Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Trimetoprim

Bactrim

Bactrim to antybiotyk o działaniu przeciwbakteryjnym, który jest przepisywany w terapii chorób wewnętrznych. Składa się z bakteriostatycznego sulfametoksazolu i chemioterapeutycznego trimetoprimu. Jest stosowany w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, układu moczowego i układu pokarmowego. Bactrim jest dostępny na receptę.

Bactrim forte

Bactrim Forte to lek przeciwbakteryjny, który zawiera dwie substancje czynne: sulfametoksazol i trimetoprim. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń, takich jak zakażenia dróg oddechowych, ucha środkowego czy układu moczowego. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat. Bactrim Forte jest dostępny na receptę.

Biseptol

Biseptol

Biseptol to lek stosowany podczas leczenia zakażeń układu moczowego, przewodu pokarmowego i dróg oddechowych.

Trimesan

Trimesan to lek przeciwbakteryjny do stosowania wewnętrznego. Substancją czynną leku jest trimetoprim, który hamuje reduktazę kwasu dihydrofoliowego, enzym biorący udział w przemianie kwasu dihydrofoliowego w kwas tetrahydrofoliowy. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń dróg moczowych, zakażeń przewodu pokarmowego (m.in. biegunka, dur brzuszny), oraz zapalenia płuc. Trimesan jest dostępny na receptę.

Trimesolphar

Trimesolphar

Trimesolphar to lek przeciwbakteryjny, który zawiera dwie substancje czynne – sulfametoksazol i trimetoprim (kotrimoksazol). Jest przeznaczony do podawania dożylnego, po uprzednim rozcieńczeniu, dla pacjentów, którzy nie mogą przyjmować leku doustnie. Trimesolphar stosuje się w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Lek jest dostępny na receptę.

Urotrim

Urotrim

Urotrim to lek stosowany w leczeniu zakażeń układu moczowego.