Spis leków zawierających substancję: Kalcyfediol

Calcifediol Faes

Calcifediol Faes to lek zawierający kalcyfediol, rodzaj witaminy D, stosowany w leczeniu niedoboru witaminy D i powiązanych z tym zaburzeń. Jest on stosowany w sytuacjach, gdy konieczne jest rozpoczęcie leczenia od dużych dawek lub rozłożenie go w czasie. Wskazania do stosowania tego leku obejmują leczenie wspomagające osteoporozy, pacjentów z zespołem złego wchłaniania, osteodystrofię (chorobę kości) lub brak wapnia u pacjentów z niewydolnością nerek, oraz choroby kości spowodowane kortykosteroidami. Lek jest dostępny na receptę.

Calfos

Calfos to lek zawierający kalcyfediol, rodzaj witaminy D, stosowany w leczeniu niedoboru witaminy D i powiązanych z tym zaburzeń. Witamina D odgrywa ważną rolę w organizmie człowieka, między innymi zwiększając wchłanianie wapnia. Calfos jest stosowany u osób dorosłych w celu leczenia niedoboru witaminy D oraz w zapobieganiu niedoborowi u osób ze zidentyfikowanym ryzykiem. Preparat ten jest również stosowany w leczeniu uzupełniającym osteoporozy. Calfos jest dostępny na receptę.

Devisol-25

Devisol-25 to lek w postaci kropli doustnych, który zawiera substancję czynną kalcyfediol. Jest to metabolit witaminy D3, który reguluje gospodarkę soli wapnia i fosforu w organizmie, zwiększając wchłanianie wapnia i fosforanów z przewodu pokarmowego. Lek jest stosowany w profilaktyce i leczeniu hipokalcemii, krzywicy i osteomalacji, które mogą towarzyszyć przewlekłym chorobom wątroby lub występować jako powikłania długotrwałego leczenia przeciwpadaczkowego i kortykoterapii. Devisol-25 jest dostępny na receptę.

Solcidiol

Solcidiol

Solcidiol to lek zawierający kalcyfediol, który jest pochodną witaminy D. Jest stosowany w leczeniu niedoboru witaminy D u osób dorosłych, a także jako leczenie wspomagające w osteoporozie i chorobach kości spowodowanych przez kortykosteroidy. Lek jest dostępny na receptę. Zalecana dawka to jedna kapsułka (0,266 mg kalcyfediolu) raz na miesiąc.