Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Artykaina

Citocartin

Citocartin to lek stosowany w stomatologii do miejscowego znieczulenia. Preparat zawiera dwie substancje czynne: artykainę i epinefrynę. Artykaina jest środkiem miejscowo znieczulającym z grupy amidów, który powoduje odwracalne zahamowanie przewodnictwa we włóknach nerwowych. Epinefryna, znana również jako adrenalina, jest hormonem i neuroprzekaźnikiem, który pomaga przedłużyć i zintensyfikować działanie artykainy. Citocartin jest dostępny na receptę.

Dentocaine

Dentocaine to lek stosowany w stomatologii do miejscowego znieczulania podczas mniejszych zabiegów dentystycznych. Składa się z dwóch substancji czynnych: artykainy, która jest środkiem znieczulającym miejscowo, oraz adrenaliny, która działa na naczynia krwionośne, powodując ich zwężenie i zmniejszając krwawienie podczas zabiegu. Lek jest dostępny na receptę.

Orabloc

Orabloc to lek stosowany w stomatologii jako środek znieczulający miejscowo. Zawiera substancję czynną artykainę, która blokuje przewodnictwo nerwowe, co prowadzi do znieczulenia. Lek jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 4 lat do znieczulenia niewielkich obszarów jamy ustnej podczas zabiegów stomatologicznych.

Septanest z adrenaliną 1:100 000

Septanest z adrenaliną 1:100 000 to lek stosowany w stomatologii, który działa jako środek miejscowo znieczulający. Składa się z chlorowodorku artykainy i adrenaliny w postaci winianu. Jest wskazany do stosowania w wszelkich zabiegach zachowawczych i chirurgicznych w stomatologii, gdy pożądane jest osiągnięcie znieczulenia miejscowego o przedłużonym czasie, lub gdy konieczne jest osiągnięcie stanu miejscowej anemizacji. Lek jest dostępny na receptę.

Septanest z adrenaliną 1:200 000

Septanest z adrenaliną 1:200 000 to lek miejscowo znieczulający, który zawiera artykainę i adrenalinę. Jest stosowany do znieczulenia miejscowego w prostych i krótkotrwałych zabiegach stomatologicznych. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest potrzeba znieczulenia miejscowego podczas zabiegów stomatologicznych u dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 4 roku życia (lub o masie ciała powyżej 20 kg).

Ubistesin

Ubistesin to lek znieczulający miejscowo, który zawiera substancje czynne o nazwach artikaina i adrenaliny. Lek stosuje się w celu znieczulenia miejscowego podczas zabiegów stomatologicznych i chirurgicznych w jamie ustnej. Ubistesin jest dostępny na receptę.

Ubistesin forte

Ubistesin forte to lek znieczulający miejscowo, który zawiera substancje czynne o nazwach bupiwakaina i adrenaliny. Lek stosuje się w celu znieczulenia miejscowego podczas zabiegów stomatologicznych i chirurgicznych w jamie ustnej. Ubistesin forte jest dostępny na receptę.