Konsultacja merytoryczna:

Succus Betulae Phytopharm

Succus Betulae Phytopharm

W skład leku Succus Betulae Phytopharm wchodzi sok ze świeżych liści brzozy stabilizowany etanolem.

Wskazania do stosowania
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako lek wspomagający w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych, zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych.

Lek Succus Betulae Phytopharm jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Jaki jest skład Succus Betulae Phytopharm, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest Betulae folii recentis succus – sok ze świeżych liści brzozy (1:1), stabilizowany etanolem.

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda. Zawartość etanolu w preparacie 50-60% (V/V).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Succus Betulae Phytopharm – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, należy stosować następujący schemat stosowania leku:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
• przyjmować do 3 razy dziennie po 2,5 ml preparatu w niewielkiej ilości płynu.
W trakcie leczenia wymagane jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, w celu zwiększenia ilości wydalanego moczu.
Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania.

Czas stosowania: Lek można stosować 2-4 tygodnie. Jeśli w trakcie stosowania produktu objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować samodzielnie przez dłuższy okres czasu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Preparat przedawkowany, ze względu na zawartość alkoholu, może osłabiać zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn będących w ruchu, a także sprawność psychoruchową. Nie obserwowano efektów ubocznych po przedawkowaniu samego liścia brzozy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Succus Betulae Phytopharm – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm nie wywiera wpływu na działanie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Succus Betulae Phytopharm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwoiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie wykonano badań bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania leku w tym okresie. Nie ustalono również wpływu leku na płodność.

Ulotka Succus Betulae Phytopharm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SUCCUS BETULAE PHYTOPHARM, 2,33 g /2,5 ml, płyn doustny (Betulae folii recentis succus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Succus Betulae Phytopharm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SUCCUS BETULAE PHYTOPHARM, 2,33 g /2,5 ml, płyn doustny (Betulae folii recentis succus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Succus Betulae Phytopharm?

Cena Succus Betulae Phytopharm i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Succus Betulae Phytopharm.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Succus Betulae Phytopharm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Essetil complex kapsułki (Opakowanie: 40 )Essetil complex kapsułki (Opakowanie: 40 ) to suplement diety wspierający prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Składniki preparatu przy regularnym stosowaniu mogą zmniejszać nieprzyjemne dolegliwości trawienne, takie jak: uczucie ciężkości i niestrawność.
Efekt działania Essetil complex kapsułki (Opakowanie: 40 )Essetil complex kapsułki (Opakowanie: 40 ) zawiera trzy ekstrakty roślinne, które działają stymulująco na wątrobę. Nasiona soi…

17.46 

Zastosowanie Biomaris krem do skóry bezzapachowy (Opakowanie: 250 ml)Kram o wysokiej zawartości tłuszczu przeznaczony dla skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do świądu. Nadaje się również do pielęgnacji skóry atopowej, łuszczycy, rybiej łuski - w fazie leczenia wolnej od dodatkowych preparatów. Umożliwia utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry.Skład(INCI) Aluminium Stearates, Aqua, Cera Alba, Cetearyl Alcohol, Dicocoyl…

59.99 

Zastosowanie Intractum Crataegi płyn doustny (Opakowanie: 100 ml)Intractum Crataegi płyn doustny (Opakowanie: 100 ml) to produkt leczniczy zawierający w składzie wyciąg ze świeżego kwiatostanu głogu rozpuszczonego w etanolu. Preparat może wpłynąć pozytywnie na pracę serca i układu krążenia.

Przyjmowanie leku przeznaczone jest do stosowania przez osoby borykające się z łagodnymi dolegliwościami pracy serca wynikające z wieku.

Preparat…

10.59 

Plusssz Junior Elektrolity Complex (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

13.47 

Zastosowanie Bio H Tin szampon pielęgnacyjny (Opakowanie: 200 ml)Bio H Tin szampon pielęgnacyjny (Opakowanie: 200 ml) charakteryzuje się starannie dobranymi składnikami do pielęgnacji wrażliwej skóry głowy.
Testowany dermatologicznie.Efekt działania Bio H Tin szampon pielęgnacyjny (Opakowanie: 200 ml)Bio H Tin szampon pielęgnacyjny (Opakowanie: 200 ml) został specjalnie opracowany dla osób o szczególnie wrażliwej skórze głowy do pielę…

35.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief