Substancja: Lizynopryl
(opis substancji oraz lista leków)Lizynopryl – lek o działaniu przeciwnadciśnieniowym należący do inhibitorów konwertazy angiotensyny. Mechanizm działania lizynoprylu polega na hamowaniu przekształcania angiotensyny I w angiotensynę II co powoduje rozkurczenie naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Ponadto zmniejsza się obciążenie serca i śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie nadciśnienia tętniczego, zastoinowej niewydolności serca, wczesnej fazy ostrego zawału serca oraz mikroalbuminurii towarzyszącej cukrzycy. 

Lizynopryl dostępny jest w postaci tabletek. Lek podaje się raz dziennie zawsze o tej samej porze, niezależnie od posiłków. Działanie obniżające ciśnienie tętnicze rozpoczyna się po około godzinie od przyjęcia lizynoprylu. 

Możliwe działania niepożądane: ból głowy, zawroty głowy, niedociśnienie ortostatyczne, kaszel, biegunka, nudności, wymioty, niestrawność, ból brzucha, zmiany nastroju, zaburzenia smaku, zaburzenia snu, zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka, wysypka, świąd. 

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zachęcamy także do zakupów na BL Market

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik

Zachęcamy także do zakupów na BL Market