Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA

Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA to lek dostępny bez recepty, który zawiera etanolowo-wodny wyciąg z suchego ziela dziurawca. Tradycyjnie stosowany jest jako środek łagodzący występujące przejściowo objawy wyczerpania psychicznego. Dawkowanie dla dorosłych to doustnie raz dziennie 5 ml (około 1 łyżeczka płynu) w 1/4 szklanki wody. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA i jakie są wskazania do stosowania?

Wskazania do stosowania
Tradycyjnie jako środek łagodzący występujące przejściowo objawy wyczerpania psychicznego.

Kategorie powiązane:
Leki psychiatryczne - choroby psychiczne i zaburzenia psychologiczne, Tradycyjne produkty lecznicze roślinne,

Reklama

Jaki jest skład Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA, jakie substancje zawiera?

Hyperici herbae tinctura (1:5) – 100 g
Ekstrahent – etanol 70 % (v/v)
Zawartość etanolu 60,0 – 70,0 % (v/v).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA – jak stosować?

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:
Dorośli: doustnie raz dziennie 5 ml (tj. ok. 1 łyżeczka płynu) w ¼ szklanki wody.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zalecane dawki lecznicze są niższe w porównaniu z dawką fototoksyczną. Po przedawkowaniu preparatu mogą wystąpić działania niepożądane oraz związane z zawartością etanolu w produkcie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na wysoką zawartość alkoholu w dawce jednorazowej oraz brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowania produktu u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA

Krakowskie Zakłady Zielarskie HERBAPOL w Krakowie SA

Ulotka Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Brak ulotki w bazie.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Tinctura Hyperici Herbapol w Krakowie SA. Podziel się doświadczeniami na forum.