Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Kwas asparaginowy

Aminoplasmal 15%

Aminoplasmal 15% to preparat w postaci roztworu do infuzji, który jest stosowany do uzupełniania odżywiania. Jest podawany bezpośrednio do żyły. Lek ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i regeneracji organizmu. Jest dostępny na receptę.

Aminoplasmal 15% E

Aminoplasmal 15% E to roztwór do infuzji, który uzupełnia odżywianie. Podaje się go bezpośrednio do żyły. Lek ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Jest dostępny na receptę.

Quamatel

Quamatel to lek zawierający substancję czynną famotydynę, która należy do grupy leków blokujących receptory histaminowe H2, znajdujące się w ścianie komórek okładzinowych żołądka. Lek ogranicza wydzielanie kwasu solnego. Stosowany jest w chorobie wrzodowej dwunastnicy, w tym w zapobieganiu jej nawrotom, w stanach chorobowych powiązanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego, w chorobie wrzodowej żołądka, chorobie refluksowej przełyku. Lek stosuje się także w zapobieganiu nawrotom choroby refluksowej przełyku oraz wystąpieniu nadżerek lub owrzodzeń w przebiegu choroby refluksowej przełyku. Quamatel jest dostępny na receptę.

Vaminolact

Vaminolact to roztwór aminokwasów stosowany u dzieci do infuzji dożylnych. Zawiera zarówno aminokwasy wytwarzane przez organizm, jak i niewytwarzane w organizmie. Skład aminokwasów został dobrany na podstawie składu mleka kobiecego. Vaminolact jest wskazany jako źródło aminokwasów w żywieniu pozajelitowym dzieci. Jest dostępny na receptę.