Konsultacja merytoryczna:

Syrop z liścia bluszczu Phytopharm

Syrop z liścia bluszczu Phytopharm jest lekiem roślinnym stosowanym jako środek wykrztuśny w przypadku kaszlu mokrego (produktywnego) u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 2 lat.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Syrop z liścia bluszczu Phytopharm, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest Hederae helicis folii extractum siccum (wyciąg suchy z liści bluszczu).
1 ml syropu (co odpowiada 1,18 g) zawiera 8,25 mg wyciągu suchego z Hedera helix L., (folium) liść bluszczu (DER 4-8:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (m/m).

Pozostałe składniki:
Sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420)
Guma ksantan
Potasu sorbinian
Kwas cytrynowy bezwodny
Woda oczyszczona

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Syrop z liścia bluszczu Phytopharm – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka:

Młodzież, dorośli i osoby starsze
4 ml syropu od 2 do 3 razy na dobę (co odpowiada dobowej dawce od 66 mg do 99 mg wyciągu suchego z liści bluszczu).

Stosowanie u dzieci
Dzieci w wieku od 6 do 11 lat:
4 ml syropu 2 razy na dobę (co odpowiada dobowej dawce 66 mg wyciągu suchego z liści bluszczu).

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat:
2 ml syropu 2 razy na dobę (co odpowiada dobowej dawce 33 mg wyciągu suchego z liści bluszczu).

Uporczywy lub nawracający kaszel u dzieci w wieku pomiędzy 2 a 4 rokiem życia wymaga diagnozy lekarskiej przed rozpoczęciem leczenia.

Dzieci w wieku poniżej 2 lat:
Leku Syrop z liścia bluszczu Phytopharm nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 2 lat ze względu na ryzyko nasilenia się objawów ze strony układu oddechowego.

Przed użyciem wstrząsnąć mocno butelkę. Syrop z liścia bluszczu Phytopharm należy przyjmować doustnie, korzystając z załączonej łyżki miarowej o pojemności 5 ml. Łyżka miarowa ma podziałkę na 1 ml, 2 ml, 3 ml i 4 ml, co zapewnia prawidłowe przyjęcie zalecanej dawki.

W przypadku braku poprawy lub pogorszenia stanu pacjenta po upływie 7 dni należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie może wywoływać nudności, wymioty, biegunkę i pobudzenie.

Zgłoszono jeden przypadek 4-letniego dziecka, u którego pojawiła się agresja i biegunka po przypadkowym zażyciu wyciągu z bluszczu odpowiadającego 1,8 g surowca roślinnego (w przybliżeniu odpowiada to 36 ml syropu).

W przypadku przedawkowania leczenie ma charakter objawowy.

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki Syrop z liścia bluszczu Phytopharm należy skonsultować się z lekarzem, który zdecyduje o ewentualnych koniecznych działaniach.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Syrop z liścia bluszczu Phytopharm – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Syrop z liścia bluszczu Phytopharm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Z uwagi na brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania Syrop z liścia bluszczu Phytopharm nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży.

Karmienie piersią
Z uwagi na brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania Syrop z liścia bluszczu Phytopharm nie jest zalecany do stosowania w czasie karmienia piersią.

Ulotka Syrop z liścia bluszczu Phytopharm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Syrop z liścia bluszczu Phytopharm, 8,25 mg/ml, syrop (Hederae helicis folii extractum siccum) Wyciąg suchy z liści bluszczu

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 198.36 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Syrop z liścia bluszczu Phytopharm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Syrop z liścia bluszczu Phytopharm, 8,25 mg/ml, syrop (Hederae helicis folii extractum siccum) Wyciąg suchy z liści bluszczu

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 193.78 KB

Cena - ile kosztuje Syrop z liścia bluszczu Phytopharm?

Cena Syrop z liścia bluszczu Phytopharm i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Syrop z liścia bluszczu Phytopharm.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Syrop z liścia bluszczu Phytopharm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie SutriSept płyn na rany (Opakowanie: 250 ml)SutriSept płyn na rany (Opakowanie: 250 ml) to specjalistyczny płyn przyspieszający proces gojenia się ran pooperacyjnych lub spowodowanych chorobowo, który tworzy cienką warstwę ochronną na ranie.
Produkt skierowany jest dla chcących przyspieszyć proces regeneracyjny ran powstałych w wyniku odleżyn czy oparzeń 1. i 2. stopnia.
Płyn zalecany jest także jako środek ułatwiający usunięcie…

Zastosowanie Eucerin Anti Age Hyaluron-Filler Koncentrat (Opakowanie: 6X5 ml)Eucerin Anti Age Hyaluron-Filler Koncentrat (Opakowanie: 6X5 ml) to silnie skoncentrowane serum, przeznaczone do codziennej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

Serum jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Posiada lekką i bardzo szybko wchłaniająca się formułę.

Produkt jest szczególnie dobrze tolerowany przez skórę.

Efekt działania Eucerin Anti Age Hyaluron-Filler Koncentrat (Opakowanie: 6X5 ml)Dzięki formule zawierają…

Zastosowanie Wick Vapo Rub maść 50 g (Opakowanie: 50 g)Wick Vaporub łagodzi podrażnienia i stany zapalne górnych dróg oddechowych. Ułatwia oddychanie.Wick VapoRub przywraca drożność dróg oddechowych. Składniki maści mają działanie łagodzące i rozgrzewające.
Składmentol, tymol, kamforę, olejek eukaliptusowy, olejek gałki muszkatołowej, olejek cedrowy, olejek terpentynowy.Sposób użyciaStosować zewnętrznie 2-4 razy dziennie. Masować plecy…

Zastosowanie Doppelherz aktiv Na stawy Forte (Opakowanie: 60 )Doppelherz aktiv Na stawy Forte (Opakowanie: 60 ) to suplement diety, przeznaczony dla osób dorosłych, zawierający glukozaminę, chondroitynę i witaminę C, które wspomagają chrząstkę stawową i więzadła, a także odżywiają tkankę chrzęstną.

Preparat może być stosowany u osób o małej aktywności fizycznej, z nadwagą, intensywnie uprawiających sport czy u osó…

Zastosowanie Linola mleczko (Opakowanie: 200 ml)Linola mleczko (Opakowanie: 200 ml) jest przeznaczone do codziennej pielęgnacji podstawowej suchej skóry ciała. Zapobiega nadmiernemu przesuszaniu normalizując zawartość wilgoci i natłuszczenie skóry. Łatwo się rozprowadza i szybko się wchłania dzięki czemu jest idealne do zastosowania na duże powierzchnie skóry.Efekt działania Linola mleczko (Opakowanie: 200 ml)Dzięki 35% zawartości tłuszczy mleczko zapewnia aktywną…