Spis leków zawierających substancję: Epoetyna alfa

Abseamed

Abseamed to lek zawierający substancję czynną epoetynę alfa, która jest białkiem pobudzającym szpik kostny do wytwarzania większej liczby krwinek czerwonych. Lek stosuje się w leczeniu objawowej niedokrwistości spowodowanej chorobą nerek, zarówno u dzieci poddawanych hemodializie, jak i u dorosłych poddawanych hemodializie lub dializie otrzewnowej. Abseamed jest również stosowany u dorosłych z ciężką niedokrwistością, którzy nie są jeszcze poddawani dializom. Ponadto, lek jest stosowany w leczeniu niedokrwistości u pacjentów poddawanych chemioterapii z powodu guzów litych, chłoniaka złośliwego lub szpiczaka mnogiego. Abseamed jest dostępny na receptę.

Binocrit

Binocrit to lek zawierający substancję czynną epoetynę alfa, która jest identyczna z naturalnie występującym hormonem erytropoetyną. Erytropoetyna stymuluje produkcję czerwonych krwinek w szpiku kostnym. Binocrit jest stosowany do leczenia objawowej anemii (niedokrwistości) u pacjentów dorosłych i dzieci z przewlekłą niewydolnością nerek, poddawanych hemodializie (procedura oczyszczania krwi) lub dializie otrzewnowej (procedura oczyszczania krwi za pomocą otrzewnej). Lek jest dostępny na receptę.

Epoetin alfa Hexal

Epoetin alfa Hexal to lek, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu i profilaktyce niedokrwistości, w celu uzyskania większej ilości krwi autologicznej lub aby uniknąć narażenia na przetoczenia krwi allogenicznej. Produkt jest dostępny w formie iniekcji.