THERAFLU GRIP MIÓD I CYTRYNA


Lekarstwo

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Theraflu GRIP Miód i Cytryna to proszek w saszetkach do sporządzania gorącego roztworu. Substancją czynną leku jest paracetamol, który działa przeciwbólowo (zmniejsza ból) i przeciwgorączkowo (zmniejsza ciepłotę ciała).

Lek Theraflu GRIP Miód i Cytryna stosuje się w krótkotrwałym leczeniu bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy, bólu głowy, bólu mięśni i stawów, bólu zęba i bólów menstruacyjnych.

Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Lek może być stosowany przez osoby z wrażliwym żołądkiem.

W przypadku bólu utrzymującego się przez ponad 5 dni lub gorączki trwającej ponad 3 dni lub nasilenia się tych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Łapie Cię przeziębienie?
Sprawdź ceny produktów na przeziębienie i grypę.
A może sprawisz sobie porządny termometr lub termofor na zimne dni ?

Zobacz więcej produktów produktów o działaniu przeciwbólowym..

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest paracetamol (500 mg/saszetkę).

Pozostałe składniki to:
kwas askorbowy (witamina C), acesulfam potasowy, aspartam (E951), wapnia fosforan, kwas cytrynowy, maltodekstryna, krzemionka koloidalna uwodniona, sodu cytrynian, sacharoza, żółcień chinolinowa (E104), błękit brylantowy FCF (E133), czerwień Allura AC (E129), aromat cytryny (zawiera lecytynę sojową), aromat rumianku (zawiera lecytynę sojową), aromat miodu (zawiera lecytynę sojową), aromat białej herbaty. (Więcej informacji na temat niektórych składników – patrz punkt 2 załączonej ulotki).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Dorośli
Przyjmować 1 lub 2 saszetki (500 do 1000 mg) co 4–6 godzin w razie potrzeby, maksymalnie do 4 razy na dobę. Zazwyczaj wystarcza zastosowanie jednej saszetki na dawkę. Nie należy przyjmować więcej niż 6 saszetek (3000 mg) w ciągu 24 godzin. Należy odczekać 4–6 godzin między kolejnymi dawkami.

Dzieci i młodzież

• Dzieci w wieku poniżej 12 lat lub o masie ciała mniejszej niż 41 kg:
leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat lub o masie ciała mniejszej niż 41 kg.

• Młodzież w wieku od 12 do 15 lat o masie ciała od 41 do 50 kg:
Jedna saszetka na dawkę, co 4–6 godzin w razie potrzeby, maksymalnie do czterech razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki (2000 mg) w ciągu 24 godzin. Należy odczekać 4–6 godzin między kolejnymi dawkami.

• Młodzież w wieku od 16 do 18 lat o masie ciała większej niż 50 kg: jak dorośli. Nie należy przekraczać zalecanych dawek.

U młodzieży i dorosłych o masie ciała mniejszej niż 50 kg całkowita dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 60 mg/kg masy ciała/dobę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek dawka musi być zmniejszona lub wydłużone odstępy między dawkami. Przed zastosowaniem tego leku należy skonsultować się z lekarzem.

Jak stosować lek Theraflu GRIP Miód i Cytryna
Zawartość jednej lub dwóch saszetek należy rozpuścić w standardowej wielkości kubku gorącej, ale nie wrzącej wody (około 250 ml). W przypadku użycia dwóch saszetek można dodać więcej wody, w zależności od smaku. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury.

Jak długo przyjmować lek Theraflu GRIP Miód i Cytryna
W przypadku bólu utrzymującego się ponad 5 dni, gorączki trwającej ponad 3 dni lub nasilenia się tych objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Zapoznaj się z listą naturalnych produktów na przeziębienie i grypę.

Sprawdź także listę naturalnych produktów o działaniu przeciwbólowym..

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przedawkowania lub przypadkowego przyjęcia leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać bezpośrednio do szpitala lub ośrodka leczenia zatruć. Natychmiastowa pomoc lekarska ma istotne znaczenie, nawet w przypadku dobrego samopoczucia pacjenta, ze względu na ryzyko ciężkiego uszkodzenia wątroby.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Nie pić alkoholu podczas stosowania tego leku.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Paracetamol w niewielkich ilościach przenika do pokarmu kobiecego. Pomimo to kobiety karmiące piersią mogą stosować ten lek. Nie należy przekraczać zalecanych dobowej dawki ani okresu leczenia.

Planujesz ciążę lub jesteś młodą matką? Zapoznaj się z produktami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci i niemowląt.

Zobacz także najnowsze laktatory oraz inne akcesoria dla mam.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT THERAFLU GRIP MIÓD I CYTRYNA

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).



Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

THERAFLU GRIP MIÓD I CYTRYNA CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here