Spis leków zawierających substancję: Werapamil

Isoptin

Isoptin to lek, który blokuje kanały wapniowe, działając bezpośrednio na mięsień sercowy. Dzięki temu obniża zapotrzebowanie serca na tlen i jednocześnie zwiększa dowóz tlenu do serca poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, różnych odmian dławicy piersiowej oraz różnych zaburzeń rytmu serca. Jest dostępny na receptę.

Isoptin SR

Isoptin SR to lek zawierający werapamil o przedłużonym uwalnianiu. Działa bezpośrednio na serce, hamując układ przewodzący serca, co wydłuża czas przewodzenia między przedsionkiem a komorą serca. Isoptin SR wpływa również na funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zmniejszając napięcie mięśni gładkich ścian tętnic i rozszerzając tętnice. Jest wskazany do stosowania u dorosłych w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej serca oraz w zaburzeniach rytmu serca. Lek jest dostępny na receptę.

Isoptin SR-E 240

Isoptin SR-E 240 to lek w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, zawierający substancję czynną – werapamilu chlorowodorek. Jest to lek z grupy selektywnych antagonistów wapnia działających bezpośrednio na mięsień sercowy. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej oraz różnych zaburzeń rytmu serca. Lek jest dostępny na receptę.

Staveran

Staveran

Staveran to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną chlorowodorek werapamilu. Jest to preparat blokujący kanały wapniowe, który działa przeciwarytmicznie i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, w profilaktyce i leczeniu choroby wieńcowej, a także w leczeniu zaburzeń rytmu serca.

Tarka

Tarka to lek składający się z dwóch substancji czynnych: werapamilu i trandolaprylu. Werapamil jest antagonistą kanału wapniowego, który hamuje napływ jonów wapnia do komórek mięśni gładkich naczyń, komórek roboczych mięśnia serca i układu bodźco-przewodzącego serca. Trandolapryl jest inhibitorem konwertazy angiotensyny. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Tarka jest dostępna na receptę.