Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Natamycyna

Natamycyna Unia

Natamycyna Unia to lek przeciwgrzybiczy, który zawiera substancję czynną natamycynę. Jest to antybiotyk o silnym działaniu przeciwgrzybiczym, który działa na chorobotwórcze grzyby, w tym drożdżaki, które są częstą przyczyną zapalenia sromu i pochwy oraz na rzęsistka pochwowego. Lek jest stosowany w leczeniu drożdżycy pochwy i sromu oraz wspomagająco w leczeniu zakażenia rzęsistkiem pochwowym. Jest dostępny na receptę.

Pimafucin

Pimafucin to lek antybiotykowy z grupy polienów, który jest stosowany miejscowo w przypadku infekcji grzybiczych, najczęściej w obrębie okolic intymnych. Lek zawiera natamycynę, antybiotyk o działaniu przeciwgrzybiczym. Dostępny jest pod postacią globulek, w jednym opakowaniu mieści się od 3 do 6 sztuk. Wskazania do stosowania Pimafucin obejmują leczenie zakażeń grzybiczych skóry, błon śluzowych i narządów płciowych wywołanych przez grzyby z rodzaju Candida. Lek jest dostępny na receptę.

Pimafucort

Pimafucort to lek na receptę, dostępny w formie maści lub kremu do stosowania miejscowego. Zawiera trzy substancje czynne: hydrokortyzon, natamycynę i neomycynę. Hydrokortyzon działa przeciwzapalnie, natamycyna przeciwgrzybiczo, a neomycyna przeciwbakteryjnie. Lek jest zalecany w leczeniu stanów zapalnych skóry powikłanych zakażeniem bakteryjnym lub grzybiczym. Krem jest zalecany w leczeniu stanów ostrych i podostrych, a także zmian w obrębie skóry owłosionej i fałdów skórnych. Maść jest zalecana w leczeniu zmian skórnych z towarzyszącym wysuszeniem, złuszczeniem lub pękaniem skóry, zwłaszcza w łojotokowym zapaleniu skóry.