Stymen

Stymen to lek dostępny bez recepty, który zawiera prasteron (dehydroepiandrosteron, DHEA) - hormon steroidowy o słabym działaniu androgennym. Jest stosowany w celu uzupełnienia niedoboru prasteronu u mężczyzn. Prasteron działa anabolicznie, androgennie oraz jest prekursorem estrogenów. Jego stężenie zmniejsza się z wiekiem, a suplementacja może korzystnie wpływać na różne aspekty zdrowia, w tym sprawność fizyczną i seksualną. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Stymen. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Stymen zawiera substancję czynną prasteron (dehydroepiandrosteron, DHEA), która należy do grupy hormonów steroidowych. Charakterystyczną cechą DHEA jest obniżanie się jego stężenia w trakcie starzenia się organizmu. Najwyższe stężenie DHEA występuje u mężczyzn w przedziale między 20. a 30. rokiem życia. Po 30 roku życia stwierdza się postępujące, znaczne obniżenie stężenia tego hormonu. Uzupełnianie niedoboru DHEA może opóźniać procesy starzenia się, wpływając korzystnie m.in. na psychikę, zdolność do życia płciowego, czynność układu immunologicznego i układ kostno- mięśniowy.

Korzystne działanie wspomagające DHEA wykazano w następujących przypadkach:
– pierwotna i wtórna niewydolność kory nadnerczy;
– andropauza u mężczyzn;
– zmniejszenie sprawności fizycznej i psychicznej, szczególnie u osób w podeszłym wieku;
– pogorszenie nastroju, stany depresyjne, zaburzenia snu, spadek napędu;
– zaburzenia erekcji i spadek aktywności płciowej;
– otyłość;
– zmniejszona wrażliwość tkanek na insulinę;
– zaburzenia układu krążenia;
– zmniejszenie odporności immunologicznej.

Jaki jest skład Stymen, jakie substancje zawiera?

Każda tabletka leku Stymen zawiera 10 mg dehydroepiandrosteronu. Stymen jest wskazany w leczeniu niedoborów dehydroepiandrosteronu (DHEA) u mężczyzn z potwierdzonym laboratoryjnie niedoborem DHEA.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Stymen – jak stosować?

Jak stosować lek Stymen

Dawkowanie preparatu należy dostosować do stężenia DHEA w surowicy oraz skuteczności działania leku. U mężczyzn niedobór DHEA nasila się z wiekiem. Zalecana dawka początkowa u mężczyzn wynosi 10 mg/dobę, dawka maksymalna 50 mg/dobę.

Początkową dawkę należy stopniowo zwiększać (o 10 mg/dobę, nie częściej niż co 2 tygodnie) do czasu uzyskania pożądanych działań terapeutycznych. W przypadku długotrwałego stosowania dawek większych niż 50 mg u mężczyzn należy oznaczać stężenie hormonu w surowicy i odpowiednio często przeprowadzać badania lekarskie. Lek jest przeznaczony do długotrwałego stosowania, efekty działania są widoczne po kilku tygodniach stosowania. Lek należy stosować jeden raz na dobę, rano zgodnie z naturalnym rytmem wydzielania.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Zwiększenie dawki leku lub modyfikacja dawkowania wymaga zawsze konsultacji z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Stymen – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować w czasie posiłku w celu ułatwienia wchłaniania.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Stymen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Stymen

Ulotka Stymen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Stymen przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Stymen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Stymen w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Stymen

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Stymen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Stymen. Podziel się doświadczeniami na forum.