Treosulfan Tillomed


Działanie i wskazania

Lek Treosulfan Tillomed zawiera substancję czynną treosulfan. Treosulfan należy do grupy leków przeciwnowotworowych nazywanych lekami alkilującymi. Leki te hamują wzrost guza.

Lek Treosulfan Tillomed został przepisany pacjentowi przez lekarza do stosowania w leczeniu zaawansowanego raka jajnika po co najmniej jednej terapii standardowej.

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest treosulfan. Każda fiolka zawiera 5 g treosulfanu.

Po rekonstytucji, 1 ml roztworu zawiera 50 mg treosulfanu.

Dawkowanie

Lek Treosulfan Tillomed będzie podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w postaci kroplówki do żyły. Będzie to trwało od 15 do 30 minut (wlew dożylny), a lek zostanie podany w dawce obliczonej specjalnie dla pacjenta przez lekarza.

Lekarz obliczy potrzebną dawkę leku Treosulfan Tillomed na podstawie morfologii krwi. Lekarz zmniejszy dawkę, jeśli pacjent otrzymał inny lek przeciwnowotworowy lub radioterapię. Dawka, którą otrzymuje pacjent zależy także od rozmiarów ciała pacjenta i różni się w zależności od powierzchni ciała (BSA).

W trakcie leczenia lekiem Treosulfan Tillomed wlewy podawane są zwykle co 3 do 4 tygodni. Zasadniczo podaje się 6 cykli leczenia.

Lekarz może zmienić dawkę i częstość podawania w zależności od wyników badań krwi, ogólnego stanu zdrowia, innych terapii stosowanych przez pacjenta oraz jego odpowiedzi na leczenie lekiem Treosulfan Tillomed. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących leczenia należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Jeśli u pacjenta wystąpi ból w miejscu iniekcji, należy natychmiast powiadomić o tym lekarza lub pielęgniarkę.

Stosowanie u dzieci
Nie zaleca się stosowania tego leku u dzieci.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent otrzyma zbyt dużą dawkę tego leku, może zachorować lub może dojść u niego do zmniejszenia liczby krwinek. Lekarz może zastosować przetoczenie krwi lub w razie konieczności podejmie inne działania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego, leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Bark odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie stosować leku Treosulfan Tillomed, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. W trakcie leczenia i przez sześć miesięcy po jego zakończeniu konieczne jest także stosowanie skutecznej antykoncepcji (np. pigułek antykoncepcyjnych).

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Treosulfan Tillomed cena i dostępność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki leków dostarczonej przez portal ktomalek.pl.

Znajdziesz tutaj m.in. następujące informacje:

 • cena leku (w zależności od poziomu refundacji)
 • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty
 • interakcje z innymi lekami
 • Źrodła:

  1. Rejestr produktów leczniczych - http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/
  2. Europejska Agencja Leków (EMA) - https://www.ema.europa.eu/en/medicines/

  Nazywam się Aleksandra Rutkowska i jestem z wykształcenia dietetykiem i technikiem farmaceutycznym. W pracy w aptece skutecznie łączę oba zawody dzieląc się z pacjentami swoją wiedzą i doświadczeniem. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach i webinarach poświęconych żywieniu, interakcji leków z żywnością i farmakologii.

  Treosulfan Tillomed opinie pacjentów - forum o lekach

  Aktualna ocena:

  12345678910
  (1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
  Loading...

  Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

  Proszę wpisz swoją opinię!
  Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.