Tag: Chlorowodorek pseudoefedryny

THERAFLU ZATOKI MAX

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Theraflu Zatoki Max jest lekiem o działaniu: przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i udrożniającym przewody nosowe oraz ujścia zatok przynosowych. Theraflu Zatoki Max jest wskazany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: katar, zatkany nos, ból gardła, ból głowy, bóle mięśniowe, gorączka, ból w przebiegu zapalenia zatok przynosowych. SKŁAD Substancjami czynnymi leku są paracetamol i chlorowodorek pseudoefedryny 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny Pozostałe składniki...

ASPIRIN COMPLEX ZATOKI

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek ASPIRIN COMPLEX ZATOKI ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Granulki barwy białej do żółtawej zawierają dwie substancje czynne, którymi są: kwas acetylosalicylowy (aspiryna) i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek ASPIRIN COMPLEX ZATOKI jest stosowany w leczeniu objawowym obrzęku błony śluzowej nosa i (lub) zatok (zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok) oraz bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i (lub) objawami...

THERAFLU PRZEZIĘBIENIE MAX

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Theraflu Max jest lekiem o działaniu: przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i udrożniającym przewody nosowe oraz ujścia zatok przynosowych. Theraflu Max jest wskazany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: katar, zatkany nos, ból gardła, ból głowy, bóle mięśniowe, gorączka, ból w przebiegu zapalenia zatok przynosowych. SKŁAD - Substancjami czynnymi leku są paracetamol i chlorowodorek pseudoefedryny. 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. - Pozostałe...

IBUPROFEN/ PSEUDOEPHEDRINE HYDROCHLORIDE KREWEL

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). NLPZ zapewniają ulgę łagodząc ból i obniżając wysoką temperaturę. Pseudoefedryny chlorowodorek należy do grupy substancji czynnych obkurczających naczynia krwionośne, które działają na naczynia krwionośne w nosie łagodząc niedrożność nosa. Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel jest stosowany do objawowego leczenia niedrożności nosa występującej w przeziębieniu razem z bólem głowy...

EFEDOXIN

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek Efedoxin zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). NLPZ zapewniają ulgę poprzez zmniejszenie bólu i obniżenie wysokiej temperatury ciała. Pseudoefedryny chlorowodorek należy do grupy substancji czynnych obkurczających naczynia krwionośne, które oddziałują na naczynia krwionośne w nosie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa. Lek Efedoxin jest stosowany w objawowym leczeniu niedrożności nosa występującej w przeziębieniu razem...

ACTIFED

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek Actifed ma postać przezroczystego syropu o czerwonej barwie i smaku jeżynowym. Lek Actifed zawiera triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna jest lekiem przeciwalergicznym, powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wycieku z nosa, świądu i kichania. Pseudoefedryna jest lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo hamując ośrodek kaszlowy w rdzeniu przedłużonym. W wyniku działania trzech substancji czynnych lek łagodzi objawy przeziębienia, takie jak...

SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Sudafed Muco na kaszel mokry o smaku cytryny i miodu łagodzi mokry kaszel. Zawiera gwajafenezynę (środek wykrztuśny), która rozrzedza wydzielinę z płuc, co ułatwia jej odkrztuszanie. Nie powoduje senności. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat. SKŁAD Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek. Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku. Pozostałe składniki to:...

SUDAFED EXTRA

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek Sudafed Extra zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). NLPZ przynoszą ulgę poprzez zmniejszenie bólu i obniżenie wysokiej temperatury. Pseudoefedryny chlorowodorek należy do grupy substancji czynnych zwężających naczynia krwionośne, które działają na naczynia krwionośne w nosie łagodząc objawy niedrożności nosa. Lek Sudafed Extra stosowany jest w objawowym leczeniu niedrożności nosa występującej w przeziębieniu w połączeniu...

MODAFEN EXTRA GRIP

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Modafen Extra Grip stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich, jak: - gorączka, - ból głowy, - niedrożność nosa (katar) i zatok obocznych nosa, - bóle stawowo-mięśniowe. Modafen Extra Grip to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy, zmniejszający przekrwienie błon śluzowych. Udrożnia nos i zatoki. SKŁAD Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek. Jedna tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku. Pozostałe składniki...

LABORATORIA POLFAŁÓDŹ ZATOKI

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Laboratoria PolfaŁódź ZATOKI jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu i pseudoefedryny, w postaci tabletek do stosowania doustnego. Ibuprofen należy do grupy leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), o działaniu leczniczym: przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Pseudoefedryna jest lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Podana doustnie wywołuje skurcz naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok, dzięki temu poprawia się drożność...

CIRRUS DUO

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Cirrus Duo zawiera dwie substancje czynne: cetyryzyny dichlorowodorek i pseudoefedryny chlorowodorek. Cetyryzyny dichlorowodorek jest lekiem przeciwalergicznym, natomiast pseudoefedryny chlorowodorek zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa w wyniku czego zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Cirrus Duo, tabletki o przedłużonym uwalnianiu jest wskazany w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: uczucie zatkania nosa (przekrwienie błony śluzowej nosa), kichanie, wodnista wydzielina z...

CERUGRIP

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Cerugrip zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Cerugrip jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Cerugrip jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i...

GRIPEX HOT ZATOKI

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych. Wskazania: Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). SKŁAD - Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum), dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorphani...

GRIPBLOCKER ZATOKI

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Gripblocker Zatoki jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne – paracetamol i pseudoefedryny chlorowodorek. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz zmniejszające przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Wskazania do stosowania Lek Gripblocker Zatoki stosuje się w leczeniu objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, przebiegających z gorączką oraz bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi, jak również w leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok...

ADVIL ZATOKI

Podmiot odpowiedzialny: Pfizer Corporation Austria GmbH WSKAZANIA DO STOSOWANIA Advil Zatoki stosuje się w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa/zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem związanym z przeziębieniem i grypą. Lek ten zawiera ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Tabletki zawierają również pseudoefedryny chlorowodorek, substancję ułatwiającą oddychanie, która pomaga oczyścić przewód nosowy oraz zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek ten...

ACTI-TRIN

Podmiot odpowiedzialny: „PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A. WSKAZANIA DO STOSOWANIA ACTI-trin zawiera trzy substancje czynne: triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna w skojarzeniu z pseudoefedryną hamuje odruch kichania, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa i inne objawy przeziębienia. Pseudoefedryna ponadto zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, przez co zwiększa jego drożność. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo. ACTI-trin stosuje się w leczeniu objawowym w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych (grypa,...

INFEX ZATOKI

Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o. o. WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek Infex Zatoki zawiera substancję czynną ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), oraz pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym błonę śluzową nosa. • Ibuprofen zmniejsza ból i obrzęk i obniża wysoką temperaturę ciała. • Pseudoefedryna działa na naczynia krwionośne w nosie w celu zmniejszenia przekrwienia błony śluzowej nosa. Lek Infex Zatoki jest wskazany w celu złagodzenia objawów niedrożności...

THERAFLU PRZEZIĘBIENIE

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci farmaceutycznej: Theraflu Przeziębienie, syrop. Ten lek występuje także pod innymi postaciami. Szczegółowy opis znajdziecie Państwo w załączonych ulotkach w dolnej sekcji strony. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek Theraflu Przeziębienie zawiera dwie substancje czynne: • Paracetamol, który jest substancją przeciwbólową i zmniejszającą gorączkę (obniża temperaturę ciała w przypadku gorączki). • Chlorowodorek pseudoefedryny, który jest substancją zmniejszającą przekrwienie...

PARALEN PLUS

Podmiot odpowiedzialny: Zentiva k.s. WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwkaszlowy, zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa (udrożnia nos i zatoki). Paralen Plus jest wskazany do stosowania w doraźnym leczeniu objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, przebiegających z gorączką, suchym i drażniącym kaszlem, bólami głowy i gardła, bólami mięśni. SKŁAD - Substancjami czynnymi leku są: paracetamol w ilości 325 mg, chlorowodorek pseudoefedryny w ilości 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu...

GRYPOSTOP

Podmiot odpowiedzialny: Medicofarma S.A.  WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych. Wskazania: Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). SKŁAD Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum) i dekstrometorfanu bromowodorek...

GRYPOLEK

Podmiot odpowiedzialny: KATO Labs Sp. z o.o.   WSKAZANIA DO STOSOWANIA Wskazania do stosowania leku Grypolek: Ogólny stan przeziębienia, bóle głowy i mięśni, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa, kaszel spowodowany przeziębieniem. Grypolek jest lekiem złożonym z czterech substancji czynnych: - Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. - Chlorowodorek pseudoefetryny obkurcza naczynia krwionośne, udrażniając nos i zatoki ułatwiając swobodne oddychanie. - Bromowodorek dekstrometorfanu działa przeciwkaszlowo. - Gwajafenezyna po podaniu doustnym...

NUROFEN ZATOKI

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Nurofen Zatoki to tabletki powlekane zawierające 200 mg ibuprofenu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Udrożnia nos i zatoki oboczne nosa. Przeznaczony do stosowania doraźnego w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia....

GRIPOTAXIN

WSKAZANIA DO STOSOWANIA GRIPOTAXIN to lek złożony – o działaniu przeciwbólowym, obniżającym temperaturę i przeciwalergicznym. Lek GRIPOTAXIN zmniejsza obrzęk błony śluzowej jamy nosowej i hamuje kaszel towarzyszący przeziębieniu. Lek GRIPOTAXIN jest wskazany do krótkotrwałego leczenia ostrych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy uczucie zatkania nosa i zatok, nieżyt nosa, kichanie, suchy kaszel, łagodny ból gardła, podwyższona temperatura, ból głowy, od łagodnego do umiarkowanego bóle mięśni i...

GRIPBLOCKER EXPRESS

Podmiot odpowiedzialny: „PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A.   WSKAZANIA DO STOSOWANIA GRIPBLOCKER EXPRESS jest lekiem wieloskładnikowym przeznaczonym do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, przywraca drożność przewodów nosowych i ujść zatok przynosowych, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. GRIPBLOCKER EXPRESS jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży oraz dzieci...

GRIFEXIN

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Grifexin zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, ból i gorączkę. Grifexin stosuje się w leczeniu objawów przekrwienia błony śluzowej nosa w przeziębieniu przebiegającym z bólem i gorączką. Grifexin należy stosować tylko wtedy, gdy przekrwieniu błony śluzowej nosa towarzyszy ból i (lub) gorączka. Jeśli u pacjenta występuje tylko jeden z tych objawów, należy zastosować lek zawierający jedną z wymienionych wyżej substancji czynnych. SKŁAD Substancjami czynnymi są...

SUDAFED

Podmiot odpowiedzialny: McNeil Products Limited PORÓWNAJ CENY W APTEKACH ONLINE WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek Sudafed zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, szczególnie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ilości wydzieliny oraz udrożnienia nosa. Lek Sudafed stosuje się w objawowym leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych (katar, zatkany nos) w przebiegu: - przeziębienia - grypy - alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek przeznaczony...

CIRRUS

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Cirrus zawiera dwie substancje czynne: cetyryzyny dichlorowodorek i pseudefedryny chlorowodorek. Cetyryzyny dichlorowodorek jest lekiem przeciwalergicznym, natomiast pseudoefedryny chlorowodorek zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa w wyniku czego zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Cirrus, tabletki o przedłużonym uwalnianiu jest lekiem stosowanym w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: uczucie zatkania nosa (przekrwienie błony śluzowej nosa), kichanie, wodnista wydzielina z nosa (katar)...

ASPIRIN COMPLEX HOT

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o. WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek Aspirin Complex Hot ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Lek Aspirin Complex Hot zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek Aspirin Complex Hot jest stosowany w leczeniu objawowym przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa oraz związanych z przeziębieniem dolegliwości bólowych i gorączki. W przypadku przeziębienia...

ASPIRIN COMPLEX

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o. WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek ASPIRIN COMPLEX ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Granulki barwy białej do żółtawej zawierają dwie substancje czynne, którymi są: kwas acetylosalicylowy (aspiryna) i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek ASPIRIN COMPLEX jest stosowany w leczeniu objawowym obrzęku błony śluzowej nosa oraz gorączki i bólu związanych z przeziębieniem. Jeśli u pacjenta występuje tylko...

APSELAN

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Lek Apselan zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, szczególnie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ilości wydzieliny oraz udrożnienia nosa. Lek Apselan stosuje się w objawowym leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych (katar, zatkany nos) w przebiegu: - przeziębienia, - grypy, - alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. SKŁAD Co zawiera lek Apselan Substancją czynną...

TABCIN TREND

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o. WSKAZANIA DO STOSOWANIA Tabcin Trend to preparat złożony o skojarzonym działaniu składników. Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu grypy i przeziębienia. Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok w przebiegu kataru i grypy, a tym samym ułatwia swobodne oddychanie. Paracetamol, substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzi bóle towarzyszące infekcji, np. ból głowy,...

GRIPEX NOC

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Gripex to lek wieloskładnikowy lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwkaszlowym. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, udrożnia przewody nosowe i zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej. Łagodne działanie uspakające i nasenne chlorgeniraminy ułatwia zasypianie. Wskazaniem do stosowania leku Gripex Noc jest doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). SKŁAD 1...

ACATAR ZATOKI

WSKAZANIA DO STOSOWANIA Acatar Zatoki jest lekiem przeznaczonym do stosowania doraźnego w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich jak: ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, ból głowy, gorączka, bóle stawowo - mięśniowe. SKŁAD Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek. Jedna tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku. Pozostałe substancje pomocnicze to: celuloza proszek (Elcema P-100), celuloza proszek (Elcema F-150), skrobia kukurydziana, skrobia...