TRAZODONE GLENMARK

KATEGORIA:
LEKI PSYCHIATRYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

TRAZODONE GLENMARK - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TRAZODONE GLENMARK. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TRAZODONE GLENMARK w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TRAZODONE GLENMARK? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Trazodone Glenmark zawiera jako substancję czynną chlorowodorek trazodonu. Należy on do grupy leków przeciwdepresyjnych. Lek Trazodone Glenmark stosuje się w leczeniu objawów depresji (epizodu ciężkiej depresji) u dorosłych.

SKŁAD TRAZODONE GLENMARK, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Trazodone Glenmark, 50 mg, tabletki: każda tabletka zawiera 50 mg trazodonu chlorowodorku.
– Trazodone Glenmark, 100 mg, tabletki: każda tabletka zawiera 100 mg trazodonu chlorowodorku.
– Trazodone Glenmark, 150 mg, tabletki: każda tabletka zawiera 150 mg trazodonu chlorowodorku.

Pozostałe składniki tabletek to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), skrobia żelowana, kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE TRAZODONE GLENMARK? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jaką dawkę leku Trazodone Glenmark należy przyjmować
Dorośli:

• U dorosłych dawka początkowa zwykle wynosi 150 mg na dobę, stosowana jako dawka pojedyncza lub w dawkach podzielonych.
• W zależności od stanu pacjenta, lekarz może stopniowo zwiększać dawkę, np. o 50 mg co 3-4 dni, aż do maksymalnej dawki 300 mg na dobę.
• U dorosłych hospitalizowanych dawka może wynosić 600 mg na dobę.
• Jeśli lekarz poinformował pacjenta, że lek Trazodone Glenmark należy stosować raz na dobę, to pacjent powinien przyjąć dawkę przed snem.

Pacjenci w podeszłym wieku
• U pacjentów w podeszłym wieku lub u pacjentów wyniszczonych dawka początkowa zwykle wynosi 100 mg na dobę.

Dzieci i młodzież
Nie należy stosować leku Trazodone Glenmark u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Stosowanie tego leku
• Lek Trazodone Glenmark stosuje się doustnie. Tabletkę należy połykać popijając wodą.
• Ten lek należy przyjmować po posiłku. Może to zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Tabletki 50 mg: Linia podziału na tabletce nie jest przeznaczona do przełamywania tabletki.
Tabletki 100 mg: Tabletkę można podzielić na równe dawki. Każda połówka tabletki zawiera 50 mg trazodonu chlorowodorku.
Tabletki 150 mg: Tabletkę można podzielić na równe dawki. Każda połówka tabletki zawiera 75 mg trazodonu chlorowodorku.

Czas trwania leczenia
Poprawa zwykle wystąpi po dwóch do czterech tygodni.
Po ustaleniu skutecznej dawki, pacjent powinien przyjmować ją przez co najmniej cztery tygodnie.
Lekarz będzie okresowo oceniać skuteczność leczenia i ustali, czy kontynuowanie dalszego leczenia jest konieczne.
Zazwyczaj, stosowanie leków przeciwdepresyjnymi kontynuuje się do czasu, aż pacjent będzie czuł się dobrze przez okres od czterech do sześciu miesięcy.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TRAZODONE GLENMARK, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Trazodone Glenmark, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy wziąć ze sobą opakowanie po leku, aby lekarz wiedział jaki lek został przyjęty.
Mogą wystąpić następujące objawy: nudności lub wymioty, senność, zawroty głowy lub osłabienie, drgawki (napady padaczkowe), dezorientacja, trudności z oddychaniem lub zaburzenia serca.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku Trazodone Glenmark.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TRAZODONE GLENMARK W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Jeśli lek Trazodone Glenmark był stosowany w ostatnich miesiącach ciąży, u noworodka mogą wystąpić objawy odstawienia.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

U pacjenta może wystąpić senność lub zawroty głowy. Może również wystąpić nieostre widzenie i dezorientacja. Jeśli te objawy wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub maszyn.

ULOTKA LEKU TRAZODONE GLENMARK – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TRAZODONE GLENMARK CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - TRAZODONE GLENMARK CENA, REFUNDACJA

TRAZODONE GLENMARK OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here