Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Deksopantenol

Recreol

Recreol to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną dekspantenol. Jest to substancja o działaniu nawilżającym i regenerującym, która wspiera procesy gojenia się ran i działa ochronnie na błonę śluzową. Lek ten jest zwykle stosowany do leczenia powierzchownych ran, takich jak otarcia, skaleczenia, pęknięcia skóry, oparzenia, podrażnienia skóry, a także niewielkie zapalenia skóry i owrzodzenia. Może być również stosowany do pielęgnacji brodawek sutkowych podczas laktacji oraz u niemowląt przy odparzeniach skóry.

Xylo-Pantenol

Xylo-Pantenol to aerozol do nosa, który zawiera dwie substancje czynne: chlorowodorek ksylometazoliny i deksopantenol. Lek ten zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, wspomaga gojenie ran i działa ochronnie na błonę śluzową. Jest wskazany do stosowania u dzieci powyżej 6 roku życia, młodzieży i osób dorosłych. Xylo-Pantenol jest dostępny bez recepty.

Xylo-Pantenol Kids

Xylo-Pantenol Kids to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa w zapaleniu błony śluzowej nosa. Lek ten zawiera dwie substancje czynne – ksylometazolinę i deksopantenol. Ksylometazolina obkurcza naczynia krwionośne, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa. Deksopantenol jest pochodną kwasu pantotenowego, witaminy wspomagającej gojenie się ran i działającej ochronnie na błony śluzowe. Produkt jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Xylometazoline + Dexpanthenol Teva

Xylometazoline + Dexpanthenol Teva to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: ksylometazolinę i dekspantenol. Ksylometazolina jest lekiem udrażniającym o miejscowym działaniu, który zmniejsza przekrwienie błony śluzowej i łagodzi uczucie “zatkanego” nosa. Dekspantenol natomiast ma działanie regenerujące i nawilżające błonę śluzową nosa. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawów niedrożności nosa spowodowanej zapaleniem błony śluzowej nosa lub zapaleniem zatok przynosowych.

Xylometazoline + Dexpanthenol Teva Kids

Xylometazoline + Dexpanthenol Teva Kids to lek dostępny bez recepty, przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 6 roku życia, młodzieży i osób dorosłych. Zawiera dwie substancje czynne: chlorowodorek ksylometazoliny i deksopantenol. Lek ten zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, wspomaga gojenie ran i działa ochronnie na błonę śluzową. Jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym, objawowym leczeniu niedrożności nosa, spowodowanej zapaleniem błony śluzowej nosa lub zapaleniem zatok przynosowych.