Tlen medyczny sprężony SIAD

Tlen medyczny sprężony SIAD to lek w postaci gazu o właściwościach utleniających. Zawiera nie mniej niż 99,5% (V/V) tlenu. Stosowany jest w każdej postaci niedotlenienia, czyli stanu, w którym zaburzenia czynności układu oddechowego upośledzają wymianę gazową w płucach i prowadzą do obniżenia we krwi tętniczej ciśnienia parcjalnego tlenu. Lek ten jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Tlen medyczny sprężony SIAD. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Tlen medyczny sprężony SIAD zawiera co najmniej 99,5% objętości tlenu (Oxygenium).

Tlen medyczny sprężony SIAD jest wykorzystywany jako uzupełniające źródło tlenu w leczeniu następujących stanów:

Jako część narkozy (znieczulenia ogólnego) i intensywnej opieki, takiej jak:
• opieka przed- i pooperacyjna,
• leczenie nagłych zatrzymań akcji serca i oddychania przy urazach lub po zażyciu leków,
• reanimacja pacjentów w stanie krytycznym, kiedy zaburzone jest krążenie krwi,
• reanimacja noworodków.

W wielu przypadkach przy leczeniu niedotlenienia, jak:
• ciężkie choroby serca i płuc,
• wstrząs, silne krwawienie,
• zablokowanie naczyń serca,
• zatrucie tlenkiem węgla,
• wysoka gorączka (40-41°C).

Jaki jest skład Tlen medyczny sprężony SIAD, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tlen min. 99,5% obj.

Lek nie zawiera żadnych innych substancji pomocniczych.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Tlen medyczny sprężony SIAD – jak stosować?

W szpitalu lub klinice tlen medyczny sprężony jest podawany przez pracownika służby zdrowia po upewnieniu się, że dawka lecznicza tlenu medycznego jest odpowiednia dla danego pacjenta i że sprzęt został prawidłowo ustawiony, tak aby otrzymać odpowiednią ilość tlenu.

W celu wdychania tlenu podaje się maskę lub cewnik nosowy. Końcówki cewnika są wkładane do nozdrzy, przewody umieszcza się nad uszami i dostosowuje pod szyją dla wygody. Maska na twarz lub cewnik nosowy jest podłączony przewodami do dostarczonego zestawu tlenowego.

Zawsze należy korzystać z urządzeń tlenu medycznego sprężonego w sposób przedstawiony przez pracownika służby zdrowia i z ustawioną odpowiednią szybkością przepływu. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia.

W trakcie terapii tlenowej NIE PALIĆ PAPIEROSÓW ani nie przebywać w pobliżu otwartego ognia. Tlen spowoduje znaczne zwiększenie intensywności płomienia.
Podczas używania sprzętu NIGDY nie należy używać kremów nawilżających na bazie oleju.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent stosuje się do zaleceń pracownika służby zdrowia, w większości przypadków mało prawdopodobne jest przedawkowanie. W przypadku złego samopoczucia i wynikającej z tego obawy, że użyto za dużo tlenu medycznego lub w razie jakichkolwiek pytań dotyczących właściwego użycia tlenu medycznego należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tlen medyczny sprężony SIAD – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Tlen medyczny sprężony SIAD w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą również stosować tlen medyczny.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Tlen medyczny sprężony SIAD

Ulotka Tlen medyczny sprężony SIAD – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Tlen medyczny sprężony SIAD przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tlen medyczny sprężony SIAD m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Tlen medyczny sprężony SIAD w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Tlen medyczny sprężony SIAD

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tlen medyczny sprężony SIAD? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Tlen medyczny sprężony SIAD. Podziel się doświadczeniami na forum.