Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Kłącze pluskwicy groniastej

Klimadynon

Klimadynon to lek roślinny stosowany u dorosłych kobiet w łagodzeniu dolegliwości menopauzalnych takich jak uderzenia gorąca i obfite pocenie się. Substancją czynną leku jest wyciąg z kłącza pluskwicy groniastej (Cimicifuga racemosa). Lek dostępny jest bez recepty. Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Produktu nie należy stosować bez porady lekarza dłużej niż przez 6 miesięcy.

Klimafemin

Klimafemin to lek roślinny w postaci kropli doustnych, którego substancją czynną jest wyciąg płynny z kłącza pluskwicy groniastej. Jest stosowany w celu łagodzenia dolegliwości występujących w okresie menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zaburzenia snu i koncentracji. Klimafemin jest dostępny bez recepty.

Remifemin

Remifemin to lek dostępny bez recepty, który zawiera wyciąg z pluskwicy groniastej. Jest stosowany do łagodzenia objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zaburzenia snu czy uczucie napięcia nerwowego i niepokoju. Preparat jest dostępny w postaci tabletek.