Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Celekoksyb

Aclexa

Aclexa to lek, który zalicza się do rodziny NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Substancją czynną leku jest celekoksyb. Stosowany jest do łagodzenia dolegliwości bólowych, przede wszystkim w przypadku schorzeń reumatologicznych takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Jego działanie opiera się na hamowaniu produkcji prostaglandyn, co przeciwdziała stanom zapalnym. Lek jest dostępny na receptę.

Celbic

Celbic to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), konkretnie do podgrupy inhibitorów cyklooksygenazy-2 (COX-2). Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu stanu zapalnego i bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa. Lek jest dostępny na receptę.

Celebrex

Celebrex to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który zawiera celekoksyb jako substancję czynną. Jest to selektywny inhibitor cyklooksygenazy-2 (COX-2), który działa poprzez zahamowanie wytwarzania prostaglandyn, co pomaga zmniejszyć ból i zapalenie. Celebrex jest stosowany u dorosłych w leczeniu objawów reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów oraz zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Jest dostępny na receptę.

Celecoxib Accord

Celecoxib Accord to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który jest często stosowany w leczeniu różnych stanów, takich jak osteoartroza, reumatoidalne zapalenie stawów i zespół jelita drażliwego. Działa poprzez hamowanie enzymu COX-2, który jest odpowiedzialny za produkcję prostaglandyn – substancji, które powodują ból i stan zapalny. Jest dostępny na receptę.

Elecoxel

Elecoxel to lek na receptę, który jest stosowany u dorosłych w leczeniu objawów chorób stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), a dokładniej do podgrupy inhibitorów COX-2. Działa poprzez zahamowanie wytwarzania prostaglandyn, co prowadzi do zmniejszenia bólu i stanu zapalnego.

Zelsiglat

Zelsiglat to lek stosowany u dorosłych w leczeniu objawów reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów oraz zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Substancją czynną leku jest celekoksyb, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i specyficznej podgrupy, zwanej inhibitorami cyklooksygenazy-2 (COX-2). Lek jest dostępny na receptę.