminę D oraz kwas foliowy.

Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Ultravox Maxe smak miętowy jest flurbiprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Pastylki do ssania wskazane do stosowania w łagodzeniu objawów stanu zapalnego gardła.

Jedno opakowanie suplementu diety Naturalna witamina D3 z lanoliny 2000j.m to aż 850 kropli, oznacza to, że jedna buteleczka wystarczy do codziennej suplementacji na bardzo długi okres czasu i to dla całej rodziny!

Jeśli chcesz utrzymać swoje nogi w dobrej kondycji, chcesz zapobiec pękaniu naczynek oraz uczuciu opuchniętych, zmęczonych nóg? Stosuj specjalny suplement diety Detramax Plus ze składnikami wspomagającymi funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Pyszny i zdrowy superfood – owoce goji. Owoc Goji marki Herbapol Kraków to produkt, który polecany jest jako wzbogacenie codziennej diety w źródło ważnych dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu substancji czynnych.

Kurkuma kłącze mielone to produkt, który rekomendowany jest jako uniwersalna przyprawa do potraw wytrawnych i słodkich. Kurkuma wspomaga procesy trawienne, jak również jest pomocna jako wsparcie dla utrzymania kości i stawów w zdrowiu.

Doustny probiotyk nowej generacji Lactinova Femina został stworzony dla kobiet powyżej 12. roku życia. Suplement diety zawiera zawiera starannie skomponowany zestaw bakterii kwasu mlekowego, który odpowiada naturalnej mikroflorze kobiet.

Łagodna, aromatyczna Herbatka ziołowa Kwiatostan Kocanek polecana jest do picia jako wsparcie dla odporności organizmu. Przede wszystkim rekomendowana jest jednak dla osób, które chcą wesprzeć pracę wątroby oraz pęcherzyka żółciowego.

DeMannoza to preparat dla osób, które chcą zadbać o zdrowie pęcherza moczowego. Zawiera on wyjątkowy składnik – d-mannozę, która pozyskiwana jest z chleba świętojańskiego w innowacyjnym procesie produkcyjnym.

W 100% naturalny preparat o działaniu odświeżającym i odstraszającym komary i meszki. Olejek Złodziei Mgiełka Zapachowa to kompozycja sześciu olejków eterycznych w postaci lekkiej, bezalkoholowej mgiełki, którą można aplikować…

Produkt leczniczy Biotifem 5mg jest wskazany do stosowania w przypadku niedoboru biotyny. Stan ten może objawiać nadmiernym wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu zarówno włosów, jak i paznokci, a także stanami zapalnymi wokół ust, oczu…

Maść kosmetyczna Propolis zawiera koncentrat propolisu 7%. Jest to produkt do pielęgnacji skóry suchej i łuszczącej się, skutecznie odżywia oraz wygładza. Maść można stosować miejscowo na skórę podrażnioną, odparzoną i zmacerowaną.

Wyciąg z drożdży jest bogatym źródłem naturalnego stymulatora odporności, czyli beta glukanu. Wyciąg ten zawarty jest w suplemencie diety Beta Glukan 1,3/1,6 D, który stanowi wzmocnienie dla funkcjonowanie układu odpornościowego.

Utrzymywanie higieny jamy ustnej będzie znacznie łatwiejsze z płynem do płukania jamy ustnej Listerine Total Care Zero. To skuteczna ochrona zębów i dziąseł na co dzień! Płyn nie zawiera alkoholu, dlatego jest łagodny…

Korzeń żeń-szenia – źródło ginsenozydów – to jeden z cenniejszych naturalnych surowców. Jako uzupełnienie codziennej diety suplement diety Żeń-szeń polecany jest osobom, które chcą wspomóc pamięć i koncentrację, a także wzmocnić odporność…

Cetaphil Krem nawilżający do twarzy z kwasem hialuronowym na dzień to doskonały produkt do stosowania w pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej i wrażliwej. Zapewnia dogłębne nawilżenie nawet do 24 godzin. Świetnie sprawdza się…

Pastylki twarde do ssania Hascosept smak cytrynowo-miodowy to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu objawów zapalenia jamy ustnej i gardła. Substancją czynną zastosowaną w preparacie jest benzydamina, która działa przeciwbólowo i odkażająco.