Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Węgiel aktywny

Carbo Activ Aflofarm

Carbo Activ Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – węgiel aktywny. Po doustnym przyjęciu kapsułki, węgiel leczniczy uwalnia się z niej w ciągu kilkunastu minut i adsorbuje wszystkie substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, w tym toksyny bakteryjne, bakterie i grzyby. Stosowany jest u dzieci powyżej 1 roku życia, młodzieży i osób dorosłych w zatruciach pokarmowych, biegunkach i wzdęciach.

Carbo Medicinalis MF

Carbo Medicinalis MF to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – sproszkowany węgiel leczniczy. Jest stosowany w leczeniu biegunek, niestrawności i wzdęć. Może być również używany, po konsultacji z lekarzem, w przypadku zatruć lekami lub innymi substancjami chemicznymi. Każda tabletka zawiera 250 mg węgla aktywnego.

Carbo medicinalis VP

Carbo Medicinalis VP to lek dostępny bez recepty, który zawiera jako substancję czynną węgiel aktywny. Jest to sproszkowany węgiel aktywowany, który wykazuje silne właściwości adsorpcyjne. Stosowany jest w leczeniu biegunek, niestrawności i wzdęć oraz w zatruciach lekami i innymi związkami chemicznymi, ale zawsze po porozumieniu z lekarzem. Produkt leczniczy przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Carboadsorbent

Carboadsorbent to lek dostępny bez recepty, który zawiera węgiel aktywny jako substancję czynną. Węgiel aktywny wiąże szkodliwe lub niepożądane substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym. Lek jest stosowany w leczeniu ostrej, nieswoistej biegunki. Każda tabletka zawiera 250 mg węgla aktywnego.

Węgiel leczniczy (Norit)

Węgiel leczniczy (Norit) to lek pochodzenia roślinnego, który wykazuje silne właściwości adsorpcyjne. Jest wskazany do stosowania w przypadku biegunek, nieżytów jelit, wzdęć oraz nadmiernej fermentacji jelitowej. Może być również stosowany pomocniczo w leczeniu zatruć substancjami toksycznymi, z wyjątkiem zatruć cyjankami, mocnymi kwasami i zasadami. Lek jest dostępny bez recepty.

Węgiel leczniczy Microfarm

Węgiel leczniczy Microfarm to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – węgiel aktywny. Dzięki swoim silnym właściwościom adsorpcyjnym, jest stosowany w leczeniu biegunek, niestrawności i wzdęć. Może być również używany w zatruciach lekami i innymi substancjami chemicznymi, ale tylko po konsultacji z lekarzem.

Węgiel leczniczy VP

Węgiel leczniczy VP to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – węgiel aktywny. Jest stosowany w leczeniu biegunek, niestrawności i wzdęć. Po podaniu doustnym wiąże różne substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, co uniemożliwia ich wchłonięcie. Może być również stosowany w przypadku zatruć lekami i innymi związkami chemicznymi, ale tylko po porozumieniu z lekarzem.