Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji

Tlen Medyczny Eurogaz jest gazem sprężonym, o zawartości tlenu nie mniejszej niż 99.5% obj.

Tlen Medyczny Eurogaz wskazany jest we wszystkich postaciach niedotlenienia. Tlenoterapia jest szczególnie korzystna u pacjentów z prawidłowym zużyciem tlenu, u których stwierdza się zmniejszoną prężność tlenu w mieszanej krwi żylnej podczas oddychania powietrzem atmosferycznym.

Jaki jest skład Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji, jakie substancje zawiera?

Zawartość tlenu nie mniej niż 99,5% objętości.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji – jak stosować?

Stosowanie tlenu powinno się odbywać zgodnie z zaleceniami lekarza. Tlen podaje się w stężeniach od 21% do 100%.

Tlen musi być podawany w sposób ciągły. Przerywane podawanie tlenu jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ wzrost prężności CO2 w pęcherzykach płucnych może spowodować dalsze obniżanie stężenia tlenu w momencie, kiedy pacjent oddycha powietrzem.

Przed nakręceniem złączki gwintowej reduktora na butlę należy na krótko otworzyć zawór w celu usunięcia ewentualnych cząstek pyłu. Po zamontowaniu reduktora na butli sprawdzić pierścień uszczelniający złączki gwintowej. Następnie odkręcić zawór na butli i wyregulować przepływomierz na prędkość przepływu 4 1/min. Tlen podawać przy pomocy specjalnych urządzeń jak cewnik nosowy lub maska twarzowa.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast zmniejszyć podawane stężenie tlenu lub przerwać tlenoterapię.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji

Ulotka Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Tlen medyczny Eurogaz 99,5% gaz do inhalacji. Podziel się doświadczeniami na forum.