Konsultacja merytoryczna:

Trecondi

Lek Trecondi zawiera substancję czynną treosulfan, która należy do grupy leków zwanych lekami alkilującymi. Treosulfan stosuje się w celu przygotowania pacjentów do przeszczepienia szpiku kostnego (przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych). Treosulfan niszczy komórki szpiku kostnego i umożliwia przeszczepienie nowych komórek szpiku, w wyniku czego następuje wytwarzanie zdrowych komórek krwi.

Lek Trecondi stosuje się w leczeniu podawanym przed przeszczepieniem komórek macierzystych krwi u dorosłych z nowotworami złośliwymi i chorobami nienowotworowymi oraz u młodzieży i dzieci w wieku powyżej jednego miesiąca z nowotworami złośliwymi.

Skład

Substancją czynną leku jest treosulfan. Ten lek nie zawiera żadnych innych składników.

Trecondi 1 g proszek do sporządzania roztworu do infuzji 1 fiolka zawiera 1 g treosulfanu.
Trecondi 5 g proszek do sporządzania roztworu do infuzji 1 fiolka zawiera 5 g treosulfanu.

Po rekonstytucji 1 ml roztworu zawiera 50 mg treosulfanu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Trecondi – jak stosować ten lek?

Stosowanie u dorosłych
Ten lek jest stosowany w skojarzeniu z fludarabiną. Zalecana dawka to 10–14 g/m2 powierzchni ciała (obliczonego na podstawie wzrostu i masy ciała pacjenta).

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Ten lek jest stosowany w skojarzeniu z fludarabiną, a w większości przypadków także z tiotepą. Zalecana dawka to 10–14 g/m2 powierzchni ciała.

Jak podaje się lek Trecondi
Lek zostanie podany pacjentowi przez lekarza. Podaje się go w kroplówce (wlewie) do żyły w ciągu 2 godzin przez 3 dni przed wlewem komórek macierzystych krwi.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ lek ten jest podawany przez lekarza, pacjent otrzyma prawidłową dawkę. Jeżeli jednak pacjent uważa, że otrzymał większą niż zalecana dawkę tego leku, powinien jak najszybciej powiadomić o tym lekarza lub pielęgniarkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Trecondi – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Trecondi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kobietom nie wolno zajść w ciążę podczas leczenia tym lekiem oraz w okresie do 6 miesięcy po jego zakończeniu. Należy stosować skuteczną metodę antykoncepcji, jeśli pacjent/pacjentka lub jego/jej partnerka/partner przyjmuje ten lek.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Należy przerwać karmienie piersią przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem.

Nie należy planować poczęcia dziecka w czasie leczenia tym lekiem oraz w okresie do 6 miesięcy po jego zakończeniu.

Lek może wywołać bezpłodność i uniemożliwić pacjentce zajście w ciążę po leczeniu z jego zastosowaniem. Jeżeli pacjentkę martwi kwestia posiadania dzieci, powinna omówić ją z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia. Mężczyźni przed rozpoczęciem leczenia powinni uzyskać poradę dotyczącą zachowania nasienia.

Ulotka Trecondi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Trecondi, 1 g; 5 g, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (treosulfan)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 140.27 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Trecondi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Trecondi, 1 g; 5 g, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (treosulfan)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 292.00 KB

Cena - ile kosztuje Trecondi?

Cena Trecondi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Trecondi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Trecondi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Suplement diety Oslo Slim zawiera glucomannan, oznacza to, że preparat uzupełnia codzienną dietę w rozpuszczalny w wodzie błonnik pokarmowy. Tabletki polecane są przede wszystkim jako wsparcie dla osób, które chcą zredukować masę ciała.

Wyrób medyczny Nebu-Dose Isotonic to jałowy roztwór chlorki sodu. Preparat ten można wykorzystywać na trzy sposoby. Przede wszystkim do nebulizacji w celu usunięcia wydzieliny z dróg oddechowych oraz do przemywania oczu.

Najważniejsze witaminy i składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego funkcjonowania organizmu zawarto w suplemencie diety Vitaral. Preparat uzupełnia codzienną dietę m.in. w witaminy A, C, D oraz żelazo, miedź, cynk i jod, a także w…

W okresie jesienno-zimowym zalecane jest stosowanie preparatów z cholekalcyferolem, aby uniknąć niedoboru tego ważnego składnika. Pomocny w uzupełnieniu codziennej diety w cholekalcyferol będzie suplement diety Witamina D3 2000 w postaci kapsułek.

Żel do nosa nawilżająco-łagodzący Pantherin Ecto to wyrób medyczny zawierający ochronną ekotinę oraz regenerujący D-pantenol. Dzięki łagodnej formule żel może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i u dzieci…

SINUS RINSE Neilmed to zestaw przeznaczony dla osób dorosłych w celu skutecznego oczyszczania i nawilżania błony śluzowej nosa. Polecany w zapaleniu zatok, nieżycie nosa, po lub przed zabiegami operacyjnymi oraz w celach profilaktycznych-higiena.

Troxescorbin, to preparat zawierający trokserutynę oraz kwas askorbowy - substancje korzystnie działające na ściany naczyń włosowatych, stosowane w zaburzeniach krążenia żylnego oraz w profilaktyce przeziębienia i chorobach uczuleniowych.

ABRA Paski testowe to produkt, który służy do pomiaru stężenia glukozy we krwi za pomocą glukometru ABRA. Wyrób może być wykorzystywany samodzielnie, nieprofesjonalnie, ale tylko przez jedną osobę.

Dwa wyjątkowe suplementy diety polecane jako uzupełnienie codziennej diety w ważne składniki. Pierwszy z nich to Magnez + B6, drugi natomiast – Elektrolity. Oba preparaty mają postać tabletek musujących do sporządzania napoju.

Anaftin Żel na afty powleka rankę ochronną warstwą. Działa regeneracyjnie i przyśpiesza odnowę uszkodzonej śluzówki. Łagodzi podrażnienia i skutecznie zapobiega pojawianiu się bólu.

HUMAVIT MULTI BŁONNIK to preparat powstały na bazie naturalnych składników, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego, przyśpieszając perystaltykę jelit i regulując wypróżnienia.

Krem dermatologiczny Nivelium Med jest rekomendowany dla osób, które zmagają się z chorobami skóry takimi jak łuszczyca, egzema oraz atopowe zapalenie skóry. Preparat natłuszcza, łagodzi świąd i chroni skórę przed uszkodzeniami.

LACTACYD PHARMA Płyn ginekologiczny łagodzący to produkt, który oczyszcza i delikatnie myje jednocześnie łagodząc objawy podrażnienia w postaci świądu i zaczerwienienia. Przywraca naturalne pH sfer intymnych.

Skład suplementu diety Destresan noc z melatoniną tworzy kompozycja ekstraktów z melisy i szyszek chmielu oraz magnez, witamina B6 i melatonina. Preparat jest polecany do stosowania m.in. w przypadku odczuwania niepokoju i trudności z zasypianiem.

Biotyna zaliczana jest do grupy witamin B. Pełni ona różne funkcje w organizmie, przede wszystkim wpływa na poprawę stanu włosów, paznokci i skóry. Produkt leczniczy Biotynox 5mg jest wskazany jako wsparcie w leczeniu niedoboru…

ECOMER OMEGA-3 BABY DHA to wyjątkowy preparat, który pomaga wspierać prawidłowy rozwój i wzrost dzieci i niemowląt. Wspomaga działanie mózgu i narządu wzroku oraz zwiększa odporność.

Prezerwatywy Durex Extra Safe Emoji wykonane są z naturalnej gumy lateksowej, mają kształt Easy-on, który zapewnia doskonale dopasowanie. Wyróżniają się one tym, że są nieco grubsze niż klasyczne prezerwatywy, ponadto pokryte są lubrykantem.

Krople do uszu Otovax to wyrób medyczny, który w łagodny, ale skuteczny sposób usuwa nadmiar woskowiny oraz czopy woskowe. W preparat powinny zaopatrzyć się także te osoby, które borykają się z tzw. uchem pływaka.

ZDROWISIE GARDŁOMISIE Lizaki na gardło to naturalny, słodki przysmak, który działa nawilżająco i kojąco na dziecięce gardło. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Przeznaczony dla dzieci powyżej 3…

Angio Protect znajduje zastosowanie w profilaktyce dysfunkcji układu krążenia, ze względu na zawartość L-argininy i polifenoli. Arginina jest aminokwasem naturalnie występującym w organizmie człowieka.