Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Lizyna

Aminoplasmal 15%

Aminoplasmal 15% to preparat w postaci roztworu do infuzji, który jest stosowany do uzupełniania odżywiania. Jest podawany bezpośrednio do żyły. Lek ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i regeneracji organizmu. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal 15% E

Aminoplasmal 15% E to roztwór do infuzji, który uzupełnia odżywianie. Podaje się go bezpośrednio do żyły. Lek ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Jest dostępny na receptę.

Flegamax Forte

Flegamax Forte to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną karbocysteinę. Ta substancja działa na skład wydzieliny oskrzelowej, powodując, że staje się ona bardziej płynna. Lek ten jest przeznaczony do objawowego leczenia chorób układu oddechowego, które przebiegają z nadmiernym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny. Flegamax Forte jest dostępny w saszetkach i przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 12 roku życia oraz dla dorosłych.

LysaKare

LysaKare to lek stosowany u pacjentów dorosłych w celu ochrony nerek przed zbędnym promieniowaniem podczas podawania leku Lutathera, który jest lekiem radioaktywnym stosowanym w leczeniu niektórych nowotworów. Lek zawiera substancje czynne, argininę i lizynę, które są dwoma różnymi aminokwasami. LysaKare jest podawany w postaci infuzji dożylnej. Jest dostępny na receptę.