Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Kwas gadoterynowy

Cyclolux

Cyclolux to specjalistyczny środek kontrastowy, który zawiera kwas gadoterynowy. Jest przeznaczony wyłącznie do diagnostyki. Cyclolux jest stosowany w celu zwiększenia kontrastu obrazów uzyskiwanych podczas badań metodą rezonansu magnetycznego (MRI), co poprawia widoczność i umożliwia dokładniejsze określenie granic zmian patologicznych. Jest dostępny na receptę.

Cyclolux multidose

Cyclolux multidose to lek stosowany jako środek kontrastowy podczas obrazowania z zastosowaniem rezonansu magnetycznego. Jest on wskazany do wzmocnienia kontrastu radiologicznego i powinien być stosowany tylko wtedy, gdy informacje diagnostyczne są niezbędne i nie można ich uzyskać stosując MRI bez wzmocnienia kontrastowego. Lek jest dostępny na receptę.

Dotagraf

Dotagraf to lek stosowany w diagnostyce medycznej. Jest to środek kontrastowy używany podczas badań obrazowych, takich jak rezonans magnetyczny (MRI), aby poprawić jakość obrazów. Dotagraf jest dostępny na receptę i jest podawany przez profesjonalistę służby zdrowia.

Dotagraf multidose

Lek Dotagraf multidose jest środkiem kontrastowym zawierającym kwas gadoterynowy. Jest przeznaczony wyłącznie do diagnostyki i stosowany jest w celu zwiększenia kontrastu obrazów uzyskiwanych podczas badań metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Lek ten jest dostępny na receptę.

Rezonis

Rezonis to środek diagnostyczny stosowany u dorosłych i dzieci. Należy do grupy środków kontrastowych używanych w obrazowaniu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Rezonis jest stosowany w celu zwiększenia kontrastu obrazów uzyskiwanych podczas badań MRI, co poprawia widoczność i określenie granic zmian patologicznych w różnych częściach ciała. Lek jest dostępny na receptę.