Substancja czynna: Syldenafil
lista leków

Sildenafil, syldenafil (łac. sildenafilum) jest to substancja stosowana w leczeniu zaburzeń erekcji oraz pierwotnego nadciśnienia płucnego. Lek został stworzony przez przedsiębiorstwo farmaceutyczny Pfizer i wprowadzony na rynek w 1998 roku. Substancja występuje najczęściej w formie cytrynianu. Na dzień dzisiejszy leki z sildenafilem są dostępne bez recepty, a nabycie leku ogranicza się wyłącznie do wizyty w aptece.

Zaburzenia erekcji: Zastosowanie substancji pomaga w osiągnięciu trwałego wzwodu i w efekcie w odbyciu satysfakcjonującego stosunku płciowego. Poprzez zablokowanie enzymu hamującego erekcję, następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie napływu krwi do penisa. Zażycie leku nie powoduje samoistnego pojawienia się wzwodu, wymaga to dodatkowej stymulacji seksualnej. Lek powinno się stosować od godziny do 6 godzin przed planowanym stosunkiem seksualnym.

Pierwotne nadciśnienie płucne: Lek poprawia wydolność wysiłkową pacjentów zmagających się z tym schorzeniem. Syldenafil zmniejsza objawy nadciśnienia płucnego i poprawiać tolerancję wysiłku.

Zapoznaj się z listą leków zawierających syldenafil

Poniżej znajduje się spis leków zawierających w swoim składzie syldenafil, stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji oraz pierwotnego nadciśnienia płucnego . Znajdziesz tu ulotki leków / CHPL oraz opinie pacjentów na temat leków zawierających syldenafil. W ten sposób bez problemu wyszukasz zamiennik leku. Poniższa lista zawiera leki na receptę, jak i te dostępne bez recepty. Sprawdź informacje na temat dawkowania, składu leku, interakcji z innymi lekami, alkoholem i wiele innych przydanych informacji. Możesz również zorientować się, czy lek jest dostępny w najbliższej aptece oraz czy jest refundowany.