TOPOTECAN MYLAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

TOPOTECAN MYLAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Topotecan Mylan pomaga niszczyć nowotwory. Lekarz lub pielęgniarka podają ten lek pacjentowi w postaci infuzji dożylnej (kroplówki) w szpitalu.

Topotecan Mylan jest stosowany w leczeniu:
• raka jajnika lub drobnokomórkowego raka płuca, który nawrócił po chemioterapii,
• zaawansowanego raka szyjki macicy w przypadkach, w których leczenie chirurgiczne lub radioterapia nie są możliwe do zastosowania. W przypadku leczenia raka szyjki macicy

Topotecan Mylan jest stosowany w skojarzeniu z innym lekiem o nazwie cisplatyna.

REKLAMA

Lekarz zdecyduje wraz z pacjentem czy lepiej zastosować leczenie lekiem Topotecan Mylan niż dalsze leczenie chemioterapią stosowaną początkowo.

TOPOTECAN MYLAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

Substancją czynną leku jest topotekan. Jedna fiolka zawiera topotekanu chlorowodorek w ilości odpowiadające 4 mg topotekanu.

Pozostałe składniki to: kwas winowy, mannitol, kwas solny, sodu wodorotlenek, wodę do wstrzykiwań.

TOPOTECAN MYLAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Podawana pacjentowi dawka leku Topotecan Mylan zostanie wyliczona przez lekarza na podstawie:
• wielkości ciała pacjenta (pola powierzchni ciała w metrach kwadratowych),
• wyników badań krwi wykonanych przed rozpoczęciem leczenia,
• rodzaju leczonej choroby.

REKLAMA

Zazwyczaj stosowana dawka
• W przypadku raka jajnika i drobnokomórkowego raka płuca: 1,5 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała na dobę.
• W przypadku raka szyjki macicy: 0,75 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała na dobę.
W przypadku leczenia raka szyjki macicy Topotecan Mylan jest stosowany w skojarzeniu z innym lekiem o nazwie cisplatyna. Lekarz zaleci właściwą dawkę cisplatyny.

Jak stosować Topotecan Mylan
Lekarz lub pielęgniarka podają pacjentowi odpowiednią dawkę leku Topotecan Mylan w postaci infuzji dożylnej (kroplówki). Kroplówka zwykle podłączana jest do żyły w kończynie górnej i trwa zazwyczaj około 30 minut.
• W przypadku raka jajnika i drobnokomórkowego raka płuca lek ten podawany jest raz na dobę przez 5 dni.
• W przypadku raka szyjki macicy lek ten podawany jest raz na dobę przez 3 dni.
Ten cykl leczenia zwykle powtarzany jest co trzy tygodnie w przypadku wszystkich wymienionych nowotworów.

Sposób leczenia może zostać zmieniony w zależności od wyników regularnie wykonywanych badań krwi.

PRZEDAWKOWANIE

Lek podawany jest przez wykwalifikowany personel medyczny.

REKLAMA

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie są znane żadne interakcje leku Topotecan Mylan z alkoholem. Pacjent powinien jednak zapytać
lekarza, czy picie alkoholu jest w jego przypadku wskazane.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Stosowanie leku Topotecan Mylan u kobiet w ciąży nie jest zalecane. Lek ten może szkodliwe wpływać na dziecko poczęte przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie leczenia lub zaraz po zakończeniu leczenia. Należy stosować skuteczną metodę antykoncepcji. Należy zwrócić się do lekarza po poradę. Nie należy podejmować prób zachodzenia w ciążę / spowodowania zajścia w ciążę, dopóki lekarz nie stwierdzi, że jest to bezpieczne.

Pacjenci, którzy pragną spowodować poczęcie dziecka, powinni zwrócić się do lekarza po poradę w zakresie planowania rodziny lub leczenia. Jeśli w trakcie leczenia zostanie stwierdzona ciąża, należy natychmiast powiadomić o tym lekarza.

W trakcie leczenia lekiem Topotecan Mylan nie należy karmić piersią. Nie wznawiać karmienia piersią, dopóki lekarz nie stwierdzi, że jest to bezpieczne.

TOPOTECAN MYLAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here