TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI? – OPIS I WSKAZANIA

Tlen Medyczny Eurogaz jest gazem sprężonym, o zawartości tlenu nie mniejszej niż 99.5% obj.

Tlen Medyczny Eurogaz wskazany jest we wszystkich postaciach niedotlenienia. Tlenoterapia jest szczególnie korzystna u pacjentów z prawidłowym zużyciem tlenu, u których stwierdza się zmniejszoną prężność tlenu w mieszanej krwi żylnej podczas oddychania powietrzem atmosferycznym.

SKŁAD TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Zawartość tlenu nie mniej niż 99,5% objętości.

JAKIE JEST DAWKOWANIE TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Stosowanie tlenu powinno się odbywać zgodnie z zaleceniami lekarza. Tlen podaje się w stężeniach od 21% do 100%.

Tlen musi być podawany w sposób ciągły. Przerywane podawanie tlenu jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ wzrost prężności CO2 w pęcherzykach płucnych może spowodować dalsze obniżanie stężenia tlenu w momencie, kiedy pacjent oddycha powietrzem.

Przed nakręceniem złączki gwintowej reduktora na butlę należy na krótko otworzyć zawór w celu usunięcia ewentualnych cząstek pyłu. Po zamontowaniu reduktora na butli sprawdzić pierścień uszczelniający złączki gwintowej. Następnie odkręcić zawór na butli i wyregulować przepływomierz na prędkość przepływu 4 1/min. Tlen podawać przy pomocy specjalnych urządzeń jak cewnik nosowy lub maska twarzowa.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy natychmiast zmniejszyć podawane stężenie tlenu lub przerwać tlenoterapię.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza.

ULOTKA LEKU TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI CENA, REFUNDACJA

TLEN MEDYCZNY EUROGAZ 99,5% GAZ DO INHALACJI OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here