Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Propofol

Diprivan

Diprivan to krótko działający środek do znieczulenia ogólnego. Preparat zawiera substancję czynną – propofol. Jest stosowany do wprowadzenia i podtrzymania znieczulenia ogólnego u dorosłych i dzieci powyżej 1. miesiąca życia. Może być również używany do sedacji podczas oddychania kontrolowanego u pacjentów powyżej 16. roku życia, którzy wymagają intensywnej terapii. Diprivan jest dostępny na receptę.

Nylosed

Nylosed to lek zawierający substancję czynną propofol, która jest zaliczana do środków znieczulenia ogólnego. Jest podawany dożylnie przez lekarza w celu wywołania senności i utrzymania we śnie dorosłych i dzieci w wieku powyżej 1. miesiąca podczas operacji lub innych zabiegów. Może być również stosowany do wywołania uspokojenia podczas operacji lub innych zabiegów u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 1. miesiąca. Ponadto, Nylosed może być stosowany do spowodowania uspokojenia u pacjentów w wieku powyżej 16 lat podczas leczenia w oddziale intensywnej terapii. Lek jest dostępny na receptę.

Plofed 1%

Plofed 1%

Plofed 1% to lek w postaci emulsji do wstrzykiwań lub infuzji, który jest stosowany wyłącznie w lecznictwie zamkniętym, takim jak szpitale. Jest to krótko działający anestetyk dożylny, który zawiera substancję czynną o nazwie propofol. Plofed 1% jest stosowany do znieczulenia ogólnego, co oznacza, że powoduje senność i utrzymanie pacjentów we śnie podczas operacji. Jest również stosowany jako środek uspokajający podczas oddychania kontrolowanego u pacjentów wymagających intensywnej terapii. Ponadto, Plofed 1% jest używany do wywołania uspokojenia u pacjentów poddawanych zabiegom diagnostycznym i chirurgicznym. Lek ten jest dostępny na receptę.

Propofol 1% Fresenius

Propofol 1% Fresenius to lek stosowany w znieczuleniu ogólnym. Jest to krótko działający anestetyk dożylny, który po podaniu powoduje sen (utratę przytomności) w ciągu 30-40 sekund. Lek jest również stosowany do sedacji u dorosłych i dzieci powyżej 1 miesiąca życia poddawanych zabiegom diagnostycznym i chirurgicznym. Propofol 1% Fresenius jest dostępny na receptę.

Propofol Baxter

Propofol Baxter to krótko działający lek do znieczulenia ogólnego. Po dożylnym podaniu preparatu szybko pojawia się działanie hipnotyczne. W zależności od dawki, czas do indukcji znieczulenia wynosi 30 – 40 sekund. Działanie propofolu po podaniu w pojedynczym wstrzyknięciu jest krótkie (4-6 min) ze względu na szybki metabolizm i wydalanie. Jest stosowany do indukcji i podtrzymania znieczulenia ogólnego u dorosłych i dzieci powyżej 3 lat, a także do wywołania sedacji u dorosłych i dzieci powyżej 3 lat poddawanych zabiegom diagnostycznym i chirurgicznym. Lek dostępny jest na receptę.

Propofol Hospira

Propofol Hospira to silnie i krótko działający anestetyk dożylny, który wywołuje utratę świadomości zależną od dawki. Lek ten jest stosowany do indukcji i podtrzymania znieczulenia ogólnego, a także do sedacji podczas procedur diagnostycznych i chirurgicznych. Propofol Hospira jest dostępny tylko na receptę. Wskazania do stosowania obejmują indukcję i podtrzymanie znieczulenia ogólnego, sedację podczas procedur diagnostycznych i chirurgicznych, a także sedację pacjentów wentylowanych mechanicznie na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Propofol MCT/LCT Fresenius

Propofol MCT/LCT Fresenius to lek, który zawiera substancję czynną propofol i należy do grupy leków zwanych lekami znieczulenia ogólnego. Stosowany jest w celu utraty świadomości (snu), aby umożliwić przeprowadzenie operacji lub innych zabiegów. Może być także stosowany do uzyskania sedacji (stanu, w którym pacjent jest senny, ale nie zostaje całkowicie uśpiony). Jest dostępny na receptę.

Propofol Norameda

Propofol Norameda to lek w postaci emulsji do wstrzykiwań lub infuzji, zawierający substancję czynną propofol. Jest to lek z grupy anestetyków ogólnych, który jest stosowany do wywołania i podtrzymania znieczulenia ogólnego. Propofol Norameda stosuje się do wywołania snu lub obniżenia poziomu świadomości pacjenta podczas zabiegów diagnostycznych lub chirurgicznych. Lek ten jest dostępny na receptę.

Propofol Sandoz

Propofol Sandoz to lek z grupy anestetyków, który jest stosowany do wywołania i podtrzymania znieczulenia ogólnego. Używany jest również do wywołania snu lub obniżenia poziomu świadomości pacjenta podczas zabiegów diagnostycznych lub chirurgicznych. Lek ten jest dostępny na receptę.

Propofol-Lipuro

Propofol-Lipuro to lek z grupy środków znieczulających ogólnie, który zawiera substancję czynną propofol. Jest stosowany do wprowadzenia do znieczulenia ogólnego oraz sedacji. Lek ten jest przystosowany dla pacjentów powyżej 1 miesiąca życia. Propofol-Lipuro jest dostępny na receptę.

Propofol-Lipuro 2%

Propofol-Lipuro 2% to lek w postaci emulsji do wstrzykiwań lub infuzji, który zawiera substancję czynną propofol. Należy do grupy leków zwanych środkami znieczulającymi ogólnymi. Stosowany jest w celu utraty świadomości (snu), aby umożliwić przeprowadzenie operacji lub innych zabiegów. Lek jest dostępny na receptę.

Provive

Provive to lek z grupy anestetyków, który zawiera substancję czynną o nazwie propofol. Jest stosowany do wywołania utraty świadomości (głębokiego snu) w celu przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych lub innych procedur medycznych. Może być również stosowany do uzyskania stanu sedacji, czyli stanu, w którym pacjent jest senny, ale nie całkowicie uśpiony. Lek jest dostępny na receptę.