Substancja: Alfuzosyna
(opis substancji oraz lista leków)Alfuzosyna – lek stosowany w leczeniu przerostu gruczołu prostaty. Mechanizm działania alfuzosyny polega na blokowaniu receptorów alfa1, które znajdują się w pęcherzu moczowym, cewce moczowej oraz sterczu. Lek obniża napięcie mięśni gładkich w układzie moczowym, co wpływa na poprawę przepływu w drogach moczowych. Wskazaniem do stosowania alfuzosyny jest leczenie czynnościowych objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego od stopnia umiarkowanego do ciężkiego.

Alfuzosyna dostępna jest w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Dawkę leku dobiera się w zależności od ciężkości występowania objawów. Zazwyczaj lek stosuje się raz dziennie, o tej samej porze każdego dnia, bezpośrednio po posiłku. Pierwszą dawkę leku powinno się przyjąć przed snem.

Możliwe działania niepożądane: zawroty głowy, ból głowy, omdlenia, zmęczenie, złe samopoczucie, niedociśnienie ortostatyczne, astenia, bóle brzucha, niestrawność, nudności, biegunka, suchość w jamie ustnej, wysypka, pokrzywka, świąd. Uwaga: Podczas leczenia alfuzosyną należy monitorować ciśnienie krwi, szczególnie na początku leczenia.

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zachęcamy także do zakupów na BL Market

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik

Zachęcamy także do zakupów na BL Market