Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Wodny wyciąg borowinowy

Maść borowinowa

Maść borowinowa to preparat, którego substancją czynną jest wodny wyciąg borowinowy. Zawiera on kwasy humusowe, sole mineralne (w tym sód, wapń, magnez i chlorki) oraz fulwokwasy. Dzięki swoim właściwościom, maść borowinowa może pomóc w łagodzeniu dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym. Wskazaniem do stosowania maści borowinowej są łagodne dolegliwości bólowe związane ze stanem zapalnym, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zespoły bólowe szyjne, barkowe i lędźwiowe, choroba zwyrodnieniowa stawów oraz różne pourazowe stany narządów ruchu. Maść borowinowa jest dostępna bez recepty.

Pelogel

Pelogel to żel borowinowy przeznaczony do stosowania na dziąsła. Zawiera zagęszczony wodny wyciąg borowinowy oraz olejek miętowy. Stosowany jest pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych przyzębia, takich jak paradontoza, oraz zapalenia dziąseł. Pelogel jest dostępny bez recepty.

Reumogel

Reumogel to żel borowinowy, który zawiera w swoim składzie aktywnie biologicznie kwasy humusowe (huminowe i fulwokwasy), substancje steroidowe, garbniki, mikroelementy oraz liczne jony Cl-, Ca2+, Mg2+, Na+, K+. Żel wcierany w skórę wywołuje przekrwienie. Stosowany jest w chorobie zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Reumogel jest dostępny bez recepty.