Sugammadex Ranbaxy

Sugammadex Ranbaxy zawiera substancję czynną sugammadeks. Sugammadex Ranbaxy uważany jest za wybiórczy środek wiążący leki zwiotczające, ponieważ działa jedynie z określonymi środkami zwiotczającymi mięśnie – bromkiem rokuronium lub bromkiem wekuronium.

W przypadku konieczności przeprowadzenia niektórych typów operacji mięśnie pacjenta muszą być całkowicie rozkurczone. Dzięki temu chirurg może łatwiej przeprowadzić operację. W tym celu w trakcie znieczulenia ogólnego podawane są leki rozkurczające mięśnie. Są one określane mianem środków zwiotczających mięśnie i należą do nich bromek rokuronium i bromek wekuronium.

Ponieważ te leki powodują również zwiotczenie mięśni oddechowych, konieczne jest zastosowanie wspomaganego oddychania (sztuczna wentylacja) w trakcie oraz po operacji do czasu powrotu własnego oddechu pacjenta.

Sugammadex Ranbaxy jest stosowany w celu przyspieszenia powrotu mięśni do prawidłowego stanu po operacji, żeby wcześniej przywrócić pacjentowi możliwość samodzielnego oddychania. Jego działanie polega na wiązaniu się w organizmie z bromkiem rokuronium lub bromkiem wekuronium. Lek może być stosowany u dorosłych, gdy podany został bromek rokuronium lub bromek wekuronium, a także u dzieci i młodzieży (w wieku od 2 do 17 lat), gdy bromek rokuronium podano w celu umiarkowanie silnego zwiotczenia mięśni.

Jaki jest skład Sugammadex Ranbaxy, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest sugammadeks.

1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 100 mg sugammadeksu w postaci sugammadeksu sodowego.
Każda fiolka 2 ml zawiera 200 mg sugammadeksu w postaci sugammadeksu sodowego.
Każda fiolka 5 ml zawiera 500 mg sugammadeksu w postaci sugammadeksu sodowego.

– Pozostałe składniki to: woda do wstrzykiwań, kwas solny (do ustalenia pH) i (lub) wodorotlenek sodu (do ustalenia pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sugammadex Ranbaxy – jak stosować ten lek?

Sugammadex Ranbaxy zostanie podany pacjentowi przez lekarza anestezjologa, albo pod opieką lekarza anestezjologa.


Dawka

Lekarz anestezjolog dopasuje dawkę leku Sugammadex Ranbaxy na podstawie:

– masy ciała,
– zastosowanej dawki leku zwiotczającego mięśnie.

Zazwyczaj stosowana dawka to od 2 mg/kg masy ciała do 4 mg/kg masy ciała. Jeżeli po zwiotczeniu jest konieczny szybki powrót napięcia mięśni do prawidłowego stanu, u dorosłych można zastosować dawkę 16 mg/kg masy ciała.

Dawka leku Sugammadex Ranbaxy u dzieci wynosi 2 mg/kg masy ciała (dzieci i młodzież w wieku od 2 do 17 lat).

Jak podawany jest lek Sugammadex Ranbaxy

Sugammadex Ranbaxy jest podawany przez lekarza anestezjologa. Podaje się go w postaci pojedynczego wstrzyknięcia poprzez linię dożylną.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ lekarz anestezjolog nadzoruje stan pacjenta bardzo uważnie, nie jest prawdopodobne przedawkowanie leku Sugammadex Ranbaxy. Niemniej jednak w przypadku takiego zdarzenia nie powinny wystąpić żadne kłopoty.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza anestezjologa lub innego lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sugammadex Ranbaxy – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sugammadex Ranbaxy w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza anestezjologa o istniejącej ciąży, o jej podejrzeniu lub karmieniu piersią. U pacjentki można nadal zastosować Sugammadex Ranbaxy, ale należy to omówić z lekarzem. Nie wiadomo czy sugammadeks przenika do mleka kobiecego. Lekarz anestezjolog pomoże zdecydować, czy przerwać karmienie piersią, czy też zaprzestać terapię sugammadeksem biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści ze stosowania leku Sugammadex Ranbaxy dla matki.

Ulotka Sugammadex Ranbaxy – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sugammadex Ranbaxy, 100 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (sugammadeks)

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sugammadex Ranbaxy m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sugammadex Ranbaxy, 100 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (sugammadeks)

Ocena i opinie o Sugammadex Ranbaxy - forum pacjentów

Stosujesz Sugammadex Ranbaxy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

12345678910
(3 ocen, średnia: 7,33 na 10)

Dodaj komentarz