Konsultacja merytoryczna:

Tizaniteva

Lek TizaniTeva należy do grupy leków określanych jako leki zwiotczające mięśnie szkieletowe.

Lek ten jest stosowany w celu zmniejszenia sztywności i ograniczeń ruchowych mięśni związanych ze stwardnieniem rozsianym, uszkodzeniem lub chorobami rdzenia kręgowego.

Jaki jest skład Tizaniteva, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tyzanidyna. Każda tabletka zawiera 6 mg tyzanidyny (w postaci tyzanidyny chlorowodorku).

Inne składniki leku to laktoza bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy i krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tizaniteva – jak stosować ten lek?

Dorośli
Lekarz zwykle rozpoczyna leczenie lekiem TizaniTeva od pojedynczej dawki wynoszącej 2 mg, która jest stopniowo zwiększana. Dawka leku nie powinna być zwiększana częściej niż co trzy lub cztery dni. Wraz ze zwiększeniem dawki lekarz zaleci rozłożenie jej przyjmowania na trzy do czterech razy na dobę.

Zwykle dawka dobowa wynosi do 24 mg (4 tabletki po 6 mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 36 mg.

Pacjenci w podeszłym wieku
Lekarz zadecyduje czy u pacjenta należy stosować lek TizaniTeva.

Dzieci (poniżej 18 lat)
Nie zaleca się do stosowania leku TizaniTeva u dzieci.

Pacjenci z chorobami nerek
Przyjmowanie leku TizaniTeva należy rozpoczynać od dawki 2 mg raz na dobę. Lekarz poinformuje pacjenta jak należy zwiększyć dawkę leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku, gdy pacjent (lub ktoś inny) zażyje jednocześnie dużo tabletek lub, jeżeli istnieje podejrzenie, że tabletki zostały połknięte przez dziecko, należy natychmiast skontaktować się z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym lub lekarzem.

Przedawkowanie może objawiać się nudnościami, wymiotami, niskim ciśnieniem tętniczym krwi, powolnym lub odbiegającym od normy rytmem serca, zawrotami głowy, zwężeniem źrenicy, trudnościami w oddychaniu, śpiączką, niepokojem lub sennością. Należy zabrać ze sobą do szpitala lub lekarza niniejszą ulotkę, wszelkie pozostałe tabletki leku oraz opakowanie, aby można było ustalić, które tabletki zostały połknięte.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tizaniteva – czy mogę spożywać alkohol?

Lek TizaniTeva można przyjmować niezależnie od posiłków. Alkohol może zwiększać uspokajające działanie leku TizaniTeva. Zaleca się nie pić alkoholu podczas stosowania leku TizaniTeva.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tizaniteva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku TizaniTeva w ciąży i okresie karmienia piersią. Należy powiedzieć lekarzowi jeśli pacjentka podejrzewa, że jest w ciąży i poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem każdego leku.

Ulotka Tizaniteva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TizaniTeva, 6 mg, tabletki (Tizanidinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 151.26 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tizaniteva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Cena - ile kosztuje Tizaniteva?

Cena Tizaniteva i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tizaniteva.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tizaniteva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Doskonały prezent dla babci i dla dziadka! Ciśnieniomierz Omron M2 Basic ułatwi codzienne monitorowanie ciśnienia krwi. W zestawie znajdziemy również przydatny poradnik z dzienniczkiem pomiaru ciśnienia na cały rok!

URYDYNOX, to preparat, który dzięki zawartości monofosforanu urydyny przyczynia się do obudowy uszkodzonych nerwów. Witaminy z grupy B i kwas foliowy natomiast wspomagają pracę układu nerwowego.

Owoc anyżu marki Herbapol Kraków to zioło przyprawowe wysokiej jakości. Charakterystyczny smak i aromat anyżu doskonale komponuje się z potrawami słodkimi, a także wytrawnymi. Polecany jest m.in. do aromatyzowania kompotów i…

Najwyższej jakości, najczystsza postać L-karnityny – klinicznie testowana i wegańska zawarta została w suplemencie diety L-carnitine 250mg. Preparat ma postać kapsułek wegetariańskim, może więc być przyjmowany przez wegan i wegetarian.

Suplement diety Quercetin rekomendowany jest dla osób, które chcą uzupełnić swoją codzienną dietę w kwercetynę, pozyskiwaną z ekstraktu z kwiatów Sophorae japonica. Jest to produkt w postaci kapsułek roślinnych, odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Suplement diety Saw Palmetto 540mg marki Swanson to preparat zawierający unikalny surowiec naturalny, wykorzystywany w preparatach wspomagających zdrowie prostaty. Każda kapsułka zawiera aż 540mg palmy sabałowej.

PANKREAFLOS to mieszanka ziołowa, która wykazuje właściwości regulujące czynności układu trawiennego. Działa żółciopędnie i żółciotwórczo i wspomaga produkcję erytrocytów.

MILIFEN to lek działający na bazie ibuprofenu, który przeznaczony jest do stosowania wyłącznie u dzieci w celu zneutralizowania dolegliwości bólowych, stanów zapalnych i obniżenia podwyższonej ciepłoty ciała.

Formuła kremu zawiera substancje, które fantastycznie sprawdzają się w pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym. Krem łagodzący Alaclarin Acne Rosacea to przede wszystkim kwas azelainowy, ekstrakt z lukrecji, witamina E i kompleks olejów…

AA INTYMNA GIRLS Płyn do higieny intymnej to wyjątkowy produkt stworzony z myślą o dojrzewających dziewczynach. Wykazuje właściwości oczyszczające i nawilżające. Łagodzi podrażnienia.

TERBIDERM 1% krem jest preparatem o działaniu przeciwgrzybiczym i wskazanym w leczeniu zakażeń skóry - głównie skóry stóp, skóry gładkiej oraz w przypadku wystąpienia łupieżu pstrego. Zawiera w składzie chlorowodorek…

Fosidal 2mg/ml w postaci syropu o smaku pomarańczowym to produkt leczniczy wskazany w leczeniu chorób oskrzeli i płuc. Substancją czynną leku jest fenspirydu chlorowodorek, który posiada właściwości przeciwzapalne. W zestawie ze strzykawką…

INNEOV DENSILOGY to wyjątkowy preparat, który ogranicza wypadanie włosów i zwiększa ich objętość, jednocześnie poprawiając ich jakość. Dodatkowo korzystnie oddziałuje na stan płytki paznokciowej.

Czasem laktacja nie przebiega tak, jak powinna, dlatego kobiety szukają środków, które pobudzają fizjologiczną laktację. Suplement diety Piulatte Plus to preparat ziołowy zawierający wyciągi z ostropestu plamistego i rutwicy lekarskiej.

Vocarin Oliwa A+E Spray do gardła to wyrób medyczny do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia w celu łagodzenia podrażnienia i suchości błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Preparat…

BENFOGAMMA to preparat doustny, który zawiera pochodną witaminy B1. Dzięki temu uzupełnia w organizmie jej poziom i ogranicza m.in. mrowienie, zaburzenia czucia oraz ostry ból.

Mała, zaokrąglona główka z miękkim włosiem świetnie sprawdzi się w pielęgnacji i oczyszczaniu jamy ustnej. Szczoteczka do zębów marki Chicco jest odpowiednia dla maluchów powyżej 6. miesiąca życia.

Grip Stop krople ochronne do nosa to wyrób medyczny przeznaczony w szczególności dla dzieci. Działa nawilżająco na błonę śluzową i udrażniająco na przewody nosowe poprzez rozrzedzenie wydzieliny. Do stosowania leczniczego i…

LOVI Butelka szklana Diamond Glass dzięki dynamicznemu smoczkowi umożliwia bezpieczne karmienie, bez zaburzeń odruchu ssania. Powinna znaleźć się w każdej dziecięcej wyprawce.