Torvazin Plus

Lek Torvazin Plus zawiera dwie różne substancje czynne w jednej kapsułce. Jedną z substancji czynnych jest atorwastatyna, należąca do grupy tak zwanych statyn, drugą substancją czynną jest ezetymib.

Lek Torvazin Plus jest stosowany u pacjentów dorosłych w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu całkowitego, „złego” cholesterolu (LDL) oraz substancji tłuszczowych określanych mianem triglicerydów we krwi. Dodatkowo lek Torvazin Plus powoduje zwiększenie stężenia „dobrego” cholesterolu (HDL).

Lek ten zmniejsza stężenie cholesterolu na dwa sposoby. Powoduje zmniejszenie wchłaniania cholesterolu w przewodzie pokarmowym, a także jego wytwarzania w organizmie.

U większości ludzi duże stężenie cholesterolu nie ma wpływu na to, jak się oni czują, ponieważ nie powoduje żadnych objawów. Jeśli jednak nie będzie leczone, złogi tłuszczowe mogą odkładać się w ścianach naczyń krwionośnych prowadząc do zwężenia naczyń.
Czasami te zwężone naczynia mogą ulec zamknięciu, co może zablokować dopływ krwi do serca lub mózgu, powodując zawał serca lub udar mózgu. Zmniejszając stężenie cholesterolu, można zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu lub innych podobnych problemów zdrowotnych.

Lek Torvazin Plus jest stosowany u pacjentów, u których nie udaje się uzyskać odpowiedniej kontroli cholesterolu stosując samą dietę zmniejszającą stężenie cholesterolu. W czasie stosowania leku należy nadal przestrzegać diety niskocholesterolowej.

Lekarz może przepisać lek Torvazin Plus, jeśli pacjent przyjmuje już atorwastatynę i ezetymib w takich samych dawkach.

Lek Torvazin Plus nie pomaga w zmniejszeniu masy ciała.

Skład

– Substancją czynną leku jest atorwastatyna (w postaci atorwastatyny wapniowej trójwodnej) i ezetymib. Każda kapsułka zawiera 10 mg, 20 mg lub 40 mg atorwastatyny i 10 mg ezetymibu.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń: wapnia węglan, hydroksypropyloceluloza, polisorbat 80, kroskarmeloza sodowa, sacharoza, ziarenka (sacharoza i skrobia kukurydziana), talk, mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, nisko podstawiona hydroksypropyloceluloza, powidon (K-25), sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian
Otoczka kapsułki:
Torvazin Plus, 10 mg +10 mg, kapsułki twarde:
Wieczko: tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172), żelatyna
Torvazin Plus, 20 mg +10 mg, kapsułki twarde:
Wieczko: tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelatyna
Torvazin Plus, 40 mg +10 mg, kapsułki twarde:
Wieczko: tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172), żelatyna
Korpus kapsułek o każdej mocy: tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelatyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Torvazin Plus – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Torvazin Plus należy stosować dietę zmniejszającą stężenie cholesterolu.

Zalecana dawka dobowa dla dorosłych to jedna kapsułka o danej mocy raz dziennie.
Lek Torvazin Plus należy przyjmować raz dziennie.

Kapsułki można przyjmować o dowolnej porze, niezależnie od posiłków, jednakże wskazane jest przyjmowanie leku o tej samej porze każdego dnia.

Kapsułkę należy połykać w całości i popijać wodą.

Lek Torvazin Plus nie jest odpowiedni do rozpoczynania leczenia.

Włączanie leczenia lub zmiany w dawkowaniu, jeśli są potrzebne, należy przeprowadzać wyłącznie stosując substancje czynne w postaci oddzielnych leków i dopiero po ustaleniu odpowiednich dawek można przejść na lek Torvazin Plus.

Jeśli lekarz przepisał lek Torvazin Plus wraz z kolestyraminą lub innym lekiem wiążącym kwasy żółciowe (mającymi na celu zmniejszenie stężenia cholesterolu), lek Torvazin Plus należy przyjmować co najmniej 2 godziny przed lub 4 godziny po przyjęciu leków wiążących kwasy tłuszczowe.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia większej liczby kapsułek leku Torvazin Plus (większej niż dawka zwykle stosowana), należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala po poradę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Torvazin Plus – czy mogę spożywać alkohol?

Instrukcje jak przyjmować Torvazin Plus, patrz punkt 3. Należy zwrócić uwagę na następujące:
Sok grejpfrutowy
Nie należy wypijać więcej niż jedną lub dwie małe szklanki soku grejpfrutowego dziennie, ponieważ duże ilości soku grejpfrutowego mogą wpływać na działanie leku Torvazin Plus.
Alkohol
Należy unikać nadużywania alkoholu w trakcie stosowania leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Torvazin Plus w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Torvazin Plus nie należy stosować, jeśli pacjentka jest w ciąży, stara się zajść w ciążę lub podejrzewa, że może być w ciąży. W czasie leczenia lekiem Torvazin Plus kobiety powinny stosować odpowiednie metody zapobiegania ciąży. Jeśli kobieta zajdzie w ciążę w czasie stosowania leku Torvazin Plus, powinna natychmiast przerwać przyjmowanie leku i porozmawiać z lekarzem.

Nie stosować leku Torvazin Plus w okresie karmienia piersią.

Bezpieczeństwo stosowania leku Torvazin Plus w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią nie zostało dotychczas potwierdzone.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Torvazin Plus – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Torvazin Plus, 10 mg +10 mg; 20 mg +10 mg; 40 mg +10 mg, kapsułki twarde (Atorvastatinum + Ezetimibum)

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Torvazin Plus m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Torvazin Plus, 10 mg +10 mg; 20 mg +10 mg; 40 mg +10 mg, kapsułki twarde (Atorvastatinum + Ezetimibum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Torvazin Plus - forum pacjentów

Stosujesz Torvazin Plus? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz