Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Fenoterol

Berodual

Berodual to lek wziewny wykorzystywany w leczeniu chorób układu oddechowego. Jest wskazany jako środek rozszerzający oskrzela w zapobieganiu i leczeniu m.in. objawów schorzeń obturacyjnych dróg oddechowych: astmy oskrzelowej.

Berodual N

Berodual N to lek w postaci aerozolu inhalacyjnego, który zawiera dwie substancje czynne: bromek ipratropiowy i bromowodorek fenoterolu. Te substancje mają działanie rozszerzające oskrzela. Lek jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu objawów przewlekłych chorób obturacyjnych dróg oddechowych, takich jak astma oskrzelowa i przewlekłe zapalenie oskrzeli, które przebiegają z odwracalnym skurczem oskrzeli. Berodual N jest dostępny na receptę.

Berotec N 100

Berotec N 100 to lek na receptę, który zawiera fenoterol. Jest to selektywny agonista receptora β2-adrenergicznego do stosowania wziewnego. Lek ten działa rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli i naczyń krwionośnych. Stosowany jest w leczeniu objawowym ostrych napadów astmy oskrzelowej oraz innych stanów z odwracalnym zwężeniem dróg oddechowych, takich jak przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli. U pacjentów z napadami astmy oskrzelowej lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), reagującą na leczenie steroidami, należy brać pod uwagę jednoczesne leczenie przeciwzapalne. Berotec N 100 stosowany jest również w zapobieganiu napadom astmy wysiłkowej.

Fenoterol Teva

Fenoterol Teva to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań i infuzji, który zawiera substancję czynną fenoterolu bromowodorek. Stosowany jest w celu zahamowania czynności skurczowej macicy. Znajduje zastosowanie do krótkoterminowego prowadzenia niepowikłanego porodu przedwczesnego, w okresie od 22 do 37 tygodnia ciąży u pacjentek bez jakichkolwiek ogólnomedycznych lub położniczych przeciwwskazań do stosowania terapii tokolitycznej. Jest to lek dostępny na receptę.