Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Deferazyroks

Deferasirox MSN

Deferasirox MSN to lek zawierający substancję czynną o nazwie deferazyroks. Jest to substancja chelatująca żelazo, która pomaga w usuwaniu nadmiaru żelaza z organizmu. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłego przeciążenia żelazem u pacjentów z ciężką postacią talasemii beta w wieku 6 lat i starszych oraz u pacjentów z innymi rodzajami niedokrwistości i u dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Deferasirox MSN jest dostępny na receptę.

Exferana

Exferana to lek na receptę, który jest stosowany do usuwania nadmiaru żelaza z organizmu. Jest szczególnie używany w przypadku przewlekłego obciążenia żelazem po transfuzjach u osób z ciężką postacią talasemii beta, a także w przypadku obciążenia żelazem w przebiegu zespołów talasemii niezależnych od transfuzji. Lek ten działa poprzez wychwytywanie i usuwanie nadmiaru żelaza, które jest następnie wydalane głównie z kałem.

Exjade

Exjade to lek, który zawiera substancję czynną o nazwie deferazyroks. Jest to lek chelatujący żelazo, który wiąże wybiórczo, z dużym powinowactwem żelazo (III) w stosunku 2:1. Ułatwia wydalanie żelaza, głównie z kałem. Stosowany jest w leczeniu przewlekłego obciążenia żelazem w wyniku częstych przetoczeń krwi u pacjentów z ciężką postacią talasemii beta oraz innych rodzajów niedokrwistości. Jest dostępny na receptę.

Extavia

Extavia to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego u dorosłych pacjentów. Jest to choroba, w której zapalenie niszczy osłonki nerwów w mózgu i rdzeniu kręgowym. Extavia pomaga zmniejszyć częstość występowania objawów choroby. Lek ten jest dostępny w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań podskórnych.